WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хвороби внутрішніх органів - Реферат

Хвороби внутрішніх органів - Реферат

стають млявими, погано ссуть, знижуються фізіологічні рефлекси, іноді виникають підшкірні крововиливи.При дослідженні крові спостерігаються анемія, ретикулоцитоз, еритробластоз, лейкоцитоз. Найважливішою і характерною ознакою жовтяничної форми е підвищення непрямого (вільного) білірубіну у сироватці крові. Коли вміст його досягає 51,3 мкмоль/л і більше, це вже можна вважати проявом гемолітичної хвороби. Але найхарактернішим для неї е швидке погодинне збільшення кількості білірубіну - 5,1-8,5 мкмоль/л за 1 год. При несвоєчасному лікуванні білірубін швидко досягає високих цифр - 342 мкмоль/л, що призводить до білірубінової енцефалопагії (ядерної жовтяниці). Пізніше у цих дітей бувають відхилення від норми у нервово-психічному розвитку.
Лікування залежить від тяжкості гемолітичної хвороби новонароджених. У разі легкого перебігу жовтяничної форми застосовують консервативне лікування: внутрішньовенне введення 5-10 % розчину глюкози, 5 % розчину альбуміну або реополіглюкіну (по 10-15 мл на 1 кг маси тіла). Одночасно призначають АТФ, кокарбоксилазу, тіамін, рибофлавін, пірндсжсни, токоферол, аскорбінову кислоту, фенобарбітал, зиксории. Крім того, дитину опромінюють (близько 15 год на добу) лампами денного або синього світла. Для годування використовують донорське грудне молоко.
При середньотяжких і тяжких формах єдиним ефективним методом лікування є замінне переливання крові через вену пуповини. Це вже хірургічне втручання, яке виконують в операційному залі з суворим дотриманням правил асептики. Переливають свіжозаконсервовану тієї самої групи і резус-негативну кров при резус-конфлікті або кров 0 (1) групи однойменної резус-належності при груповому конфлікті. Після замінного переливання обов'язково призначають консервативну терапію.
Профілактика. Жінки, які мають резус-негативну кров, обов'язково повинні оберігати першу вагітність, тому що перша дитина, як правило, народжується здоровою. Цим жінкам у перший день після пологів або аборту слід вводити антирезус-гамма-глобулін. Жінкам, які вже мають протирезусні антитіла, 3-4 рази під час вагітності проводиться гіпосенсибілізація та загально-зміцнювальна терапія в стаціонарі.
Пологові травми
У патології новонароджених досить часто зустрічаються різноманітні пошкодження, пов'язані з пологами. В середньому таких дітей налічується близько 2 %. Кожен плід зазнає силової дії як з боку матки, так і у пологовому каналі, що інтенсивно скорочуються. Пологовий травматизм спостерігається не тільки при патологічних родах (вузький таз, неправильне положення плода тощо), а й при нормальному пологовому акті. Пошкодження новонародженого можуть бути різними як за тяжкістю, так і за місцем їхнього виникнення, Умовно пологовий травматизм можна поділити на дві групи: 1) пошкодження шкіри, підшкірної основи, м'язів, кісток, периферичної нервової системи; 2) ураження центральної нервової системи.
Родова пухлина утворюється в результаті набряку м'яких тканин, застою крові і лімфи, які виникають внаслідок підвищеного тиску на передлежачу частину тіла, її локалізація залежить від положення плода під час пологів. При потиличному передлежанні пухлина розміщується у ділянці тім'яних кісток, при сідничному - на сідницях і супроводиться вираженим набряком статевих органів. Родова пухлина на відміну від кефал-гематоми не обмежується тільки ділянкою однієї кістки, а поширюється на суміжні кістки і зникає протягом однієї-двох діб.
Кефалгематома (кров'яний опух голови) - крововилив між окістям і зовнішньою поверхнею окремих кісток черепа. Вона ніколи не поширюється за межі однієї кістки, не пульсує, не е болючою, лежить на широкій основі, навколо якої пальпується щільний валик. Протягом першого тижня гематома може збільшуватись. Розсмоктується вона через 6-8 тижнів, у деяких випадках кальцинується і костеніє. При невеличкій подряпині гематома може інфікуватися і нагноюватися. У разі великих гематом необхідна пункція з відсмоктуванням крові, що виконують у суворо асептичних умовах.
Пошкодження м'язів. Найчастіше зустрічається гематома грудиноключичнососкового м'яза. У місці його пошкодження промацується веретеноподібне тверде ущільнення завбільшки від лісового горіха до сливи, але без ознак запалення.
Лікування. На 2-му тижні життя легкий масаж, пасивні рухи головою, коригування її положення, іноді хірургічне втручання.
Пологи можуть супроводжуватися пошкодженням кістково-суглобового апарату. Найчастішими є переломи ключиці (11 - 12 випадків на 1000 пологів), які виникають у середній третині кістки. В ділянці перелому з'являється незначне припухання м'яких тканин внаслідок набряку і гематоми. Іноді відчувається крепітація. Часто перелому не помічають, виявляючи його тільки після утворення кісткової мозолі. Остання має вигляд пухлини, яка з часом повністю зникає. Загальний стан дитини не порушений, активні рухи здебільшого не обмежені.
Лікування. Відламки зростаються самовільно. Якщо зміщено відламки, накладають пов'язку для їхньої фіксації.
Переломи ребер бувають дуже рідко - тільки при неправильній техніці штучної вентиляції легень.
Ураження периферичної нервової системи.
Парез лицевого нерва спостерігається при пологах з накладанням щипців, при вузькому тазі і сильному здавлюванні привушної ділянки. Характерні ознаки його - це згладження складки носо-губного трикутника, опущення кута рота і звуження очної щілини на хворому боці. Коли дитина плаче, губи перетягуються на здоровий бік. Загальний стан і акт ссання не порушені.
Лікування. Вітамінотерапія (вітаміни групи В, аскорбінова кислота), легкий масаж; з другого тижня хвороби - дибазол (0,0005 г- разова доза).
Прогноз периферичного паралічу лицевого нерва сприятливий. Він зникає через 1-2 міс.
Ураження плечового сплетення може настати як при патологічних, так і при нормальних пологах. Найчастіше родовий параліч виникає в результаті акушерських втручань (вакуум-екстракція, накладання щипців, повертання за ногу, виведення руки). Залежно від того, які гілки сплетення пошкоджені, розрізняють верхній і нижній типи паралічу. Ураження всіх гілок призводить до тотального паралічу.
При верхньому типі паралічу (Дюшена - Ерба- ураження V і VI шийних сегментів) основними симптомами є зведення до тулуба ротованої руки, яка звисає, не згинається у лікті і не піднімається. При цьому зберігається рухливість кисті і пальців.
При нижньому типі паралічу (Дежеріна - Клюмпке - ураження VII і VIII шийних і І грудного сегмента) рухи в ліктьовому і плечовому суглобах збережені. Проте немає рухливості кисті і пальців, немає хватального рефлексу. Відмічається набряк кисті.
Тотальний параліч плечового сплетення, як і двосторонній параліч, зустрічається дуже рідко. Якщо є така патологія, то треба думати про ураження спинного мозку. При тотальному паралічі рука звисає, немає сухожилкових рефлексів, спостерігається виражена атрофія м'язів.
Лікування. Щоб запобігти ускладненням,

 
 

Цікаве

Загрузка...