WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Майбутня мама. Зміни в організмі під час вагітності - Реферат

Майбутня мама. Зміни в організмі під час вагітності - Реферат

місяців, тобто другого триместру, майбутні мами звичайно відчувають себе більш комфортно. Жінка починає набувати зовнішніх ознак вагітності. Деякі сприймають це з радістю, інші - з деякими побоюваннями стати менш привабливими для своїх чоловіків. Коли дитина починає ворушитися, вагітність уже сприймається як реальний факт. Серце працює вже з невеликим навантаженням, ендокринна і видільна системи організму працюють за двох. У сприйнятті вагітних жінок світ здається яскравішим, звуки - більш дзвінкими.
Майбутнє немовля розвивається відповідним чином. Через чотирнадцять тижнів воно вже розрізняє смак. Через п'ятнадцять - усе його тільце покривають м'які тонкі короткі пушкові волосинки, які називаються лануго. Через шістнадцять тижнів його шкіра прозора, уже з'явилися брови і вії, працює власне травлення. Проміжок від сімнадцятого до двадцятого тижня вагітності - період швидкого зросту немовляти. Його шкіра покрита зморшками і захисним мастилом білого кольору. Дитина вже має пам'ять, в моменти стресу виділяє власні гормони.
У нашому повсякденному житті завжди присутня певна кількість стресів. Плацента захищає дитину від потрапляння до неї материнських гормонів стресу. Якщо стрес дуже сильний, то захисної функції плаценти може бути недостатньо для запобігання надходженню материнських гормонів до дитини. Якщо жінка постійно знаходиться в стані стресу, їй необхідна психологічна підтримка, можливість поговорити з кимось, хто може допомогти позбутися стресу. Це дуже важливо для здоров'я жінки і її дитини. І це дуже важливо для членів сім'ї, які повинні про це знати і якомога уважніше ставитися до вагітної, захищати від стресів і зайвих хвилювань, тим самим запобігаючи можливим при цьому ускладненням, оберігати майбутню дитину.
Третій триместр: усе більше відчувається фізіологічне і психологічне єднання майбутньої мами з дитиною. Маленький організм, який розвивається, вимагає більшої уваги. Добре, якщо ця увага надходить від усіх членів сім'ї. Наприклад, майбутній тато може брати участь у щоденному "спілкуванні" з майбутньою дитиною, а також ініціювати та брати участь у необхідних щоденних прогулянках зі своєю дружиною на свіжому повітрі. Ходьба і свіже повітря стають необхідним атрибутом поведінки вагітної на сьомому, восьмому і дев'ятому місяцях вагітності. Це сприяє поліпшенню самопочуття, а також міцнішому сну, який у цей період у багатьох порушується. На дев'ятому місяці вагітності багато жінок відчувають емоційний спад, що пояснюється підвищеним навантаженням на організм, відчуттям переживання з приводу майбутніх пологів, істотних змін у фігурі. Ось про це не варто переживати, тому що багатьом чоловікам, як показують соціологічні дослідження, подобається фігура вагітної жінки. Вони з цікавості непізнаного для себе стану ставляться до вагітної й усього, що з нею пов'язано. Тому вагітній треба дозволяти чоловікові погратися з майбутнім малюком, можливо, "порозмовляти" з ним, дати волю помірній фантазії, вухом послухати, що ж відбувається всередині живота, руками відчути ворушіння і т. п. Дитина, яка розвивається, це відчуває, що сприяє психологічному зближенню з майбутнім батьком.
Цей період дуже відповідальний саме для перинатальної охорони плода. Враховуючи навантаження на жіночий організм, що збільшується, державна підтримка виражається в наданні оплачуваної відпустки (декретної) вагітній жінці з тридцяти тижнів. У цей час жінка звільняється від основної роботи, може дозволити собі довше поспати, обідній сон, виконувати домашні обов'язки не поспішаючи, з перервами на відпочинок, приділити час для самоосвіти щодо поведінки під час вагітності, підготовки до пологів, догляду за дитиною. Жінці та членам її сім'ї потрібно пояснювати, що декретна відпустка надається з основною метою - перинатальної охорони плода, підготовки до пологів.
До восьмого місяця матка, збільшуючись, підпирає діафрагму, дещо зміщуючи розташування легенів, від чого деякі жінки відчувають задишку. Шлунок також набуває положення ближче до горизонтального, внаслідок чого іноді відбувається "закидання" кислого вмісту шлунка в стравохід, з'являється неприємне відчуття гіркоти, або, як її називають, "печії". Тому вагітній після їжі не бажано відразу лягати, а краще трохи побути у вертикальному положенні й випити трохи молока. Якщо виникає проблема запорів, слід випити склянку дуже теплої води вранці натщесерце, також необхідно стежити за правильністю харчування.
У дитини, яка розвивається, є теж внутрішньоутробні періоди сну і неспання. Важливо розмовляти з дитиною і наспівувати їй пісеньки. Існує безліч історій про те, як немовлята реагують на голоси своїх батьків при народженні, як вони заспокоюються при звучанні голосу батька. Музика досягає черева у вигляді дивовижного чистого тону. Прослуховування музики при виконанні вправ на розслаблення підвищує їхню ефективність і створює сприятливу атмосферу для дитини.
При строкові близько 28 тижнів майбутня дитина впізнає мовні конструкції матері. Десь при 32-тижневому строку, тобто у вісім місяців, дитина звичайно повернена голівкою вниз. Вона в цей період найбільше набирає вагу, готуючись до життя поза черевом матері. Ця маленька людинка п'є амніотичну рідину, чхає, смокче великий пальчик, розрізняє світло і темряву, її грудна клітка здійснює рухи, схожі на вдихання. У дев'ять акушерських місяців, або 36 тижнів, пушкові волосинки зникають.
Нормальний термін розвитку вагітності триває до 37-42 тижнів, указуючи при цьому на індивідуальні особливості кожної жінки. Кожній вагітній жінці дуже важливо це знати для того, щоб попередити передчасні втручання при підготовці до пологів. Інформування жінки полягає в тому, що якщо немає ніяких ускладнень або показань до дострокового розродження, то втручатися в природний процес підготовки організму до пологів не можна. Жінка не повинна, аби уникнути болю при пологах, наполягати на пологах шляхом операції кесарів розтин із декількох причин: будь-яка операція, тим більше кесарів розтин, - це великий ризик для здоров'я і життя. Післяопераційний період:"близький" (кілька тижнів) і "віддалений" (декілька років) - ускладнюючий чинник майбутнього репродуктивного здоров'я жінки. Для дитини, яка народилася шляхом операції кесарів розтин, народження пов'язано зі стресом у тій або іншій мірі. Також період адаптації її до зовнішніх умов майже завжди відбувається набагато важче, ніж при народженні природним шляхом. Абсолютно іншого значення набуває оперативний метод розродження, якщо це викликано чіткими показаннями, пов'язаними з ризиком для здоров'я, або навіть життя як для жінки, так і для дитини. Завдання медичних працівників правильно інформувати жінку про таку ситуацію, зорієнтувати на тісний контакт і довіру з ведучим вагітність фахівцем. Важливе також інформування вагітної жінки про те, що больові відчуття при пологах можуть бути мінімальними за участі родичів при пологах з метою психологічної підтримки, вільний вибір позиції і підготовка до поведінки жінки при пологах.
У кожної жінки за 8-10 днів до пологів відбувається фізіологічне опускання плода. Що полегшує дихання і є явною прогностичною ознакою для жінки про швидке настання пологів. Вона має звернути на це свою увагу, своєчасно повідомити про це лікаря, який надасть цілеспрямовані поради, що робити в кожному конкретному випадку. В цей час жінка починає повільніше ходити, сідати обережніше, відчуває великий тиск на зв'язки і, можливо, деякі больові відчуття в лобку через розм'якшення хряща і зсув ("розширення") тазових кісток.
Однією з важливих фізіологічних особливостей є також відродження слизистої пробки, яке, як правило, відбувається майже разом із опусканням плода. Жінці потрібно про це розповісти, бо багато хто це сприймає за до пологове відродження навколоплідних вод, що сприяє передчасній госпіталізації та необґрунтованому родозбудженню. Ця інформація також дуже важлива і для медичних фахівців.

 
 

Цікаве

Загрузка...