WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лейкоз - Реферат

Лейкоз - Реферат

швидко (години, дні), то виникає гостра недостатність нирок·; якщо ж він розвивається поступово протягом місяців і років, то це хронічна недостатність нирок.
? ? и ? и и я ? и недостатності нирок бувають гдомерудонрф-
рит, пієлонефрит, спадковий иефрит._гемолітико-ур^іиіі"""й рицд-
' LRM. ІфН'рЧШккнІ дисплазіЇ Нирок, отруєння різними хімічними
речовинами лікарськими засобами, грибамд, переливания несу-
MjrHoi крпти, ріяді шокові стани (травматичний. йпіков"иТГГтШІ
^крововтрати, ексикозу) та ін.
Порушення функції нефрону при гострій недостатності нирок виникає внаслідок зменшеної гемодинаміки в нирках і різко зниженого постачання їх киснем. При сприятливому перебігу гострої недостатності нирок можливе повне відновлення їхньої функ-
ції. Хронічна недостатність нирок зумовлює поступову загибель щоразу більшої кількості нефронів, які замінюються сполучною тканиною. Функція нирок при цьому відновитися вже не може.
Клініка гострої недостатності нирок складається з 4 стадій. У початковому періоді на перший план виступають симптоми тієї 1хжфоби,~яка призвела до гострої недостатності нирок. Це переважно клінічна картина того чи іншого отруєння, шоку, гемолітико-уремічного синдрому, гломерулонефриту і т. ін. _^днодасао~-здшншуехься-----йіу^е9, знижується відносна густина сечі (нижче 1015). Ця стадія триває від кількох годин до кількох днів. Надалі розвивається одігоануричний період. Кількість сечі зменшується до ІОО-аи мл на добу, її відносна густина низька. "^'являються анорексія. нудота і блювяння ЛІкіра бліда, з крововиливами. _Мджуть бути набряки. Іноді розвивається набряк: легень. Внаслідок ацидозу дихання стає глибоким, прискореним. Вислуховується тахікардія.шможливі аритміїг При вживанні солі nirit!"l;iiVcr^'°^f'rfp';:tffir"Hrf ??^? Характерні мете_0?ИЗМ і біль у животі, пронос. У крові швидко зростає кількість сечоїшнйТ" креатиніну, калію, магнію, виникає ацидоз.
При сприятливому перебігу хвороби настає період відновлення^ jdu/pea&-JKJJibKicTb сечі збільшується до 3-5 л на добу, віднос-' на густина її далі низька. З часом зникають азотемія І гіперка-ліємія. Остання може перейти в небезпечний стан - гіпока-ліємію. ГТри правильному лікуванні функція НИРОК ппгтутшйй· відновлюеться~інастае стадія видужувАрня- Для цілковитого * одужання хворого потріоно від 6 міс до 2 років.
Лікування у початковому періоді спрямоване на основну хворобу, внаслідок якої розвинулася недостатність нирок. При крововтраті, ексшсозі для заповнення кров'яного русла внутріш-ньовенно вводять 5 % розчин глюкози, сольові розчини^(оез ка-ІІГюІ, .кровозамінники-JJpH птруЇннят пЯють УНЇТЇОЛ: У разі переливання несумісної крові здійснюють заміну іі.
У олігоануричному періоді важливо стежити за балансом води. Кількість в-веденої рідини повинна дорівнювати 500 мл плюс усі видимі втрати їі за попередній пень. У харчовому раді-"пні білпк обмежують до 0,6·-0,7 г/кг маси тіла на добу (дієта Джіордано-Джюванетті), енергетична цінність їжі повинна становити 335-376· кДж (80-90 ккал) на 1 кг маси тіла.
Важливою є боротьба з гіперкалішією (внутрішньовенне введення 10 % глюкози з інсуліном, 10 % розчину кальцію). Добрий ефект дістають від шлунково-кишкового діалізу, після якого помітно зменшується в крові рівень як калії®, так і азотистих шлаків. Для діалізу можна використовувати розчин Ам-бурже (натрію гідрокарбонату 20 г, сухої глшсезн 70 г, цукру 900 г на 10 л води). Одним-двома літрами цього розчину промивають шлунок, а решту використовують для іригації кишак за допомогою високої клізми. Важливо стимулювати діурез фуро-семідом, манітолом. Для боротьби з ацидозом внутрішньовенне краплинне вводять 4 % розчин натрію гідрокарбонату.
Якщо анурія утримується протягом 24-48 год, рівень сечовини перевищує 24 ммоль/л, калію 7,5 ммоль/л і рН крові нижче 7,2, слід негайно провести хворому гемодіаліз.
У періоді відновлення діурезу організм треба забезпечити рідиною і солями відповідно до їхніх втрат. На стадії видужування дитина перебуває під постійним наглядом фельдшера і лікаря, одержуючи повноцінне лікування. У разі потреби застосовують симптоматичну терапію. Протягом двох років періодично роблять загальні аналізи сечі, крові, перевіряють функцію нирок, вимірюють артеріальний тиск. Дитину можна зняти з диспансерного обліку, якщо за дворічний період не було ні клінічних, ні лабораторних відхилень.
Клініка хронічної недостатності нирок. Хронічна недостатність нирок - це фінал тяжких і хронічних ниркових хвороб (гломерулонефриту, пієлонефриту, спадкових і природжених нефропатій та ін.). її перебіг можна поділити на дві стадії: початкову, або компенсаторну (поліуричну), і кінцеву, або уремічну (олігоануричну).
Початкова стадія триває роками. Оскільки концентраційна функція нирок недостатня, то усунення шлаків із організму компенсується їх розведенням і виведенням з великою кількістю рідини. Поліурія досягає 4-5 л на добу. Хворі ще почувають себе відносно задовільно. Проте можливі зниження апртизу, сляРІки-п^ ^уто^ющтсть.Шкіра бл'ща і суха. Відносна густина сечі нижча "ТШГТтб. В "крові до Т6 ммоль/л підвищується вміст сечовини. Клубочкова фільтрація становить близько 25 % норми. Розвивається анемія.
Перша стадія хронічної недостатності нирок поступово переходить у другу - декомпенсовану. Діурез зменшується до олі-гурії, а надалі до анурії. Настає декомпенсація всіх функцій нирок. Кількість сечовини і креатиніну збільшується в 5-20 разів порівняно з нормою Підвищується до 6-7 ммоль/л рівень калію. Розвивається ацидоз. Через порушення гомеостазу і гі-перазотемії стан хворих різко погіршується З'являються анорек-ШЬ_щІявість. адинам1'0, ?^??'**""-·"! тппптІтпС^ІДіДІШГ^Т^^ або жовтувато-сща, ніби посилана сіруватою пудрою (кристали 'натрТіо" хлориду і сечовини). _^ирая^нийсведбіж^_ Місцями^ на шкірі спостерігаються детехіальн; ]іисип?ння^. ВнасТпдок втраті" кальцію кістки розм'якшуються. Надмір сечовини виділяється через слизові оболонки травного каналу, органів дихання, осідає на плевру, перикард. Тому розвивається клінічна картина стоматиту, гастроентериту (блювання, пронос, біль у животі), ларингіту, трахеобронхіту, пневмонії, плевриту, перикардиту. Порушується серцева діяльність (брадикардія). Межі серця поширені, тони ослаблені. Може бути систолічний шум, шум тертя перикарда. Внаслідок ацидозу глибоким і шумним стає дихання. ГІечінка збільшена, болюча. Наростають нервово-психічні роз-' Лади: втрата свідомості, клоніко-тонічні судороги. Надалі розвивається кома, і хворий гине.
Лікування. У першійстадії потрібно активно лікувати патологічний процес, який призвів до хронічної недостатності нирок. Бажано, щоб діти відвідували школу для підтримки позитивного емоційного тонусу. Але їх звільняють від занять фізкультурою, будь-яких понадурочних навантажень, їм надають додатковий вихідний день. У дошкільному віці перебування в дитячому колективі забороняється у зв'язку з можливістю інфікування.
У лікуванні основне значення має дієта із^дментирдящвшстрм білка, але високою

 
 

Цікаве

Загрузка...