WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Зміни в нервовій, серцево-судинній, дихальній, травній, сечовій системах, системі крові, кістковій тканині і зв’язковому апараті, в ендокринних залоза - Реферат

Зміни в нервовій, серцево-судинній, дихальній, травній, сечовій системах, системі крові, кістковій тканині і зв’язковому апараті, в ендокринних залоза - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Зміни в нервовій, серцево-судинній, дихальній, травній, сечовій системах, системі крові, кістковій тканині і зв'язковому апараті, в ендокринних залозах вагітної жінки"
?
Усі зміни, які відбуваються в організмі жінки, у зв'язку з вагітністю, є фізіологічними. Ці зміни сприяють правильному розвитку плода без шкоди для організму самої вагітної жінки. Більше того, вагітність сприяє розвиткові організму жінки.
Нервова система.
У корі головного мозку спостерігаються періодичні коливання інтенсивності нейродинамічних процесів.
У перші місяці вагітності і наприкінці її збудливість кори головного мозку знижується. Зниження збудливості досягає найвищого ступеня на момент настання пологів. У цей період різко зростає збудливість підкіркових відділів, спинного мозку і рецепторів вагітної матки.
Зазначені змін сприяють виникненню пологів. Протягом вагітності збудливість спинного мозку і рецепторів матки знижена, що зумовлює інертність матки і сприяє правильному перебігу вагітності.
Під час вагітності спостерігаються зміни в тонусі вегетативної нервової системи, у зв'язку з чим нерідко виникають різні розлади: зміна смаку і нюху, нудота, підвищене виділення слини, блювання, запор, запаморочення.
Серцево-судинна система
Серцево-судинна система виконує при вагітності напружену роботу, бо з'являється нове плацентарне коло кровообігу і різко збільшується судинна стінка матки. Серце здорової вагітної поступово пристосовується до нових умов.
Стінки капілярів стають більш проникними для води, солей і дрібнодисперсних білків сироватка крові. Збільшення проникності капілярів полегшує обмін речовин між кров'ю і тканинами вагітної.
Артеріальний тиск під час усієї вагітності, як правило, буває нормальним. У ранні строки вагітності відмічається нестійкість артеріального тиску, а в останні місяці - схильність до деякого підвищення його. Частота пульсу при вагітності не змінюється.
У повторно вагітних іноді спостерігається розширення вен на нижніх кінцівках, у зв'язку з застоєм крові в органах малого тазу можуть виникнути геромобдальні вузли.
Дихальний апарат
Під час вагітності діяльність легень посилюється в зв'язку з збільшенням потреби в кисні. Незважаючи на те, що наприкінці вагітності матка підтісняє діафрагму вгору, дихальна поверхня легень не зменшується внаслідок розширення грудної клітки. Наприкінці вагітності відмічається деяке прискорене дихання.
Травний апарат
У багатьох жінок в перші 2-3 місяці вагітності спостерігається нудота, нерідко - блювота, особливо вранці. Змінюються смакові і нюхові відчуття. Усі ці явища звичайно зникають наприкінці ІІІ або на IV місяці вагітності.
У міру зростання вагітної матки відбувається зміщення кишок вгору і в боки.
Печінка бере участь у регуляції всіх видів обміну речовин і знешкоджує токсичні продукти проміжного обміну. Під час вагітності печінка функціонує з великим навантаженням. Крім того вона знешкоджує продукти обміну плода, які надходять в організм матері.
Сечова система
Нирки під час вагітності функціонують з великим напруженням, тому що вони виводять з організму продукти обміну самої жінки і зростаючого внутрішньоутробного плода. В останні місяці вагітності в сечі можуть з'явитися сліди білка.
У перші місяці вагітності деякі жінки відмічають часті позиви до сечовипусканняв зв'язку з тим, що матка натискує на сечовий міхур.
У наступні місяці вагітності сечовий міхур розтягується, зміщується вгору, сечівник витягується і випрямляється. Наприкінці вагітності головка плода притискається до входу в малий таз, у зв'язку з цим може вникнути тиснення на сечовий міхур і почастішання позивів до сечовипускання.
Система крові
При вагітності загальна кількість крові збільшується на 15-205. Збільшення маси крові відбувається переважно за рахунок плазми. При вагітності посилюється функція кровотворних органів, що веде до збільшення кількості еритроцитів і лейкоцитів; при правильному харчуванні зростає кількість гемоглобіну. У вагітних збільшується ШОЕ.
Зв'язків апарат
Зв'язки матки довшають і потовщуються. Особливо значно гіпертрофуються круглі і крижово маткові зв'язки, що сприяє вдержуванню матки в правильному положенні під час родів. Круглі зв'язки матки промацуються через черевні стінки у вигляді тяжів.
Якщо плацента розміщується на передній стінці, то круглі зв'язки йдуть паралельно або розходяться донизу. Коли плацента прикріплена до задньої стінки матки, круглі зв'язки йдуть вниз у збіжному напрямі.
Ендокринна система
З самого початку вагітності в яєчнику розвивається нова залоза внутрішньої секреції - жовте тіло вагітності.
В яєчнику протягом усієї вагітності фолікули не дозрівають і овуляція не відбувається. Жовте тіло в другій половині вагітності зазнає зворотного розвитку і функції його виконує плацента.
Плацента є активним новим органом внутрішньої секреції. В плаценті утворюються і скупчуються гонадотропні і естрогенні гормони, а також прочестерен, гормон росту та ін.
Гіпофіз. Передня частка гіпофізу під час вагітності збільшується внаслідок розмноження і гіпертрофії клітин, які виробляють гормони.
У передній частині утворюються гормони, які стримують функцію молочних залоз щитовидної залози, кари надниркових залоз.
У задній частці виробляється окситоцин, який посилює скоротливу діяльність матки наприкінці вагітності та під час родів.
Щитовидна залоза в перші місяці вагітності функціонує посилено. У другій половині активність її знижується.
Прищитовидні залози функціонують з великим напруженням. Іноді при вагітності спостерігається схильність до судорог та спазм, зумовлена зменшенням кількості солей кальцію в організмі.
Надниркові залози збільшуються внаслідок потовщення коркового шару.
Система опорних органів
Під час вагітності відбуваються серозне просочування і розпушування суглобних зв'язок, симфізарного хряща і алювіальних оболонок лобкового симфізу та крижово-клубового зчленування. Ці зміни найбільшою мірою виражені в лобковому симфізі.
Внаслідок змін, які поглиблюються, лобкові гілки розходяться в боки на 0,5-0,6 см. Більше розходження (1-2 см) вважають патологічним, особливо при виникненні больових відчуттів.
Завдяки фізіологічним змінам у суглобах таза трохи збільшується прямий розмір входу в таз, що сприяє перебігові пологів. Під час вагітності розширюється грудна клітка, реберні дуги трохи піднімаються, нижній кінець грудини віддаляється від хребта. Змінюється постава вагітної. В міру росту матки і збільшення живота хребет випрямляється, плечі й потилиця відхилюються назад, вигин спини в ділянці хребта посилюється.

 
 

Цікаве

Загрузка...