WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вени - Реферат

Вени - Реферат

вену. Защелепна вена збирає кров з вискової ділянки вушної раковини, привушної залози, висково-нижньощелепного суглоба, а також з бічної поверхні та глибоких ділянок лиця.
Підключична вена (vena subcJavia) є безпосереднім продовженням пахвової. Розміщуючись на верхній поверхні І ребра, вена проходить спереду прикріплення переднього драбинчастого м'яза і на рівні грудинно-ключичного суглоба, з'єднуючись із внутрішньою яремною веною, утворює плечоголовну вену. Відводить кров від верхньої кінцівки.
Вени верхньої кінцівки широко між собою анастомозують і поділяються на поверхневі (підшкірні) та глибокі.
Поверхневі вени верхньої кінцівки починаються від тильної венозної сітки кисті. На передпліччі та плечі вони представлені у вигляді двох стовбурів: променевої та ліктьової підшкірних вен.
Променева підшкірна, або головна, вена (vena cephalica), почавшись на тилі кисті, підіймається догори по задній ділянці передпліччя ближче до його променевого краю. На межінижньої та середньої третин передпліччя вена переходить на передню ділянку передпліччя і доходить до ліктьового згину. Далі вона йде догори, розміщуючись відповідно бічній борозні двоголового м'яза, а вище вступає в борозну між дельтоподібним та великим грудним м'язами. Дійшовши до ключиці, вена проходить грудну фасцію і вливається у пахвову вену.
Ліктьова підшкірна, або княжа, вена (vena basilica) починається на ліктьовому боці тилу кисті, йде по задній ділянці передпліччя, переходить на його передню ділянку і піднімається до ліктьового згину. В цьому місці вена за допомогою серединної вени ліктя анастомозує з променевою підшкірною веною. Переходячи на плече, ліктьова підшкірна вена розміщується вздовж присереднього краю двоголового м'яза плеча. Приблизно посередині плеча вена проходить отвір у плечовій фасції і впадає в одну з плечових вен.
Серединна вена ліктя (vena mediana cubiti) іноді представлена кількома стовбурами. Розміщується косо в ліктьовій ямці і з'єднує променеву та ліктьову підшкірні вени. Цю вену часто використовують для ін'єкцій.
Глибокі вени верхньої кінцівки. Звичайно кожну з артерій верхньої кінцівки супроводять дві вени, які називаються відповідно до цих артерій. Глибокі вени мають численні анастомози між собою та з поверхневими венами.
Усі вени верхньої кінцівки мають клапани, причому глибокі вени мають їх більше. Клапани розташовані так, що венозна кров може відтікати з глибоких у поверхневі вени.
Пахвова вена (vena axillaris) розміщується у пахвовій ямці і приймає кров з глибоких та поверхневих вен верхньої кінцівки. Біля зовнішнього краю І ребра пахвова вена переходить у підключичну.
Нижня порожниста вена (vena cava inferior) - найбільша вена тіла людини. Вона утворюється на рівні IV - V поперекових хребців від з'єднання правої та лівої спільних клубових вен. Від місця утворення ця судина піднімається догори, розміщуючись справа від черевної частини аорти, проходить крізь отвір порожнистої вени діафрагми у грудну порожнину і вливається у праве передсердя. Нижня порожниста вена збирає кров від стінок живота, органів, що лежать у черевній порожнині, та багатьох органів таза. У зв'язку з цим гілки порожнистої вени поділяються на пристінкові та нутряні.
Пристінкові гілки нижньої порожнистої вени.' Нижні діафраг-мальні вени відводять кров від діафрагми.
Поперекові вени - по чотири з кожного боку - відводять кров від задньої ділянки черевної стінки (поперекової ділянки).
Нутряні гілки нижньої порожнистої вени. Ниркові вени йдуть від воріт нирки. Ліва ниркова вена дещо довша за праву. Трапляються випадки збільшення кількості ниркових вен.
Яєчкові (яєчникові) вени відводять кров від яєчка або від яєчника (у жінок).
Печінкові вени збирають кров із системи капілярів печінки та ворітної вени в товщі печінки. Вливаються в нижню порожнисту вену в ділянці борозни порожнистої вени печінки.
Вени нижньої кінцівки, як і вени верхньої, поділяються на поверхневі та глибокі.
Поверхневі вени нижньої кінцівки розміщуються в підшкірній жировій тканині і мають численні анастомози з глибокими венами. Великі поверхневі вени мають клапани.
Велика захована вена (vena saphena magna) - найбільша і найдовша з підшкірних вен тіла людини. Починається від венозного сплетення тилу стопи, проходить по присередній поверхні гомілки, а потім по передньоприсередній поверхні стегна і доходить до розтвору захованої вени, де й впадає у стегнову вену.
У велику заховану вену стегна впадає багато гілок, які відводять венозну кров від шкіри та підшкірної основи стопи, гомілки та стегна.
Мала захована вена (vena saphena parva), як і попередня вена починається від венозного сплетення тилу стопи. Піднімаючись догори, йде по задній поверхні гомілки до підколінної ямки. В цьому місці вона проходить фасцію гомілки і впадає в підколінну вену.
Глибокі вени нижньої кінцівки парні, супроводять артерії, однойменні з ними. Вони починаються на підошві стопи, утворюючи підошовну венозну дугу. Далі венозна кров переходить у великогомілкові (передні та задні) вени (venae tibiales anteriores et venae tibiales posteriores). У верхній третині гомілки обидві зазначені вени зливаються між собою і утворюють підколінну вену (vena poplitea), розміщену в однойменній ямці дещо назад та латеральне від підколінної артерії і спереду від великсгомілкового нерва. Далі разом з однойменною артерією підколінна вена вступає у привідний канал і дістає назву стегнової вени.
Стегнова вена (vena femoral is) іноді буває парною, проходить разом з однойменною артерією у привідному каналі і переходить у стегновий трикутник. Піднімаючись догори, стегнова вена переходить безпосередньо у зовнішню клубову вену.
У межах стегнового трикутника в стегнову вену впадає глибока вена стегна - одна з найбільших її гілок, яка супроводить однойменну артерію, а також впадають дрібніші гілки, що збирають кров з нижніх відділів передньої черевної стінки, бічної ділянки грудної клітки, поверхневих шарів

 
 

Цікаве

Загрузка...