WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лейкоз - Реферат

Лейкоз - Реферат

енергетичною'ціншстю за рахунок жирів"!
^вуглЖодів. Кількість білка становить 1,5-0,6 г/кг маси тіла залежно від рівня сечовини у крові. Таким вимогам відповідають різні варіанти дієти Джіордано-Джіованетті, яку можна призначати дітям після трирічного віку. У зв'язку з поліурією кількість рідини не обмежують. Сольовий баланс має бути нульовим, тобто солі дають стільки, скільки її виділяється з організму.
У декомпенсованій стадії важливе значення мають._ гігіещчні___
_ванни^- двічі на день, щоб усунути з поверхні шкіри речовини,
"які" постійно виділяються шкірою. В дієті обмежують білок до 0,7-0,6 г/кг маси тіла. Кількість прийнятої рідини відповідає її кількості, виділеній з організму за попередній день плюс 300-500 мл. При набряках і гіпертонії сіль обмежують, але вилучити її зовсім не можна, бо це призведе до ще більшого зниження фільтраційної функції нирок.
Основним у терапії олігоануричної стадії є боротьба з гіпер-каліемією, ацидозом, гіперазотемією (див. "Лікування гострої недостатності нирок", с. 291). При артеріальній гіпертензії дають
^гіпотензивні зягрби у ..поєднанні я РР.ЧПГІННДМ.И- У.ліазіііпркаль-__
шємі'ишнлначаютт^ к-рльщи Q рітзлуіін'м ? (від 4000 до 40 000 МО
"на добу). При анемії переливають відмиті еритроцити. Якщо розвивається недостатність серця, потрібно давати серцеві глікозиди.
В олігоануричній стадії хронічної недостатності нирок, коли рівень креатиніну у сироватці крові досягає 0,528 ммоль/л, а кліренс ендогенного креатиніну стає нижчим за 10 мл за 1 хв на 1,73 м2 площі тіла, дітей переводять на регулярний гемодіаліз, який роблять по 2-3 рази на тиждень. Хворих, які перебувають на гемодіалізі, готують до найбільш радикального засобу терапії- пересаджування нирки.
ЗАХВОРЮВАННЯ ЕНДОКРИННОЇ СИСТЕМИ ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Цукровий діабет - це ендокринно-обмінне захворювання. В основі його лежить абсолютний або відносний дефіцит інсуліну, який зумовлює порушення всіх видів обміну речовин.
Етіологія. Найчастіше розвиток хвороби зумовлюють спадковість, гострі дитячі інфекції, психічні та фізичні фактори, аорушення харчування.
Цукровий діабет - спадкове захворювання. Передача можлива як sa домінантним, так і за рецесивним типом.
З дитячих інфекцій розвиток цукрового діабету можуть спровокувати епідемічний паротит, вітряна віспа, кір, скарлатина, грип, ангіна.
Психтчна і фізична травми також залежать до факторів, які сприяють виникненню цукрового діабету, але, мабуть, психічна травма лише провокуєчранні прояви цукрового діабету, перебіг якого був прихованим.чПр_и фізичних і психічних травмах часто підвищується рівень глюкози в крові '(гіперглікемія), сечі (глі-козурія'), 'прете захворювання не розвивається.
На стан їнсулярного апарату підшлункової залози негативно впливає надмірне харчування. Слід зауважити, що цукровий діабет тгочинається у тих, хто вживає багато жірів. Саме жири, а не вуглеводи при надлишковому введенні можуть призводити до виснаження ?-клітин. Якщо діти зловживають солодощами, це також зумовлює перевантаження функцій інсулярного апарату.
Цукровий діабет може проявитися у будь-якому віці, однак найчастіше він виникає у дітей 6-8 і її-13 років,, оскільки в ці роки діти інтенсивно ростуть і інсулярний апарат підшлункової залози працює з великим напруженням.
Патогенез. Головну роль у розвитку цукрового діабету відіграє інсулярна недостатність,, при якій порушуються всі види обміну речовин в організш.|Основою "цих зрушень єяеповна утилізація вуглеводів тканинами, що призводить до підвищення рівня глюкози в крові (гіперглікемія). Тривалий високий рівень глюкози в крові, який перевищує максимальний поріг її зворотного .всмоктування в канальцях нирок, веде до збільшення втрат глюкози з сечею (глікозурія). В цих умовах потреби організму в енергії забезпечуються за рахунок згорання жирів. Тканини Не можуть повністю окислити ті жирні кислоти, які у великій кількості надходять в організм. Тому накопичуються иедокисле-ні продукти обміну жирів - кетонові тіла (?-оксимасляна і ацетооцтова кислота, ацетон). Так розвивається характерний для декомпенсації діабету кетоацидоз. Крім того, глікозурія спричинює поліурію. На кожний грам глюкози виділяється 20-40 мл рідини, разом з тим посилюється втрата електролітів натрію, калію.
Кетоацидоз, ексикоз, дизелектролішємія, що розвиваються, поглиблюють розлади обмінних процесів, явища інсуляриої недостатності.
Клінік а. Л_ дітей цукровий діабет розвивається здебільшого раптово. За короткий ч&с з'являються всі симптоми:_полідип-~"СІЯ, поліурія, поліфагія, схуднення, сухість та свербіж шкіри і слизових оболонок, гіперглікемія, гл'ікозурТя. Цим він відрізняється від діабету дорослих, у яких хвороба розвивається по-, ступово.
у пппядчгпппму ngptVyri хвороби у дітей спцага виражена не-шзкр, але потім вона швидко посилюється, розвиваються поліу-oрїяГнічне н"?римання_сечі. ПолДфагія_при цукровому діабеті проявляється як різким підвищенням __aneTjajy, так і збільшенням кількості їжі, що її приймають. Незважаючи на це, відмічається схуднення, яке прогресує.
Одним з основних симптомів цукрового діабету ? глікозурія. У добовій сечі хворих можна виявити різну кількість глюкози - від слідів до кількох десятків грамів. Виділення її з сечею протягом ДОбИ НеріВНОМІрНе, ТОМу рекомендують ДОСЛІДЖуваТИ ДО'
бовий глікозуричний профіль. .Сечу збирають у певні години: з 9 до44^з_1і1ша_іа^3.1Э. де.23, з 23І до_й^а4-де-9-"-ге*,.У кожній
Іюрції сечі визначають загальну кількість, процентний вміст глюкози, а потім абсолютну кількість глюкози в грамах, яка виділилася з кожною порцією. Це потщізяо~ддя"жщшжл_ен.ня. Дози
Jiicjuuuy,. Дослідження закінчують підрахунком добової кількості сечі та добової глікозурії,
^Ьт??глі??МШ також є одним з основних симптомів цукрового діабету. У хворих дітей кількість глюкози в крові натще перевищує 5,6 ммоль/л, а при розвитку коми або прекоматозному стані підвищується до 22-ЗО ммоль/л^
Щоб правильно оцінити стан вуглеводного обміну при діабеті, треба визначити коливання рівня глюкози в крові протягом доби (побудова добової глікемічної кривої).
Для цукрового діабету характерним є підвищення в крові
_кето_нрвих.т1ЯіДв-Д60-1377 мкмЬль/л. *
~ЛрІИ-??Хон блювання, спрага, в'ялість і сонли-
"вість~-Їимптрмй~1Ш-1Нг3^ф^ТібТ9'№2,.Речорин· ГГРИ діабетичній комі свідомість "згасає не зразу: спочатку розвивається в'ялість, що. поступово посилюється, наростає сонливість і хворийнепритомніє.
_Крма є загрозливим для життя станом, якому можна запобігти своєчасно початим лікуванням. Крім того," Генує віддалена,
"але неминуча небезпека, яка врёшгьрёшт вкорочує життя хво-
t рому,-діабетичні зміни судин·.
Яісщо помилково діагностують початок діабетичної KOMW, то вітаних випадках при інтенсивній інсулІнотерапГҐ різко знижується вміст глюкози в крові (гііюгліюемія).
Гіпоглікемія характерна для початкового, лабільної о періоду діабету при визначенні дієти і інсулінотерапії, підвищенні дози інсуліну, після голодування або

 
 

Цікаве

Загрузка...