WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок - Реферат

Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок - Реферат

intermedius) починається від передньої поверхні стегнової кістки, розміщується під прямим м'язом і продовжується в загальний сухожилок.
Присередній широкий м'яз (musculus vastus medialis) починається від присередньої губи шорсткої лінії стегнової кістки і переходить у загальний сухожилок.
Сухожилок чотириголового м'яза стегна прикріплюється до горбистості великогомілкової кістки. Приблизно посередині сухожилка серед його волокон знаходиться наколінок. Частина сухожилка від наколінна до великогомілкової кістки дістала назву зв'язки наколінка (Hgamentum patellae). Функція: чотириголовий м'яз згинає стегно і розгинає гомілку.
До складу присередньої групи м'язів стегна входять м'язи, що приводять його. Це гребінний м'яз, довгий, короткий та великий привідні м'язи, а також стрункий м'яз.
Гребінний м'яз (musculus pectineus) починається від верхньої гілки та гребеня лобкової кістки і прикріплюється до гребінної лінії стегнової кістки. Функція: згинає і приводить стегно та дещо обертає його назовні.
Довгий привідний м'яз (musculus adductor Idngus) починається від лобкової кістки нижче від лобкового горбка і прикріплюється до середньої третини присередньої губи шорсткої лінії стегнової кістки. Функція: приводить стегно і згинає його.
Короткий привідний м'яз (musculus adductor brevis) починається на передній поверхні лобкової кістки і прикріплюється до верхньої третини присередньої губи шорсткої лінії стегнової кістки. Функція: приводить стегно і згинає його.
Великий привідний м'яз (musculus adductor magnus) найбільший серед м'язів цієї групи. Починається від нижньої гілки сідничної кістки та сідничного горба і прикріплюється по всій довжині присередньої губи шорсткої лінії стегнової кістки. Функція: приводить стегно, дещо обертаючи його назовні.
Стрункий м'яз (musculus gracilis) тонкий, довгий, лежить під шкірою, найбільш присередньо з м'язів присередньої групи. Починається від передньої поверхні лобкової кістки і довгим тонким сухожилком прикріплюється до горбистості великогомілкової кістки. Функція: приводить стегно і згинає гомілку в колінному суглобі.
Задню групу м'язів стегна становлять його розгиначі: двоголовий м'яз стегна, а також півсухожилковий та півперетинчастий м'язи.
Двоголовий м'яз стегна (musculus biceps femoris) довгою головкою починається від сідничного горба, а короткою - від бічної губи шорсткої лінії стегнової кістки. Загальний сухожилок прикріплюється до головки малогомілкової кістки. Функція: розгинає стегно, згинає гомілку та обертає її назовні.
Півсухожилковий м'яз (musculus semitendindsus) довгий, тонкий, починається від сідничного горба і прикріплюється довгим сухожилком до горбистості великогомілкової кістки. Функція: розгинає стегно, згинає гомілку, дещо обертає її досередини.
Півперетинчастий м'яз (musculus semimembranosus) також починається від сідничного горба і прикріплюється до присереднього виростка великогомілкової кістки. Функція: розгинає стегно, згинає гомілку і обертає її досередини.
За топографією та функцією м'язи гомілки нагадують м'язи передпліччя, їх також поділяють на передню і задню групи (розгиначі та згиначі), але ще виділяють бічну, або зовнішню, групу. До складу передньої групи входять передній великогомілковий м'яз, довгий м'яз - розгинач пальців та довгий м'яз - розгинач великого пальця.
Передній великогомілковий м'яз (musculus tibialis anterior) починається від бічної поверхні великогомілкової кістки, міжкісткової перетинки гомілки та фасції гомілки і прикріплюється до підошовної поверхні присередньої клиноподібної кістки та до основи І плеснової кістки. Функція: розгинає та відвертає стопу.
Довгий м'яз - розгинач пальців (musculus extensor digitorum longus) починається від бічного виростка великогомілкової кістки, головки малогомілкової кістки і міжкісткової перетинки гомілки. Загальний сухожилок м'яза поділяється на 5 сухожилків, з яких 4 прикріплюються до кінцевих фаланг II-V пальців, а п'ятий - до основи V плеснової кістки. Функція: розгинає II-V пальці та стопу.
Довгий м'яз - розгинач великого пальця (musculus extensor hallucis longus) починається від присередньої поверхні малогоміл-кої кістки та міжкісткової перетинки гомілки і прикріплюється до тильної поверхні кінцевої фаланги І пальця. Функція: розгинає І палець та стопу.
М'язи гомілки, що входять до складу задньої групи, за топографією поділяють на поверхневий та глибокий шари. До поверхневого шару відносять триголовий м'яз литки і підошовний м'яз.
Триголовий м'яз литки (musculus trfceps surae) має 3 головки. Дві з них - бічну і присередню - об'єднують у литковий м'яз (musculus gastrocnemius), який починається від бічного та присереднього виростків стегнової кістки і капсули колінного суглоба.
Камбалоподібний м'яз (musculus sdleus) починається від головки і верхньої третини тіла малогомілкової кістки, а також від лінії камбалоподібного м'яза великогомілкової кістки та середньої третини її тіла. Сухожилок приєднується до сухожилка литкового м'яза, внаслідок чого утворюється загальний міцний п'ятковий сухожилок (tendo calcaneus), який прикріплюєься до п'яткового горба. Функція: згинає гомілку в колінному суглобі та стопу в гомілковостопному суглобі.
Підошовний м'яз (musculus plantaris) непостійний. Починається від бічного виростка стегнової кістки та задньої стінки капсули колінного суглоба. Черевце м'яза дуже коротке і переходить у вузький, тонкий сухожилок, який лежить між литковим та камбалоподібним м'язами, і найчастіше зростається з п'ятковим сухожилком або самостійно прикріплюється до п'яткової кістки. Функція: відтягує капсулу колінного суглоба.
Глибокий шар задньої групи м'язів гомілки складається з довгого м'яза - згинача великого пальця, довгого м'яза - згинача пальців, а також заднього великогомілкового та підколінного м'язів.
Довгий м'яз - згинач великого пальця (musculus flexor hallucis longus) починається від нижніх двох третин задньої поверхні малогомілкової кістки, міжкісткової перетинки гомілки та задньої міжм'язової перегородки. Сухожилок м'яза переходить на підошву і прикріплюється до основи кінцевої фаланги великого пальця. Функція: згинає великий палець, згинає і пронує стопу.
Довгий м'яз - згинач пальців (musculus flexor digitorum longus) починається від задньої поверхні великогомілкової кістки та глибокого листка фасції гомілки. На підошві сухожилок поділяється на 5 окремих сухожилків, чотири з яких прикріплюються до основ кінцевих фаланг II-V пальців, а п'ятий -до основи V плеснової кістки. Функція: згинає II-V пальці та стопу.
Задній великогомілковий м'яз (musculus tibialis posterior) починається від задньої поверхні великогомілкової та малогомілкової .кісток та від міжкісткової перетинки гомілки. Довгий сухожилок м'яза переходить на підошву і прикріплюється до горбистості човноподібної кістки та до І-IIIклиноподібних кісток. Функція: згинає стопу та обертає її

 
 

Цікаве

Загрузка...