WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Розвиток кісток вільної нижньої кінцівки. Розвиток кісток заплесна, плесна і пальців. Вікові, статеві та індивідуальні особливості скелета вільної ниж - Реферат

Розвиток кісток вільної нижньої кінцівки. Розвиток кісток заплесна, плесна і пальців. Вікові, статеві та індивідуальні особливості скелета вільної ниж - Реферат


ПОШУКОВА РОБОТА
на тему:
Розвиток кісток вільної нижньої кінцівки. Розвиток кісток заплесна, плесна і пальців. Вікові, статеві та індивідуальні особливості скелета вільної нижньої кінцівки. Розвиток кісток голови; вікові, статеві, індивідуальні та расові особливості їх.
Розвиток кісток вільної нижньої кінцівки
Розвиток кісток заплесна, плесна і пальців
Вікові, статеві та індивідуальні особливості скелета вільної нижньої кінцівки
Розвиток кісток голови; вікові, статеві, індивідуальні та расові особливості їх.
Розвиток кісток вільної нижньої кінцівки
Стегнова кістка утворюється ендохондрально з двох центрів окостеніння. Первинний центр окостеніння (діафізарний) з'являється в кінці другого місяця ембріонального розвитку, а вторинний (епіфізарний) - в нижньому епіфізі, на восьмому-дев'ятому місяцях ембріогенезу. Ще один центр окостеніння виникає в головці кістки на першому році життя. Окостеніння стегнової кістки завершується на 20-22-му роках життя людини.
Наколінок розвивається ендохондрально в товщі сухожилка чотириголового м'яза стегна. На третьому місяці ембріонального розвитку серед сухожильних клітин з'являються хондроцити. На четвертому-п'ятому році в центрі майбутнього наколінна виникає центр окостеніння, яке остаточно завершується на 23-25-му році життя.
Велико- та малогомілкова кістки розвиваються також ендохондрально. У великогомілковій кістці первинні центри окостеніння з'являються в кінці другого місяця ембріонального розвитку, а на дев'ятому місяці ембріогенезу або на першому році життя виникають вторинні центри окостеніння у верхньому епіфізі, а на третьому - п'ятому роках - у нижньому. В кінці другого місяця внутрішньоутробного життя на місці майбутнього тіла малогомілкової кістки з'являється перший центр окостеніння, а інші центри виникають у верхньому кінці кістки на третьому-четвертому році життя та в нижньому - на другому. Завершується окостеніння велико- та малогомілкової кісток на 20-21-му роках життя людини.
Розвиток кісток заплесна, плесна і пальців
Надп'яткова кістка розвивається ендохондрально з одного центру окостеніння, що виникає в кінці восьмого або на початку дев'ятого місяця ембріонального розвитку. Окостеніння кістки завершується на 9-10-му році життя. П'яткова кістка також розвивається ендохондрально, але з двох центрів окостеніння, Первинний центр окостеніння з'являється в кінці шостого місяця ембріонального періоду, а вторинний - на кінець 8-го року життя. Завершується окостеніння у 18 років. Човноподібна кістка розвивається ендохондрально з одного центру окостеніння, що виникає на 4-му році життя, а завершується окостеніння у 18-22 роки. Кожна з клиноподібних кісток розвивається з одного центру окостеніння, що з'являється на дев'ятому місяці ембріогенезу, а завершується розвиток кісток у 20-21 рік. Кубоподібна кістка розвивається ендохондрально з одного центру окостеніння, що закладається на сьомому - дев'ятому місяцях внутрішньоутробного розвитку, а завершується окостеніння на 20-му році життя. Плеснові кістки та фаланги розвиваються ендохондрально з двох центрів окостеніння. Первинні центри виникають на третьому місяці ембріогенезу, а вторинні - на 5-7-му роках життя. Завершується окостеніння у 20-22 роки.
Вікові, статеві та індивідуальні особливості скелета вільної нижньої кінцівки
Стегнова кістка у дітей перших років життя прямолінійна, а її шийка слабо виражена. У людей старшого віку кістково-мозкова порожнина збільшується, а кістка стає крихкою. У жінок кістка менша за розмірами і тонша. Іноді на верхньому кінці кістки розвивається третій вертлюг.
Наколінка може не бути з одного або, дуже рідко, з обох боків. Описано також подвійні та потрійні наколінки.
Великогомілкова кістка у дітей раннього віку більш зігнута, ніж у дорослих, а її нижня частина обернена присередньо. Іноді великогомілкова кістка відсутня з одного боку, це ж саме буває і з малогомілковою кісткою.
Найбільшу кількість варіантів та індивідуальних особливостей спостерігають на кістках стопи. Так, іноді можна побачити великий бічний відросток п'яткової кістки, а біля бічної поверхні надп'яткової кістки розміщується додаткова кістка тригранної форми. Часто крім цієї кістки бувають додаткові кістки, і тоді замість двадцяти шести кісток стопи їх виявляється тридцять і більше. Найбільше практичне значення має наявність додаткових пальців, які розміщуються біля великого пальця або біля мізинця. Іноді збільшується кількість фаланг. Бувають і інші варіанти.
Кістки черепа (6ssa cranii) поділяють на непарні (потиличну, клиноподібну, лобову, решітчасту, леміш) та парні (тім'яну, вискову, нижню носову раковину, слізну, носову).
Потилична кістка (os occipitale; Рис. 1). На кістці виділяють чотири частини, розміщені навколо великого отвору (foramen magnum): основну (pars basilaris), дві бічні (partes laterales) та потиличну луску (squama occipitalis).
Рис. 1. Потилична кістка:
а - вигляд зовні: 1 - зовнішня потилична горбистість; 2 - верхня каркова лінія; 3 - нижня каркова лінія; 4 - потиличний виросток; 5 - основна частина, 6 - глотковий горбок; 7 - яремна вирізка; 8 - яремний відросток; 9 - зовнішній потиличний гребінь; б - вигляд зсередини; 1 - борозна верхньої стрілкової пазухи; 2 - лямбдоподібний край; 3 - потилична луска; 4 - внутрішня потилична горбистість; 5 - внутрішній потиличний гребінь; 6 - соскоподібний край; 7 - борозна сигмоподібної пазухи; 8 - схил; 9 - основна частина; 10 - бічна частина; 11 - яремна вирізка; 12 - яремний горбок; 13 - яремний відросток; 14 - борозна поперечної пазухи.
Основна частина має форму клина. Верхня поверхня гладенька, вгнута і утворює схил (clivus), а нижня - нерівна і посередині має глотковий горбок.
На нижній поверхні бічних частин розміщені потиличні виростки (condyli occipitales), які зчленовуються з І шийним хребцем. Позаду від кожного з виростків розташована виросткова ямка, на дні якої відкривається непостійний отвір, де проходить вена, що відводить кров з вен порожнини черепа. Це один з венозних випускників, які є і на інших кістках черепа і можуть бути постійними та непостійними.
Крізь товщу потиличних виростків проходить канал під'язикового нерва, в якому е однойменний нерв. У бічній частині знаходиться яремна вирізка (incisura jugularis), яка разом з однойменною вирізкою кам'янистої частини вискової кістки утворює яремний отвір (foramen jugulare).
Потилична луска - найбільша частина потиличної кістки. Посередині зовнішньої поверхні її розташована зовнішня потилична горбистість, від якої відходять парні верхні каркові лінії.
На внутрішній поверхні луски є внутрішня потилична горбистість. В обидва боки

 
 

Цікаве

Загрузка...