WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ділянки та частини тіла - Реферат

Ділянки та частини тіла - Реферат

відхідникову та сечостатеву ділянки. Відхідникова ділянка непарна, обмежена спереду горизонтальною лінією, яка проходить через сідничні горби, а по боках та ззаду - нижніми краями великих сідничних м'язів. Сечостатева ділянка непарна, передня ділянка промежини. Як і попередня, має форму трикутника, основа якого утворена горизонтальною лінією, проведеною через сідничні горби, бічні сторони - лобковими та сідничними кістками.
Ділянки верхньої кістки. Дельтоподібна ділянка збігається з однойменним м'язом.
Плече поділяють на передню та задню ділянки. Передня ділянка, або поверхня плеча, парна, обмежена вгорі горизонтальною лінією, проведеною по нижніх краях великого грудного м'яза та найширшого м'яза спини, внизу - горизонтальною лінією, що проведена на 2 см вище від надвиростків плечової кістки. Вертикальними лініями, що проведені догори від надвиростків плечової кістки, передня ділянка плеча відмежовується від задньої ділянки плеча. Задня ділянка, або поверхня плеча, парна, збігається з середнім відділом триголового м'яза плеча. Верхня і нижня границі ті самі, що й для однойменної передньої ділянки, але горизонтальні лінії проводяться на задній поверхні плеча.
Лікоть. На цій частині тіла виділяють передню та задню ділянки. Передня ділянка, або поверхня ліктя, розміщується вище (на 2- З см) та нижче (на 2-3 см) від горизонтальної лінії, яка з'єднує бічний та присередній надвиростки плечової кістки. В цій ділянці знаходиться ліктьова ямка, обмежена двома групами м'язів, одна з яких починається від бічного, а друга - від присереднього над-виростка плечової кістки. Задня ділянка, або поверхня ліктя, має ті самі границі, але горизонтальна лінія проводиться на задній поверхні ліктя.
Передпліччя поділяють на передню та задню ділянки, а також бічний та присередній краї. Передня ділянка, або поверхня передпліччя, обмежена вгорі лінією, яку проводять на 2 см нижче від лінії, що з'єднує надвиростки плечової кістки. Нижня границя збігається з лінією, яка з'єднує верхівки шилоподібних відростків променевої та ліктьової кісток. Задня ділянка, або поверхня передпліччя, обмежена тими самими лініями, що й передня ділянка, але лінії проводяться на задній поверхні передпліччя. Бічний та присередній краї збігаються з променевою та ліктьовою кістками.
Зап'ясток - частина тіла, розміщена між передпліччям та кистю, її поділяють на передню та задню ділянки. Передня ділянка зап'ястка обмежена вгорі горизонтальною лінією, яка з'єднує верхівки шилоподібних відростків променевої та ліктьової кісток, а внизу - горизонтальною лінією, яку проводять паралельно першій, під горохоподібною кісткою. Задня ділянка зап'ястка обмежена лініями, які відповідають однойменній передній ділянці, але лінії проводять на задній поверхні зап'ястка.
Кисть - це частина верхньої кінцівки, яка розміщена нижче від горизонтальної лінії, проведеної під горохоподібною кісткою. До її складу відносять п'ясток та пальці. На кисті розрізняють долоню та тил. Верхню границю долоні кисті описано вище, а нижня збігається з долонно-пальцевою складкою. М'язи долоні кисті утворюють підвищення великого пальця та підвищення мізинця. Тил кисті має ті самі межі, що й долоня, але відповідні лінії проводять на задній поверхні кисті. П'ясток - це дистальна частина кисті, яка займає площу п'ясткових кісток. Кожен з п'яти пальців має спеціальну назву. Так, перший палець називають великим, другий - вказівним, третій - середнім, четвертий - каблучковим, а п'ятий - мізинцем. Верхньою границею пальців є долонно-пальцева складка. На кожному з пальців виділяються долонна та тильна поверхні.
Ділянки нижньої кінцівки. Сіднична ділянка обмежена зверху клубовим гребенем, знизу - сідничною борозною, присередньо - крижовою та куприковою кістками та латерально - лінією, проведеною під передньою верхньою клубовою остю, по передньому краю м'яза - натягача широкої фасції.
Стегно поділяють на передню та задню ділянки. Передня ділянка, або поверхня стегна, обмежена вгорі пахвинною складкою, яка збігається з однойменною зв'язкою, внизу - поперечною лінією, яку проводять на 2 см вище від наколінка, присередньо - лінією, яку проводять від лобкового зрощення до присереднього надвиростка стегнової кістки, та латерально - лінією, що проведена від передньої верхньої клубової ості до бічного надвиростка стегнової кістки. В межах передньої ділянки стегна розміщений трикутник стегна, обмежений угорі (основа трикутника) пахвинною зв'язкою, присередньо - зовнішнім краєм довгого привідного м'яза та латерально - внутрішнім краєм кравецького м'яза. Задня ділянка, або поверхня стегна, обмежена продовженням на задню поверхню стегна ліній, що визначають межі відповідної передньої ділянки.
Коліно - частина нижньої кінцівки, розміщена між стегном та гомілкою. В ній розрізняють передню та задню ділянки. Передня ділянка коліна обмежена вгорі горизонтальною лінією, проведеною на 2 см вище від наколінка, внизу - горизонтальною лінією, проведеною на рівні горбистості великогомілкової кістки, по боках - вертикальними лініями, які проходять через задні краї виростків стегнової кістки. Задня ділянка коліна обмежена тими самими лініями, що й однойменна передня ділянка, але лінії проводять на задній поверхні кінцівки. В межах задньої ділянки коліна описують підколінні1 ямку, границі якої визначають після видалення фасції: зверху та зсередини - півсухожилковий та пів-перетинчастий м'язи, зверху і ззовні - сухожилок двоголового м'яза стегна та знизу - бічна і присередня головки литкового м'яза.
Гомілка, або ділянка гомілки, частина нижньої кінцівки, яка розміщена між коліном та стопою. Розрізняють передню та задню ділянки гомілки, а також передню і задню гомілково-стопні ділянки. Передня ділянка, або поверхня гомілки, обмежена вгорі горизонтальною лінією, проведеною на рівні горбистості великогомілкової кістки, внизу - горизонтальною лінією, проведеною по основі бічної та присередньої кісточок, присередньо - внутрішнім краєм великогомілкової кістки та латеральне - борозною, яка відокремлює малогомілкові м'язи від камбалоподібного м'яза. Задня ділянка, або поверхня гомілки, обмежена тими самими орієнтирами, що й відповідна передня ділянка, але лінії проводять на задній поверхнікінцівки. В цій ділянці описують литку, абоділянку литки, найбільш виступаючу верхню частину задньої ділянки гомілки. Передня та задня еомілковостопні ділянки розміщені над однойменним суглобом між ділянкою гомілки та стопою.
Стопа - периферична частина нижньої кінцівки, на якій описують п'яткову ділянку, тил та підошву, краї (бічний та присеред-ній), заплесно, плесно та пальці.
П'яткова ділянка, або п'ятка, збігається з п'ятковим горбом. Тил стопи, або тильна ділянка, розміщений на тильній та бічних поверхнях стопи, в межах від згину гомілково-стопного суглоба до ближчих фаланг пальців. Підошва стопи, або підошовна ділянка, знаходиться на підошовній поверхні стопи, в межах дистальних ділянок п'яткового горба до ближчих фаланг пальців. Бічний, або малогомілковий, край стопи та присередній, або великогомілковий, край стопи відмежовують з відповідних боків тильну та підошовну поверхні.
Заплесно та плесно - частини стопи, які збігаються з відповідними кістками.
Пальці - кінцева частина нижньої кінцівки. Перший палець називається ще великим пальцем, наступні пальці позначаються як другий, третій та четвертий, а п'ятий палець називається ще мізинцем.
Список використаної літератури
1. Очкуренко О.М., Федотов О.В. Анатомія людини: Навч. посібник. - 2-ге вид., - К.: Вища шк., 1992.
2. Свиридов О.І. "Анатомія людини" - Київ, Вища школа, 2001.
3. Гаврилов Л.Ф., Татаринов В.Г. Анатомия: Учебник. - К., 1985.

 
 

Цікаве

Загрузка...