WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Периферична та автономна нервова система - Реферат

Периферична та автономна нервова система - Реферат

м'яз там'яз - підіймач лопатки.
Довгий грудний нерв (nervus thoracicus longus) іннервує передній зубчастий м'яз.
Підключичний нерв (nervus subclavius) йде до однойменного м'яза.
Надлопатковий нерв (nervus suprascapularis) іннервує надоєний та підосний м'язи.
Крім того, від надключичної частини плечового сплетення відходять гілки до підлопаткового м'яза та найширшого м'яза спини.
Підключична частина (pars infraclavicularis) розміщена у пахвовій ямці. У цій частині розрізняють три пучки: бічний, присеред-ній та задній, які оточують пахвову артерію з трьох боків. Від кожного з цих пучків відходять довгі нерви верхньої кінцівки. Так, від присереднього пучка відходять присередній шкірний нерв передпліччя, ліктьовий нерв та присередній корінець серединного нерва; від бічного - м'язово-шкірний нерв та бічний корінець серединного нерва, від заднього пучка - пахвовий та променевий нерви.
Присередній та бічний грудні нерви (nervi pectorales medialis et lateralis) іннервують великий та малий грудні м'язи.
Присередній шкірний нерв плеча (nervus cutaneus brachii medialis) найтонший з нервів цієї групи. Іннервує шкіру присередньої поверхні плеча.
Присередній шкірний нерв передпліччя (nervus cutaneus antebra-chii medialis) супроводить плечову артерію у верхній третині плеча. На середині плеча проходить (разом з головною веною) крізь отвір фасції плеча і, розміщуючись у підшкірній жировій тканині йде донизу. Іннервує шкіру передньої та присередньої поверхонь передпліччя.
Серединний нерв (nervus medianus) за функцією-мішаний. Утворюється двома корінцями: присереднімта бічним. Обидва корінці, з'єднуючись, охоплюють пахвову артерію. На плечі нерв гілок не дає і йде у складі судинно-нервового пучка, розміщуючись у при-середній борозні двоголового м'яза. Пройшовши крізь товщу круглого м'яза-привертача, нерв лягає посередині передпліччя, під поверхневим м'язом - згиначем пальців. У нижній третині передньої поверхні передпліччя нерв лягає в середину борозну. На передпліччі від нерва відходить багато гілок до м'язів передньої групи передпліччя, за винятком ліктьового м'яза - згинача зап'ястка та частини глибокого м'яза - згинача пальців.
На долоню кисті серединний нерв проходить разом із сухожилками м'язів, під удержувачем згиначів, і тут розгалужується на три гілки, які іннервують шкіру І, II, III та бічну поверхню IV пальця і відповідну їм ділянку шкіри долоні кисті, а також м'язи підвищення великого пальця та два бічні червоподібні м'язи.
Променевий нерв (nervus radialis), за функцією - мішаний (Рис. 7). Лежить позаду судинно-нервового пучка плеча, біля при-середньої поверхні плечової кістки, далі спіральне огинає цю кістку і розміщується у супроводі глибокої артерії плеча в каналі, утвореному плечовою кісткою та триголовим м'язом плеча. По всій довжині від нерва відходять гілки до шкіри плеча та передпліччя, а також до плечового суглоба та триголового м'яза плеча. Далі нерв переходить у бічну передню ліктьову борозну, віддає гілки до пле-чопроменевого м'яза та до капсули ліктьового суглоба і тут поділяється на дві гілки: поверхневу та глибоку. Поверхнева гілка вступає у променеву борозну передпліччя і, супроводячи променеву артерію, йде майже вздовж усієї борозни. У нижній частині передпліччя поверхнева гілка проходить під сухожилком плечопроменевого м'яза на тил кисті, де й іннервує шкіру бічної поверхні кисті та шкіру І, II і бічної поверхні III пальців, за винятком кінців пальців, де шкіру іннервують гілки серединного нерва. Глибока гілка променевого нерва проходить товщу м'яза-відвертача, іннервує його і, розміщуючись між поверхневим та глибоким шарами м'язів задньої ділянки передпліччя, іннервує всю задню групу м'язів передпліччя, а також віддає гілки до суглобів (променево-зап'ясткового, міжзап'ястково-п'ясткових).
Пахвовий нерв (nervus axillaris) за функцією - мішаний, короткий, товстий. Утворившись, проходить крізь чотирикутний отвір, огинає хірургічну шийку плечової кістки і входить у внутрішню поверхню дельтоподібного м'яза. Іннервує цей м'яз, а також плечовий суглоб та шкіру передньобічної ділянки плеча.
Грудні нерви (nervi thoracici). Черевні гілки II-XI грудних нервів не утворюють сплетень, а кожна з них, ідучи латеральне та наперед, має назву міжреберного нерва (nervus intercostalis; Рис. 8). Кожен з міжреберних нервів лежить разом з однойменними судинами у відповідному міжреберному проміжку, між зовнішнім та внутрішнім міжреберними м'язами. Сім пар верхніх міжреберних нервів своїми кінцями досягають грудини, а нижні проходять у товщі шарів передньобічної стінки живота.
Міжреберні нерви іннервують шкіру грудей та живота, міжреберні м'язи та м'язи передньобічної стінки живота, а також пристінкову плевру та пристінкову очеревину.
Попереково-крижове сплетення (plexus lumbosacralis; Рис. 9). Черевні гілки поперекових, крижових та куприкових нервів тісно зв'язані між собою і, з'єднуючись, утворюють попереково-крижове сплетення. У свою чергу, це сплетення поділяється на поперекове та крижове сплетення.
Міжреберні нерви іннервують шкіру грудей та живота, міжреберні м'язи та м'язи передньобічної стінки живота, а також пристінкову плевру та пристінкову очеревину.
Попереково-крижове сплетення (plexus lumbosacralis; Рис. 9). Черевні гілки поперекових, крижових та куприкових нервів тісно зв'язані між собою і, з'єднуючись, утворюють попереково-крижове сплетення. У свою чергу, це сплетення поділяється на поперекове та крижове сплетення.
Рис. 6. Нерви та артерії плечового пояса та плеча:
1 - стовбури плечового сплетення; 2 - пахвова артерія; 3 - підлопатковий м'яз; 4 - найширший м'яз спини; 5 - триголовий м'яз плеча; 6 - глибока артерія плеча; 7 - променевий нерв; 5 - плечова артерія; 9 -двоголовий м'яз плеча; 10 - м'язово-шкірний нерв; 11 - серединний нерв; 12 - пахвовий нерв; ІЗ - великий грудний м'яз; 14 - дельтоподібний м'яз, 15 - малий грудний м'яз; 16 - ключиця.
Рис. 7. Нерви та артерії передпліччя та кисті:
1 - двоголовий м'яз плеча; 2 - ліктьовий нерв; 3 - плечова артерія; 4 - серединний нерв; 5, 8 - ліктьова артерія; б - круглий м'яз-привертач; 7 - загальна міжкісткова артерія; 9 - глибокий м'яз - згинач пальців; 10 - ліктьовий м'яз - згинач зап'ястка: 11 - сухожилок поверхневого м'яза - згинача пальців; 12 - поверхнева долонна дуга; 13 - спільні долонні пальцеві артерії; 14 - власні долонні пальцеві артерії; 15 - поверхнева долонна гілка променевої артерії; 16 - сухожилок променевого м'яза - згинача зап'ястка; 17 - довгий м'яз - розгинач великого пальця; Ія - променева артерія; 19 - поверхнева гілка променевого нерва; 20 - довгий променевий м'яз - розгинач зап'ястка; 21 - плечопроменевий м'яз; 22 - плечова артерія; 23 - глибока гілка променевого нерва; 24 - сухожилок двоголового м'яза плеча
Поперекове сплетення (plexus lumbalis) утворене черевними гілками XII грудного, І, II, III та IV поперекових нервів. Нерви,утворені цим

 
 

Цікаве

Загрузка...