WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гігієна води - Реферат

Гігієна води - Реферат


Реферат на тему:
Гігієна води
Гігієно-фізіологічне значення води, норми споживання. Вода необхідна людині, перш за все, для підтримання нормального стану організму, в якому її міститься близько 63% (за вагою). Вода входить до складу клітин організму, міжклітинної рідини, лімфи, крові, травних соків, гормонів. Наші м'язи на 75% складаються з води. Половина нашої крові - найчистіша дистильована вода. Вода приймає участь у всіх фізико-хімічних процесах організму, вона потрібна для виведення кінцевих продуктів метаболізму, для забезпечення віддачі тепла шляхом випаровування. Вода відіграє важливу роль у підтриманні сталої температури тіла і АТ.
Потреба людини у воді - 3-3,5 л на добу, але якщо займатися фізичними вправами - 6-8 л. Обмеження у воді порушує водну-сольову рівновагу, спричинює загусання крові, затримку обміну речовин. Без води людина може прожити лише декілька днів, тоді як без їжі при наявності води - декілька тижнів. Втрата 4% води від загальної маси тіла значно зменшує працездатність людини (різко зменшується результативність під час бігу), при втраті 5% - неможливо буде займатися силовими вправами, виведення 7% води з потом спричинює важкі розлади в діяльності організму, при втраті 10% - потрібна буде допомога лікарів, а спричинити загибель організму може втрата 20% води.
Вода є потужним стимулятором "качки" як і харчування. Вона є учасником депонування в м'язах глікогену, який на ? складається з води. Вода тонізує психіку (непрямий ефект). Пригадайте, людині, яка перехвилювалася, пропонують склянку води і вона заспокоюється. Вода, як показали дослідження, має "пам'ять". Якщо у воді, наприклад, був розчинений аспірин, то прийом води, де навіть спектральний аналіз не показує залишків аспірину, зменшує температуру.
Дехто з атлетів і тренерів помилково вважають, що необхідно обмежувати споживання рідини через її накопичення в рідких середовищах організму, що перевантажує серце спортсмена. Проте з'ясувалося, що перевантажує серце як раз нестача рідини, оскільки це в значній мірі збільшує в'язкість крові і утруднює її перекачку через судини. Більше того, через нестачу рідини в організмі погіршується вихід токсичних продуктів обміну речовин із м'язових клітин, що погіршує відновлення і постачання клітин поживними речовинами.
Окрім фізіологічних потреб, вода потрібна для догляду за тілом, загартування, господарських і промислових цілей.
Під час занять фізичними вправами шкіра дуже забруднюється. Тому після тренувань потрібно приймати теплий душ. Він не лише добре очищує шкіру, але й заспокоює серцево-судинну і нервову системи, посилює обмін речовин і прискорює відновні процеси.
Основні фактори загартовування - сонце, повітря і вода. Розумне застосування їх допоможе організму звикнути до змін зовнішнього середовища й виробити несприйнятливість до простудних захворювань, підвищить працездатність.
Правильному фізичному розвиткові і зміцненню здоров'я сприятиме дотримування основних правил загартовування.
1. Загартовуйте організм систематично - щодня протягом тривалого періоду.
2. Умови і дозування змінюйте поступово. Повітряні і водні процедури починайте влітку і продовжуйте восени й зимою, поступово знижуючи температуру повітря та води.
3. Привчайте організм до систематичного впливу подразників різної сили. Для цього перебувайте на вітру, на сонці, у воді різної температури.
4. Урізноманітнюйте засоби загартовування. Змінюйте холодові подразники тепловими і навпаки, застосовуючи в комплексі сонячні, повітряні і водні процедури. Поєднуйте заходи загартовування з фізичними вправами.
Правила приймання водних процедур:
1. Водні процедури (миття ніг, обтирання, обливання) починають влітку з температури води 25-30?С і поступово доводять її до 15-20?С. Тривалість процедури 10-30с. Улітку знижують температуру на 1-2?С кожні 2-3 дні, взимку - повільніше. Обтирання і обливання роблять уранці після ранкової гімнастики протягом року.
2. Купатися починають при температурі +20?С, а згодом - при +17?С, скоротивши час перебування у воді.
3. Тривалість купання в перший період загартовування - 3-4 хв., якщо вода залишається теплою. На день рекомендується 2-3 купання.
4. Якщо виник озноб, потрібно вийти з води, розтертися рушником, зробити кілька фізичних вправ, побігати.
5. Не можна купатися натще й раніше як через 1-1,5 год. після їди.
6. Після походу, інтенсивних фізичних занять і змагань входити у воду потрібно через 15-20 хв. відпочинку. Після купання розтираються рушником, виконують зігрівальні рухи, відпочивають в затінку і роблять масаж великих м'язів.
7. Водні процедури проводять безперервно.
8. При ослабленому здоров'ї водні процедури приймають лише після консультацій з лікарем.
Забезпеченість водою є важливим чинником створення санітарних умов життя, зокрема, запобігання інфекційним та іншим хворобам.
У разі забруднення води вона може негативно впливати на здоров'я людей: викликати кишкові захворювання, дерматологічні, очні. Хімічні речовини у водоймах можуть також спричинювати хронічні інтоксикації, забрудненість радіоактивними відходами - спричинює променеві захворювання.
Кількість води, яка необхідна для потреб населення у містах становить - 160-200 л на одного мешканця; у великих містах - 300-400 л.
Гігієнічні вимоги до питної води і гігієнічна оцінка хімічного складу воду. Згідно встановленим гігієнічним нормам, питна вода повинна відповідати наступним вимогам.
1. Прозорість води є важливим показником її якості. В каламутній воді, міститься значна кількість механічних і хімічних домішок, створюються умови для виживання мікроорганізмів. Для плавальних басейнів прозорість води важлива й тим, що дозволяє тренерам і глядачам слідкувати за технікою плавання. Прозорість питної води повинна становити не менше 30 см. В

 
 

Цікаве

Загрузка...