WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Артерії (пошукова робота) - Реферат

Артерії (пошукова робота) - Реферат

супутню артерію сідничного нерва, яка живить однойменний нерв.
Затульна артерія йде наперед по бічній стінці малого таза і через затульний канал виходить до ділянки присередніх м'язів стегна. Гілки артерії забезпечують кров'ю сідничну кістку, кульшовий суглоб, затульний м'яз та присередні м'язи стегна.
Стггнова артерія (arteria femoralis) є безпосереднім продовженням зовнішньої клубової артерії (Рис. 9). У верхній третині стегна артерія розміщена в стегновому трикутнику, а далі, йдучи донизу, переходить у привідний канал, де лежить разом з однойменною веною та прихованим нервом. Вийшовши з каналу, артерія продовжується в підколінну артерію.
Від стегнової артерії відходить багато гілок, які живлять стегно та передню стінку живота.
Поверхнева надчеревна артерія піднімається в підшкірній жировій тканині передньої черевної стінки в напрямі до пупка і живить оточуючі тканини.
Поверхнева огинаюча клубова артерія йде вздовж пахвинної зв'язки, в напрямі до передньої верхньої клубової ості. Віддає гілки до шкіри відповідної ділянки, прилягаючих м'язів та поверхневих пахвинних лімфатичних вузлів.
Зовнішня соромітна артерія - два-три тоненькі стовбурці, які йдуть присередньо та дещо догори і розгалужуються в шкірі лобкової ділянки, мошонки або великих соромітних губ.
Глибока артерія стегна - найбільша гілка стегнової артерії. Відходить від стегнової артерії на 30-40 мм нижче від пахвинної зв'язки. Спочатку йде назовні, а далі - донизу, позаду стегнової артерії і закінчується в м'язах задньої групи стегна. Артерія віддає багато гілок; найважливіші з них наведено нижче.
Присередня огинаюча артерія стегна йде поперечно досередини, обходить шийку стегнової кістки з внутрішнього боку і розгалужується в м'язах, які приводять стегно. Живить також кульшовий суглоб та м'язи задньої групи стегна.
Бічна огинаюча артерія стегна йде в напрямі до великого вертлюга. По ходу віддає гілки, які живлять деякі м'язи передньої групи стегна і сідничної ділянки, стегнову кістку і кульшовий суглоб.
Пронизні артерії - частіше три артерії, розташовані між м'язами задньої групи стегна, живлять їх, а також віддають гілки до сідничних, привідних та м'язів задньої групи стегна, а також до стегнової кістки.
Низхідна артерія коліна відходить від стегнової артерії в привідному каналі, виходить крізь його передній отвір і живить навколишні м'язи, сумку колінного суглоба, а також бере участь в утворенні суглобової сітки коліна.
Підколінна артерія (arteria poplitea) є безпосереднім продовженням стегнової. Йде по дну підколінної ямки, розміщуючись на стегновій кістці, а нижче - на стінці капсули колінного суглоба. На рівні нижнього краю підколінного м'яза артерія вступає в гомілково-підколінний канал, де й поділяється на передні® та задню великогомілкові артерії.
Основні гілки підколінної артерії. Бічна верхня артерія коліна йде назовні, в напрямі до бічного виростка, де й розгалужується на ряд гілок, які беруть участь в утворенні суглобової сітки коліна.
Присередня верхня артерія коліна йде наперед над присереднім виростком, огинає з внутрішнього боку стегнову кістку і, розгалужуючись, бере участь в утворенні суглобової сітки коліна.
Середня артерія коліна йде наперед, пронизує капсулу колінного суглоба і віддає гілочки до її синовіальної оболонки та до схрещених зв'язок коліна.
Бічна нижня артерія коліна огинає колінний суглоб вище від головки малогомілкової кістки, виходить на передню поверхню коліна і бере участь в утворенні суглобової сітки коліна.
Присередня нижня артерія коліна огинає присередньо колінний суглоб, її кінцеві гілки утворюють суглобову сітку коліна.
Литкові артерії - два або більше тонких стовбурців, які йдуть до однойменного м'яза та шкіри відповідної ділянки.
Передня великогомілкова артерія (arteria tibialis anterior) йде наперед, проходить у проксимальній частині міжкісткову перетинку і виходить на передню поверхню гомілки (Рис. 10). Розміщуючись між м'язами гомілки, артерія переходить на тил стопи і дістає назву тильної артерії стопи. По ходу передня великогомілкова артерія віддає багато гілок до м'язів та шкіри передньої ділянки гомілки, а також кілька артерій.
Задня поворотна великогомілкова артерія непостійна, йде до колінного суглоба і бере участь в утворенні суглобової сітки коліна.
Передня поворотна великогомілкова артерія розміщується на передній поверхні бічного виростка великогомілкової кістки і бере участь в утворенні суглобової сітки коліна.
Бічна передня кісточкова артерія йде на передню поверхню бічної кісточки, де й бере участь в утворенні бічної кісточкової сітки.
Присередня передня кісточкова артерія проходить на передню поверхню присередньої кісточки і утворює присередню кісточкову сітку.
Тильна артерія стопи є безпосереднім продовженням передньої великогомілкової артерії. Розміщуючись на кістках та зв'язках тилу стопи, йде в напрямі до І міжплеснового проміжку і віддає гілки до навколишніх м'язів та шкіри.
Задня великогомілкова артерія (arteria tibialis posterior) є безпосереднімпродовженням підколінної артерії (див. Рис. 10). Йде донизу, проходить гомілковостоп-ний канал і під присередньою кісточкою поділяється на дві кінцеві гілки: присередню та бічну підошовні артерії. По ходу від задньої великогомілкової артерії відходить кілька основних гілок.
Малогомілкова артерія - найбільша з гілок. Відійшовши від початкового відрізка задньої великогомілкової артерії, йде донизу та латеральне, по задній поверхні великогомілкової кістки, поряд із малогомілковою кісткою. Гілки артерії живлять навколишні тканини і беруть участь в утворенні бічної кісточкової сітки.
Присередня підошовна артерія йде по присередньому краю підошовної поверхні стопи, в напрямі до І плеснової кістки. Віддає гілки до навколишніх м'язів, зв'язок та кісток.
Бічна підошовна артерія діаметром більша за попередню. Йде на підошовну поверхню стопи, дещо дугоподібно до бічного краю стопи. Далі проходить наперед, до основи V плеснової кістки, повертає присередньо і утворює підошовну дугу. Від підошовної дуги відходять чотири підошовні плеснові артерії, напрямлені вперед, у проміжок між плесновими кістками. Дистальне, на рівні основи ближчих фаланг, кожна з підошовних плеснових артерій поділяється на дві власні підошовні пальцеві артерії, які йдуть по обернених один до одного краях пальців.
Артеріальні сітки нижньої кінцівки. Анастомози між великими артеріальними стовбурами та їхніми гілками утворюють артеріальні сітки, які особливо чітко виражені в ділянках суглобів. Основні з них: суглобова сітка коліна, присередня кісточкова сітка, бічна кісточкова сітка та п'яткова сітка, розміщена на задній поверхні горба п'яткової кістки.
Список використаної літератури
1. Очкуренко О.М., Федотов О.В. Анатомія людини: Навч. посібник. - 2-ге вид., - К.: Вища шк., 1992.
2. Свиридов О.І. "Анатомія людини" - Київ, Вища школа, 2001.
3. Гаврилов Л.Ф., Татаринов В.Г. Анатомия: Учебник. - К., 1985.
4. М.Р.Сапин, Г.Л.Билич "Анатомия человека" книга 2 "Внутренние органы. Системы обеспечения (эндокринная, сосудистая, иммунная, нервная системы)". - Москва, Оникс-Альянс-В, 1999 г.
5. Паталогическая анатомия. Струков А.И., Серов В.В., Москва, "Медицина", 1995 г.

 
 

Цікаве

Загрузка...