WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Артерії (пошукова робота) - Реферат

Артерії (пошукова робота) - Реферат

надлопаткову артерію (йде назовні та дещо донизу, досягає вирізки лопатки і переходить у надоєну ямку, де й розгалужується на гілочки до м'язів над- і підосних ямок і плечового суглоба).
Гілки другого відрізка підключичної артерії. Реберно-шийний стовбур (truncus costocervicalis) спочатку йде назад та догори і близько місця утворення розгалужується на дві гілки: глибоку шийну артерію (забезпечує кров'ю глибокі м'язи потилиці, спини та спинний мозок) та найвищу міжреберну артерію (яка віддає гілочки до І і II міжреберних проміжків).
Гілка третього відрізка підключичної артерії. Поперечна артерія шиї (arteria transversa colli) йде назад та назовні і, розгалужуючись, живить прилягаючі м'язи та шкіру.
Артерії верхньої кінцівки. Пахвова артерія (arteria axillaris) є безпосереднім продовженням підключичної і розміщується у пах вовій ямці. За топографічними ознаками артерію умовно поділяють на три частини відповідно до трьох трикутників, які визначаються на передній стінці пахвової ямки. Перша частина лежить між нижнім краєм ключиці і верхнім краєм малого грудного м'яза; друга - між верхнім та нижнім краями малого грудного м'яза, а третя - між нижнім краєм малого грудного та нижнім краєм великого грудного м'язів (Рис. 5).
Гілки першої частини пахвової артерії. Найвища грудна артерія (arteria thoracica suprema) незначна, йде донизу і присередньо і живить грудну залозу та м'язи (два верхніх міжреберних, передній зубчастий, малий і великий грудні).
Грудонадплечова артерія (arteria thoracoacromialis) прохедить е глибини до поверхні ключично-грудну фасцію і ділиться на гілки, які йдуть до плечового суглоба, ключиці, надплечового відростка та до м'язів (дельтоподібного та грудних).
Бічна грудна артерія (arteria thoracica lateralis) йде донизу по бічній стінці грудної клітки і забезпечує кров'ю грудну залозу, навколишні тканини, лімфатичні вузли пахвової ямки та м'язи (малий грудний та передній зубчастий). Це гілка другої частини пахвової артерії.
Гілки третьої частини пахвової артерії. Підлопаткова артерія (arteria subscapularis) йде донизу, розгалужується на дві гілки: огинаючу артерію лопатки (проходить крізь тристоронній отвір, іде в підосну ямку і розгалужується в м'язах, які розміщені в ній); гру-доспинну артерію (йде до нижнього кута лопатки і закінчується в товщі найширшого м'яза спини).
Передня огинаюча артерія плеча (arteria circumflexa humeri anterior) йде назад і назовні, огинаючи спереду плечову кістку, і живить прилягаючі м'язи.
Задня огинаюча артерія плеча (arteria circumflexa humeri posterior) значно більша за попередню артерію. Йде донизу, проходить крізь чотиристоронній отвір, огинає задню поверхню хірургічної шийки плечової кістки і розгалужується в сумці плечового суглоба, дельтоподібному м'язі та шкірі дельтоподібної ділянки.
Плечова артерія (arteria brachialis) є безпосереднім продовженням пахвової артерії (див. Рис. 5). На плечі йде у складі судинно-нервового пучка, розміщуючись у присередній борозні двоголового м'яза плеча, а в межах ліктьової ямки ділиться на кінцеві гілки: променеву та ліктьову артерії.
Плечова артерія по ходу віддає три великі гілки: глибоку артерію плеча, верхню і нижню ліктьові бокові артерії, а також багато дрібних гілочок до оточуючих артерію утворів.
Глибока артерія плеча (arteria profunda brachii) відходить від верхньої третини плечової артерії і разом з променевим нервом спірально огинає задню поверхню плечової кістки. По всій довжині від артерії відходять гілочки до плечового суглоба, до м'язів (дельтоподібного і триголового м'язів плеча), а також живні артерії плечової кістки.
Кінцевими гілками глибокої артерії плеча є середня бокова артерія та променева бокова артерія. Обидві ці артерії йдуть донизу і беруть участь в утворенні ліктьової суглобової сітки.
Верхня ліктьова бокова артерія (arteria collateral is ulnaris superior) йде донизу в супроводі ліктьового нерва, проходить присередню міжм'язову перегородку плеча і лягає в задню присередню ліктьову борозну. Від артерії відходять гілочки до плечового та триголового м'язів, до шкіри та гілочки, які беруть участь в утворенні ліктьової суглобової сітки.
Нижня ліктьова бокова артерія (arteria collateralis ulnaris inferior) значно менша за попередню. Йде донизу по передній поверхні плечового м'яза, до присереднього виростка плечової кістки і бере участь в утворенні ліктьової суглобової сітки. Крім того, артерія віддає гілочки до плечового та триголового м'язів плеча.
Променева артерія (arteria radialis) відходить до плечової артерії в ділянці ліктьової ямки. Йдучи донизу, розміщується у променевій борозні передпліччя. У нижній третині борозни артерія лежить поверхнево (під шкірою і фасцією), і тому саме тут її промацують при визначенні пульсу. На рівні шилоподібного відростка артерія відхиляється назад, переходить на тил кисті, проходить через м'язи І міжлальцевого проміжку і виходить на долоню кисті. Далі променева артерія повертає в бік ліктьового краю, бере участь в утворенні глибокої долонної дуги і віддає гілку до поверхневої долонної дуги.
По ходу променева артерія крім значної кількості м'язових гілочок віддає ще такі гілки: променеву поворотну артерію - йде догори та назовні, між плечовим і плечопроменевим м'язами, віддає гілочки навколишнім м'язам та бере участь в утворенні ліктьової суглобової сітки; долонну зап'ясткову гілку - йде в бік ліктьового краю передпліччя; поверхневу долонну гілку - йде донизу, над м'язами підвищення великого пальця або пронизує товщу їх і, анастомозуючи з ліктьовою артерією, утворює поверхневу долонну
дугу. По ходу віддає гілки до м'язів підвищення великого пальця та до шкіри цієї ж ділянки; тильну зап'ясткову гілку - йде на тильну поверхню кисті, в бік її ліктьового краю і бере участь в утворенні сітки зап'ястка; головну артерію великого пальця - живить І палець та променеву сторону II пальця.
Ліктьова артерія (arteria ulnaris) дещо товща за променеву і є мовби продовженням плечової артерії. Майже по всій довжині передпліччя розміщується в борозні між ліктьовим м'язом - згиначем зап'ястка та поверхневим м'язом - згиначем пальців, а далі проходить під долонним апоневрозом і утворюєповерхневу долонну дугу (разом з поверхневою долонною гілкою променевої артерії).
Основні гілки ліктьової артерії. Ліктьова поворотна артерія (arteria recurrens ulnaris) йде догори та присередньо. Віддає гілочки до м'язів передпліччя, які починаються від присереднього виростка плеча, і бере участь в утворенні ліктьової суглобової сітки,
Загальна міжкісткова артерія (arteria interdssea communis) йде дистальне і близько від свого початку поділяється на передню та задню міжкісткові артерії. Передня міжкісткова артерія йде донизу по передній поверхні міжкісткової перетинки передпліччя. Біля верхнього краю квадратного м'яза-привертача артерія пронизує згадану перетинку, виходить на її тильну поверхню і бере участь в утворенні тильної сітки зап'ястка. По ходу артерія віддає гілочки до м'язів і кісток передпліччя, а також серединну артерію, яка живить однойменний нерв. Задня міжкісткова артерія близько від місця утворення пронизує міжкісткову перетинку передпліччя, виходить на тильну поверхню її і розташовується між поверхневими та глибокими м'язами задньої ділянки передпліччя. Артерія віддає гілочки до

 
 

Цікаве

Загрузка...