WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Особиста гігієна школяра - Реферат

Особиста гігієна школяра - Реферат

рідше одного разу на тиждень. Температура води 37-38?С, тривалість купання 10-15 хв. Якщо є можливість, душ приймають щоденно, але не завжди з милом, щоб не пересушити шкіру.
Обов'язково слід мити руки після вбиральні, після контакту з тваринами, перед прийняттям їжі. Щоб попередити пересушування шкіри, її злущування, появу тріщин, руки після миття добре витирають.
Якщо під час роботи потрібно користуватися гострими або забрудненими предметами, надягають гумові або брезентові рукавиці. Під час прання, прибиранняжитла можна скористатися захисними кремами. Після використання пральних порошків руки миють з милом, потім втирають живильний крем у вологу шкіру.
Постійного догляду потребують також ноги. Їх миють щоденно перед сном прохолодною водою з милом. Між пальцями ретельно витирають шкіру.
Для того щоб шкіра була здоровою, слід додержувати правильного режиму дня, раціонально харчуватися, утримувати в чистоті не тільки тіло, а й одяг, систематично займатися фізкультурою, спортом. Слід використовувати й природні фактори: сонце, повітря, воду. Проте надмірне сонячне опромінювання шкідливе для шкіри.
Уважного догляду потребує волосся. На голові людини росте 80-100 тис. волосин. Кожна з них може жити 2-4 роки. Нормально, коли за добу випадає кілька десятків волосин. Найбільша інтенсивність зміни волосся весною і влітку. Для кращого росту волосся треба час від часу змінювати зачіску. Якщо кінчики волосся розщеплюються, їх відрізають. Живлення волосся порушується, якщо його занадто стягують, туго заплітають або накручують на бігуді, носять постійно головний убір. Волосся дуже добре вбирає вологу, різні леткі речовини, виділення сальних залоз та інші речовини, у складі яких є жир. Розрізняють волосся нормальне, жирне і сухе.
Нормальне волосся еластичне, не січеться, не склеюється в пасми. Мити таке волосся потрібно раз на тиждень туалетним милом або шампунем. Не рекомендується користуватися господарським милом, бо луг, який входить до його складу, пересушує волосся і подразнює шкіру.
Жирне волосся миють раз у 5-6 днів туалетним милом. Часте миття не бажане, бо гаряча вода і миючі засоби активізують секрецію сальних залоз.
Немало прикрості завдає сухе волосся. Воно ламке, тьмяне, січеться. На шкірі голови з'являються мілкі, сухі лусочки. Часте миття посилює сухість шкіри. Тому довге сухе волосся рекомендується мити один раз у 2-3 тижні, а коротке раз у 10-12 днів. Краще мити його мильною піною і обполіскувати великою кількістю води.
Під час миття пальцями або масажною щіткою роблять і масаж шкіри голови. Це посилює кровообіг і поліпшує живлення волосся.
Шкідливі для волосся гаряча завивка, начісування й часте змочування водою. Від високої температури при гарячій завивці руйнується структура волоса і його механічні властивості, начіс сплутує волосся, утруднює догляд і за ним, а часте змочування водою сприяє затриманню пилу на волоссі, солей води, внаслідок чого воно втрачає еластичність, стає ламким. Погіршується живлення волосся в результаті переохолодження, коли в холодну пору року не носять головних уборів. Легкий головний убір влітку запобігає пересушуванню волосся.
Нераціональне харчування, емоційні та розумові перевантаження, загальна перевтома призводять до передчасного посивіння і випадання волосся. Негативно позначаються на стані його інфекційні, хронічні захворювання, фізіологічна перебудова, зв'язана із статевим дозріванням, вагітністю, старінням, за цих умов волосся тьмяніє, погано лежить, починає випадати.
Спеціального догляду потребують нігті. Здорові нігті - блискучі, гладкі, рожеві; хворі - тьмяні, жовтуваті або сірі, крихкі. Швидкість росту нігтів на руках - приблизно 1 мм на тиждень, на ногах вони ростуть у 3-4 рази повільніше. Стрижуть нігті на руках - раз у тиждень, роблячи напівкруглий край, і раз у 3-4 тижні на ногах, роблячи прямий зріз нігтя, щоб не сталося вростання в шкіру. Краще стригти нігті після купання, коли вони м'якші.
Під час занять фізичними вправами шкіра дуже забруднюється. Тому після тренувань потрібно приймати теплий душ. Він не лише добре очищує шкіру, але й заспокоює нервову і серцево-судинну системи, посилює обмін речовин і прискорює відновні процеси. Після душа необхідно добре розтерти тіло і зробити легкий масаж основних м'язових груп.
Спеціального догляду за шкірою рук потребують представники деяких видів спорту. У гімнастів, веслувальників, важкоатлетів часто на руках з'являються мозолі, які є фізіологічним пристосуванням тканин до тривалого тиску приладів. Зайвий шар мозолів рекомендується ліквідовувати за допомогою пемзи. До і після занять потрібно ретельно мити руки з милом. Після тренування бажано застосовувати для пом'якшення шкіри рук мазі.
Щоденно потрібно мити ноги з милом, часто прати і міняти шкарпетки та взуття. Це особливо необхідно при підвищеній пітливості ніг, яка спричинює утворення потертостей, місцевих запальних процесів і мозолів.
Основною метою роботи з молодшими дітьми є виховання і закріплення в них навичок догляду за шкірою, волоссям і нігтями, зокрема навичок умивання, купання, щоденного миття ніг перед сном, миття рук після вбиральні та перед їдою, зрізування нігтів, а також користування носовою хусточкою, дотримання правил поведінки при чханні й кашлі, поводження з бездомними тваринами, виховання потреби у додержуванні цих навичок.
З учнями середніх класів у бесідах використовують більшу частину цього матеріалу. Підвищена увага приділяється попереджуванню небажаних, характерних саме для цього віку відхилень від правил гігієни шкіри, таких, як надмірне загоряння, невиправдане вживання косметики, модні зачіски, які шкодять волоссю. Потрібно звернути увагу на стан шкіри в період статевого дозрівання. на особливості догляду за жирною і сухою шкірою, роль раціонального харчування, фізкультури. У старших класах можна використати весь обсяг матеріалу, включаючи питання про можливості порушення стану шкіри ендокринної природи, випадки появи волосся, на обличчі в дівчат. У цих випадках бесіди проводять індивідуально. Пояснюються можливі відхилення в стані шкіри і радять звернутися до лікаря.
Догляд за ротовою порожниною. Хворі зуби є постійним сприятливим середовищем для збудників таких захворювань, як ангіна, ревматизм, поліартрит, гастрит, різні серцево-судинні захворювання.
Їжа сучасної людини така, що її пережовування не пов'язане зі значним навантаженням на зуби (особливо це характерно для

 
 

Цікаве

Загрузка...