WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лейкоз - Реферат

Лейкоз - Реферат

жовтяниці посилюються загаль-нотоксичні прояви хвороби. Жовтяниця наростає поступово. Спочатку спостерігається жовтяничність склер та слизової оболонки м'якого піднебіння, пізніше - шкіри. Ступінь жовтяниці різний, не завжди відповідає тяжкості гепатиту, але найчастіше е пряма залежність між інтенсивністю жовтяниці та тяжкістю хвороби. При вірусному гепатиті А спостерігається інтенсивна та більш тривала жовтяниця. Швидке наростання жовтяниці характерне для тяжких та злоякісних форм вірусного гепатиту В. Печінка збільшена, помірно ущільнена та дещо болюча під час пальпації. У деяких хворих при вірусному гепатиті збільшується і селезінка (в основному у дітей раннього віку). Живіт помірно здутий, випорожнення знебарвлені. Сеча темна. При тяжких формах вірусного гепатиту проявляється геморагічний діатез (пете-хіальні висипи, синці на місцях ін'єкцій, носові кровотечі та ін.). Залежно від ступеня порушення функціонального стану печінки розрізняють легку, середньотяжку, тяжку та злоякісну форми вірусного гепатиту. Тяжка та злоякісна форми хвороби характерні для вірусного гепатиту В.
Злоякісна форма, або токсична дистрофія печінки (гепато-днстрофія, гепатонекроз),- найтяжча форма вірусного гепатиту В. Найчастіше буває у дітей першого року життя. Першими симптомами гепатодистрофії е нервово-психічні порушення - пе-
чінкова енцефалопатія. Спостерігається різке збудження з руховим неспокоєм, з'являються тремор рук, клоніко-тонічні судороги. Протягом 1-3 днів розвивається печінкова кома. Жовтяниця при цьому звичайно значно зростає. З'являються геморагічні явища (крововиливи в шкіру, блювання "кавовою гущею", кровоточивість слизових оболонок та ін.). Зменшуються розміри печінки, вона стає м'якою, часто зовсім не пальпується. З'являється печінковий запах. Прогноз невтішний Видужання настає звичайно ильки при комплексному Інтенсивному лікуванні в стадії передвісників печінкової коми.
Вірусний гепатит А характеризується гострим циклічним перебігом, повним відновленням функціонального стану печінки. Затяжний перебіг хвороби буває рідко, звичайно при супровідних захворюваннях. При вірусному гепатиті В поряд з гострим перебігом хвороби спостерігається затяжний і хронічний (доброякісний хронічний персистуючий гепатит і хронічний активний гепатит, який закінчується в деяких випадках цирозом печінки). _
Діагноз вірусного гепатиту встановлюють на основі кліні-ко-епідеміологічних даних. Істотно допомагають у встановленні діагнозу біохімічні та імунологічні дослідження. Діагноз вірусного гепатиту В підтверджується виявленням австралійського антигена (HBsAg) у крові. Етіологічне розшифрування вірусних гепатитів включає визначення всіх серологічних маркерів вірусного гепатиту В, фекального антигена вірусного гепатиту А та сироваткових імуноглобулінів. Негативні результати перелічених досліджень дають змогу встановити діагноз вірусного с.епатиту ні А ні В. Якщо етіологічне розшифрування вірусного гепатиту неможливе за кліиіко-епідеміологічними та лабораторними тестами, ставлять діагноз: вірусний гепатит (недиференційований).
У ранній діагностиці вірусного гепатиту велике значення має підвищення активності аланінової амінотрансферази (АлАТ) та альдолази. Істотно допомагає в діагностиці вірусного гепатиту визначення вмісту білірубіну в крові; жовчних пігментів у сечі, стеркобіліну у випорожненнях. При вірусному гепатиті вміст білірубіну в крові здебільшого підвищений, переважає його пряма фракція. Винятком е безжовтянична форма вірусного гепатиту, при якій вміст білірубіну в крові може залишатися нормальним Протягом усієї хвороби. Підвищення білірубіну до 40 мкмоль/л '(норма - до 20 мкмоль/л) за забарвленням шкіри визначити неможливо.
Тому вірусний гепатит з підвищеними в таких межах показниками гшербілірубінемії трактують також як безжовтяннчшй. При жовтяничній формі вірусного гепатиту в сечі з'являються жовчні пігменти. Стеркобілін у випорожненнях не визначається протягом кількох днів; звичайно в останні дні початкового (без-жовтяничного) та перші дні жовтяничного періоду хвороби. Для вірусного гепатиту характерним є підвищення тимолової, сулемової та інших осадкових проб; гіпоальбумінемія, гіпергаммагдеь булінемія. Зниження вмісту протромбіну свідчить про значне
ураження синтетичної функції гепатоцита і тяжкий перебіг вірусного гепатиту.
Жовтяничний варіант вірусного гепатиту слід диференціювати згемолітичною та механічною жовтяницями, пігментним гепа-тозом та токсичним гепатитом; у дітей перших місяців життя - з атрезією жовчовивідних шляхів.
Лікування В лікуванні хворих на вірусний гепатит велике значення має дотримання постільного режиму та дієти. До зникнення симптомів інтоксикації та значного зниження а^ктив-ності АлАТ постільний режим повинен бути суворим, з наступним поступовим його ослабленням відповідно до дальшого перебігу хвороби, їжа повинна містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. Тільки при тяжких формах гепатиту доцільно обме-жити або навіть повністю виключити з дієти білки. Жири (вершкове масло) обмежують у перші два тижні хвороби. Треба, крім того, виключити екстрактивні речовини, гострі приправи, шоколад, какао; обмежити в їжі вміст солі. З перших днів хвороби рекомендується знежирений сир. М'ясо дають варене або у вигляді парових котлет. До меню слід включити молочнокислі продукти '(кефір, кисле молоко тощо), овочі, фрукти та фруктові соки, компоти, киселі, варення, мед та ін. їжа має бути багата на вітаміни. Додатков'о'тгрязнадають екстракти jicaMbiiB^Ta синтетичні вітамінні препарати: ас2со^Ібіновукислоту, тіамін? ретинол, нікотинову ^кислоту. ТребгГв зІачнТй кількості пити 5_%^зо1"ч1йпіГТ;л-ю-кози, лужтгї мінеральні води (Боржомі, Єсентуки № Г7, №~4) Для регуляції жовчовиділення і забезпечення регулярного випорожнення кишок призначають 5 % розчин магнію сульфату. В період спаду проявів клінічних симптомів хвороби рекомендуються озокеритові та парафінові аплікації на ділянку печінки, що позитивно впливає на внутрішньопечінкову гемодинаміку. У цей період призначають також жовчогінні (холосас, кукурудзяні примочки, безсмертник та інші жовчогінні трави). При легких формах вірусного гепатиту можна обмежитися переліченим комплексом лікувальних заходів. Це так звана базова терапія вірусного гепатиту.
У разі потреби детоксикаційної терапії застосовують внутріш-ньовенно краплинно 5 % або 10 % розчини глюкози з аскорбіновою кислотою, синтетичні плазмозамінники (реополіглюкін, гемодез та ін.) альбумін. Для звільнення кишок від токсинів та токсичних метаболітів призначають очисні та сифонні клізми.
При стійких симптомах інтоксикації у хворих на тяжку форму рірусного гепатиту, при передвісниках та симптомах гепатоди-ртрофії, а також загрозі її розвитку потрібно призначати гліко-рортикоїдні препарати. Оптимальним можна вважати поєднане Застосування гідрокортизону парентерально (внутрішньовенне ^сраплинно) та преднізолону всередину. Доза глікокортикоїдів Становить 2-3, при гепатодистрофії 4-5 мг/кг маси тіла на добу в перерахуванні на преднізолон. При тяжких

 
 

Цікаве

Загрузка...