WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Значення колективу в діяльності медичного працівника - Реферат

Значення колективу в діяльності медичного працівника - Реферат

санітарки можуть бути достойними помічниками медичних сестер у догляді за хворими. До молодшого медичного персоналу ставляться такі деонтологічні вимоги: бути ввічливим у розмові із медпрацівниками і хворими.
Від старшої медичної сестри багато в чому залежить стиль роботи медичних сестер і санітарок, культура обслуговування хворих, затишок, чистота і створення таких обставин, які покращили б перебування хворого в лікувальному закладі.
Основою правильних взаємовідносин в медичному колективі є строге дотримання всіма медпрацівниками ділової субординації. Термін "субординації" походить від лат. оrdinatio. Що означає приведення в порядок, систему підчинення нищестоячим органів людям вищестоячим і виконання правил службової дисципліни.
Таким чином, постійне, цілеспрямоване етико-деонтологічне виховання в медичному трудовому колективі є важливим завданням адміністрації суспільних організацій. Його метою повинно бути створення у колективі медпрацівників атмосфери уважного і турботливого ставлення один до одного, справедливої вимогливості, довір'я і взаємодопомоги. Все це забезпечить високу організованість медичного колективу, полегшить вирішення завдань укріплення і встановлення здоров'я людей. Людина в білому халаті була, є і повинна залишатися символом, вірності справі, якій вона присвятила все своє життя.
4. Етика взаємовідносин лікаря та хворого.
1. Складовою частиною підтримки, що надає лікар хворому, є активізування ролі хворого у лікувальному процесі.
2. Умінняуважно вислухати скарги хворого, не перебиваючи його там, де це не слід.
3. Треба пам'ятати, що повагу до хворого лікар повинен проявлять вже з першої зустрічі.
4. Співчувати хворому - це вміти образно поставити себе на місце хворого, поглянути на світ його очима. Необхідно бути уважним до хворого, терпляче вислухати його.
5. Треба бути особливо обережним з хворими, котрі на початку вашого знайомства на всі застави розхвалюють вас. Намагаються дати хабара.
6. У випадках, коли довірчі стосунки з хворим заважають об'єктивно оцінити клінічну ситуацію, корисно показати свого хворого колезі.
7. Треба пам'ятати, що хворому не завжди легко сказати правду, а тому, запідозривши його у нещирості, корисно вказати йому на це, але без образливих для нього висловлювань.
8. Треба пам'ятати, що повідомляючи хворому необхідну правду, лікар повинен навіяти йому надію.
5. Бесіда з пацієнтом - це мистецтво, для досконалого володіння яким потрібні багаторічний досвід, висока фахова підготовка, а також уміння проникнути у психологію пацієнта.
Для середнього медичного працівника культура спілкування із колегами - друзями по роботі - одна з найважливіших умов високої ефективності праці, морального задоволення від нього.
Поважаюче відношення медпрацівників один до одного проявляється перш за все у формі спілкування. Неприпустимі родинні стосунки зі сторони лікаря до медичних сестер, акушерок, санітарок по імені.
Робота в колективі - великім чи малім - сприяє розвитку з медпрацівника суспільної свідомості, вчить його бути принциповим, непримиримими до недостатків у роботі, створює умови для колегіального вирішення складних питань профілактики, діагностики і лікування хворих. Саме в колективі кожний працівник може навчитися глибоко осмислити значення своєї повсякденної діяльності.
6. Соціально-психологічний клімат у колективі.
В результаті порушення соціально запрограмованих взаємозв'язків між людьми в колективі виникає соціальний і психологічний клімат, який можна розглядати як продукт предметно-практичних взаємостосунків людей у процесі їх спільної діяльності, що виявляється у поведінці, довільних і мимовільних реакціях, способах спілкування.
Одне із основних завдань керівника - створення умов для зміцнення між особистісних зв'язків, сила яких підвищує показник рівня розвитку колективу.
На думку А.П. Ковальова, на між особистісні стосунки впливають 3 основних чинники: психологічні особливості соціальна діяльність і суспільні відносини.
Особистість, яка приносить у колектив доброту і розуміння, має здатність до симпатії, комунікабельна, виявляє піклування, сумління ставлення до праці, принциповість і багато інших позитивних якостей, безумовно, буде сприяти оптимізації трудової і соціальної діяльності.
Я вважаю, що значення колективу в діяльності медичних працівників є дуже важливе, адже саме колектив, саме взаємовідносини у колективі створюють той затишок, ту дружню атмосферу у лікувальному закладі. Саме слово медичного працівника, якщо воно висловлено від душі, допомагає хворому повірити у своє одужання.
На мою думку, хороший лікар робить набагато менше помилок не тільки тому, що він є значно краще підготовлений за інших лікарів, а тому, що його ніколи не покидає почуття відповідальності й вимогливості до себе. І саме ці якості в собі необхідно виховувати постійно, на протязі всього свого життя, починаючи вже від студентських років.
І ці слова стосуються не тільки лікарів, а всіх медичних працівників, які повинні гордитися своєю професією і не заплямити честі білого халата.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА:
1. В.А. Єрінков - "Етика праці середнього медичного працівника".
2. А.Л. Остапенко - "Етика і деонтологія середнього медичного працівника".
3. А.А. Грандо - "Лікарська етика і медична деонтологія".
4. П.С. Назар - "основи медичної етики".
5. І.С. Вітенко, Т.І. Вітенко - "Основи психології".

 
 

Цікаве

Загрузка...