WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Артерії (пошукова робота) - Реферат

Артерії (пошукова робота) - Реферат

артерією. Віддає гілочки до шлунка та великого сальника.
Верхня брижова артерія (arteria mesenterica superior) відходить від черевної частини аорти дещо нижче від відходження черевного стовбура (Рис. 7). Йде донизу, до кореня брижі тонкої кишки, проходить між листками цієї брижі і віддає кілька артерій.
Нижні підшлунково-дванадцятипалі артерії йдуть донизу і направо, огинають головку підшлункової залози та віддають гілочки до неї та до дванадцятипалої кишки.
Порожньокишкові артерії складаються з 10-12 стовбурців, як" йдуть до порожньої кишки в товщі її брижі.
Клубово-кишкові артерії - 7-8 стовбурців, які йдуть до клубової кишки.
Клубово-ободова артерія йде вправо та донизу, за парієтальним листком очеревини задньої стінки живота. Розділяється на два стовбури, які віддають гілочки до кінцевого відрізка клубової кишки, сліпої кишки та червоподібного відростка.
Права ободова артерія йде майже поперечно до присереднього краю висхідної ободової кишки.
Середня ободова артерія йде до поперечної ободової кишки між листками її брижі.
Нижня брижова артерія (arteria mesenterica inferior) відходить від черевної частини аорти на рівні III поперекового хребця (див. рис. 123). Йде позаду очеревини вліво та вниз і віддає кілька судин.
Ліва ободова артерія йде до низхідної ободової кишки.
Сигмоподібні артерії - звичайно кілька артерій, які йдуть донизу, вступають у брижу сигмоподібної ободової кишки і живлять одгойменну кишку.
Верхня прямокишкова артерія - кінцева гілка нижньої брижо-всї артерії. Йде донизу і живить верхню частину прямої кишки.
Середня надниркова артерія (arteria suprarenal is media) парна невелика артерія. Відходить від черевної частини аорти дещо нижче від місця відходження верхньої брижової артерії. Йде поперечно до відповідної надниркової залози.
Ниркова артерія (arteria renalis) парна, значної товщини. Відходить від черевної частини аорти майже під прямим кутом, на рівні II поперекового хребця. Йде до нирки і біля ЇЇ воріт розгалужується на 4-5 гілок, які і входять у речовину нирки. Від кожної з ниркових артерій відходять нижня надниркова артерія та гілочки до сечоводу.
Яєчкові артерії (arteria testicularis; Рис. 8) або яєчникові артерії (arteria ovarica),- парні, тонкі, довгі стовбури, що відходять від черевної частини аорти дещо нижче від місця відходження ниркових артерій. По ходу віддають гілочки до сечоводу. Яєчкова артерія проходить у пахвинний канал і у складі сім'яного канатика доходить до яєчка. Яєчникова артерія йде до яєчника між листками широкої маткової зв'язки.
Загальна клубова артерія (arteria iliaca communis) парна артерія, 5-6 см завдовжки. Відходить від черевної частини аорти на рівні IV поперекового хребця, йде донизу і назовні і на рівні крижово-клубового суглоба поділяється на зовнішню та внутрішню клубові артерії.
Зовнішня клубова артерія (arteria iliaca externa) йде по присередньому краю великого поперекового м'яза донизу, проходить під пахвинною зв'язкою і продовжується у стегнову артерію. По ходу артерія віддає гілочки до великого поперекового м'яза, нижню надчеревну артерію та глибоку огинаючу клубову артерію.
Нижня надчеревна артерія йде догори та присередньо по задній поверхні передньої черевної стінки. По ходу віддає гілочки до прямого м'яза живота та артерію підвішуючого м'яза яєчка у чоловіків або артерію круглої маткової зв'язки у жінок.
Глибока огинаюча клубова артерія йде назовні та догори, вздовж пахвинної зв'язки, а далі - вздовж клубового гребеня. Віддає гілочки до м'язів передньобічної стінки живота.
Внутрішня клубова артерія (arteria iliaca interna) йде донизу, в порожнину малого таза, і на рівні верхнього краю великого сідничного отвору поділяється на передній та задній стовбури. Від переднього стовбура звичайно відходять органні гілки, а від заднього - пристінкові.
Органні гілки внутрішньої клубової артерії. Пупкова артерія йде наперед по бічній стінці таза, а далі під очеревину в товщі при-середньої пупкової складки і доходить до пупка. Після народження більша частина артерії облітерується, а початковий відрізок артерії функціонує все життя і віддає гілочки до сечоводу та верхні міхурові артерії, які йдуть до верхніх відділів сечового міхура.
Артерія сім'явиносної протоки йде наперед і, досягнувши сім'я-виносної протоки, супроводить та живить її.
Рис. 8. Артерії та вени органів порожнини таза жінки:
1 - нижня порожниста вена; 2 - черевна частина аорти; 3 - ліві яєчникові артерія та вени; 4 - ліва загальна клубова артерія; 5 - ліва внутрішня клубова вена; 6 - ліва внутрішня клубова артерія; 7 - пряма кишка; 5 - ліва верхня сіднична артерія; 9 - середні прямокишкові артерія та вени; 10 - нижня міхурова артерія; 11 - маткове венозне сплетення; 12 - міху рове венозне сплетення; 13 - сечовий міхур; 14 - яєчник (правий); 15 - права зовнішня клубова вена; 16 - права зовнішня клубава артерія; 17 - нижні надчеревні артерія та вени; 18 - праві яєчникові артерія і вени. Рис. 9. Права стегнова артерія:
1,3 - стегнова артерія; 2 - присередня огинаюча артерія стегна; 4 - привідний каналі 5 - низхідна артерія коліна; 6 - суглобова сітка коліна; 7, S, 9 - пронизні артерії; 10 - низхідна гілка бічної огинаючої артерії стегна; 11 - бічна огинаюча артерія стегна; 12 - висхідна гілка бічної огинаючої артерії стегна; 13 - глибока артерія стегна; 14 - пахвинна зв'язка.
Маткова артерія йде між листками широкої маткової зв'язки, добічної стінки матки, на рівні її шийки. В цьому місці від артерії відходить піхвова артерія, яка йде донизу по передньобічній стінці піхви. Основний стовбур маткової артерії, піднімаючись догори по бічній стінці матки, віддає багато гілок до неї, а також трубну та яєчникову гілки.
Середня прямокишкова артерія - мала, непостійна артерія. Живить кров'ю ампулу прямої кишки, передміхурову залозу та сім'яні міхурці.
Внутрішня соромітна артерія йде донизу та назовні і виходить з малого таза через підгрушоподібний проміжок, а далі через малий сідничний отвір переходить у сідничнопрямокишкову яму. В цьому місці артерія поділяється на нижню прямокшикову артерію, яка забезпечує кров'ю нижній відрізок прямої кишки; спинкову артерію статевого члена (клітора) та на глибоку артерію статевого члена (клітора). Від внутрішньої соромітної артерії відходить ще багато гілок до зовнішніх статевих органів.
Пристінкові гілки внутрішньої клубової артерії. Клубово-поперекова артерія прямує догори і назад, розміщуючись під великим поперековим м'язом. Віддає гілочки до згаданого м'яза, тазової кістки та кульшового суглоба.
Бічні крижові артерії спочатку йдуть присередньо, а далі спускаються по тазовій поверхні крижової кістки. По ходу віддають гілочки до крижової кістки, спинного мозку, шкіри ділянки крижової кістки, великого поперекового м'яза та до м'яза - підіймача відхідника.
Верхня сіднична артерія - найбільша з гілок внутрішньої клубової артерії. З порожнини таза виходить через надгрушоподібний проміжок і вступає в сідничну ділянку. Віддає гілки до м'язів цієї ділянки та до кульшового суглоба.
Нижня сіднична артерія йде по передній поверхні грушоподібного м'яза, виходить з порожнини таза через підгрушоподібний проміжок і переходить у сідничну ділянку. Віддає гілочки до шкіри та м'язів сідничної ділянки, кульшового суглоба, а також

 
 

Цікаве

Загрузка...