WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація охорони здоров'я дітей - Реферат

Організація охорони здоров'я дітей - Реферат

харчоблоків.
Лікар і медична сестра беруть участь у складанні плану фізкультурної, спортивної та культурно-масової роботи.
У кожній віковій групі медична сестра контролює додержання певного режиму, який передбачає чергування праці та відпочинку дітей, харчування, сну, ігор і оздоровчих процедур.
Перед тим як діти від'їжджають з табору, медичні працівники знову оглядають дітей, щоб порівняти дані оглядів, оцінюють ефективність відпочинку, доводять результати його до відома батьків і шкільного лікаря.
Дитячі ясла-садки. За дітьми в дитячих дошкільних закладах спостерігають закріплені за ними медичні працівники, їхні основні обов'язки - виконання призначень лікаря, участь у диспансеризації дітей, проведення профілактичних щеплень, ретельний санітарно-протиепідемічний контроль.
Кожну дитину, яку направляють до дитячого дошкільного колективу, всебічно обстежують у дитячій поліклініці. Щоб запобігти занесенню інфекції, слід з'ясувати, які інфекції перенесла дитина і чи не мала вона контактів з інфекційним хворим раніше. Необхідні щеплення (відповідно до віку) здійснюють у поліклініці.
Основними показниками діяльності дитячого дошкільного закладу є стан здоров'я дітей і рівень захворюваності їх.
Для профілактики інфекційних захворювань надзвичайно велике значення має правильне проведення медичними працівниками ранкового прийому дітей. Щодня вранці медична сестра дізнається в матері про стан здоров'я дитини та її поведінку вдома, оглядає шкіру і видимі слизові оболонки, горло, вимірює температуру тіла. Якщо вона знаходить патологічні відхилення, то повідомляє про це лікаря або старшу медичну сестру. Після ранкового прийому сестра встановлює кількість відсутніх дітей у кожній групі. Щоб з'ясувати причину відсутності таких дітей, сестра відвідує їх удома. У разі інфекційної природи захворювання дитини вживають негайних заходів щодо запобігання його поширенню і повідомляють про нього санепідстанцію.
У дитячих дошкільних закладах медичні сестри допомагають лікарям у проведенні поглиблених оглядів дітей, коли здійснюються всебічне обстеження стану здоров'я, нервово-психічного і фізичного розвитку, антропометричні вимірювання. Крім поглиблених, у віці від 1 до 3 років проводять профілактичні огляди дітей раз на місяць, від 3 років і у старшому - раз на 3 міс.
Розвиток дітей визначають на основі даних зросту, маси тіла, розвитку мови, емоційного стану та клінічних даних окремо для кожної вікової групи.
Велику увагу медичні працівники ясел-садків приділяють організації раціонального харчування дітей, систематичної проведенню оздоровчих і загартовуючих заходів (ранкова гімнастика, масаж, водні процедури та ін.).
Школи. Основним змістом медичного обслуговування шкіл є нагляд за правильним фізичним і психічним розвитком дітей, запобігання інфекційним захворюванням дітей завдяки організації і вжиттю протиепідемічних заходів, контроль за виконанням гігієнічних вимог, необхідних для раціональної організації навчально-виховної роботи і режиму дня школярів, ознайомлення дітей, учителів і батьків з основами гігієнічних знань, тобто проведення санітарно-освітньої роботи.
Медична сестра школи допомагає лікареві проводити поглиблені та профілактичні огляди школярів. Лікар заносить дані таких оглядів до індивідуальної карти дитини (ф. № 026/у), намічає відповідні індивідуальні лікувально-профілактичні заходи, які виконує медсестра. Профілактичні огляди школярів проводять після кожних канікул, після тривалого невідвідування дитиною школи і з метою перевірки виконання школярами правил особистої гігієни. Дані їх фіксуються в спеціальному журналі (ф. № 278).
Комплекс протиепідемічних заходів включає: профілактичні щеплення; своєчасну ізоляцію хворих і контактних; карантин, дезинфекцію та дезинсекцію в необхідних випадках, а також повсякденне виявлення й облік усіх хворих і тих, кого підозрівають у тому, що вони мають інфекційне захворювання (ф. № 060/у). Спільно з лікарем медична сестра школи складає план профілактичних щеплень і здійснює їх. Дані про проведені щеплення реєструють у спеціальному журналі й обліковій карті (ф. №063/у).
Етика, деонтологія і професійні якості фельдшера й акушерки
Нині роль медичної етики та деонтології набуває особливого значення у зв'язку з необхідністю зростання культури медичного обслуговування населення в нашій країні, підвищення рівня вимог до охорони здоров'я. Кожен вид діяльності медичного працівника має дві сторони - технічну (методичну) й етичну (моральну).
Тільки при їхній органічній єдності праця лікаря, фельдшера, акушерки, медичної сестри стає максимально ефективною.
В Основних напрямах розвитку охорони здоров'я населення і перебудови охорони здоров'я СРСР у дванадцятій п'ятирічці і на період до 2000 року йдеться про важливу роль середніх і молодших медичних працівників у значному поліпшенні медичної допомоги населенню. Фельдшер і медична сестра - це не просто перші помічники лікаря,вони-опорна ланка охорони здоров'я, їхня робота вимагає чіткого виконання призначень лікаря, спостережливості, винахідливості в складних ситуаціях, чуйності, співчуття і милосердя.
Безумовно, кожен медичний працівник повинен мати добру професійну підготовку, багато знати й уміти. Проте професіональні якості невіддільні від внутрішньої культури: моральної чистоти, скромності, стриманості, поваги до людини.
Найважливішими професійними якостями середнього медичного працівника є душевна чулість і увага до потреб і запитів хворого. Мабуть, найбільш неприпустимим для медичного працівника є байдужість - ознака інтелектуальної обмеженості й емоційної тупості. Етика праці середнього медичного працівника несумісна з черствістю і грубістю, бюрократизмом і чванливістю, егоїзмом і користолюбством. Мораль радянського медичного працівника повинна бути позбавлена забобонів, шкідливих звичок і нездорових традицій. Обов'язок медичного працівника - постійно й активно боротися з усім тим, що негативно позначається на психічному і фізичному здоров'ї людини.
Необхідними професійними якостями середнього медичного працівника е уважність і спостережливість, пунктуальність і акуратність, уміння постійно контролювати свої дії та вчинки. Спостережливий середній медичний працівник - добрий помічник лікаря. Помічені ним зміни в стані і настрої хворої дитини можуть допомогти лікареві у вирішенні важливих питань діагностики та лікування. Неприпустимі самовпевненість і недбалість. Особливого значення ці якості набувають при роботі з дітьми, коли медичний персонал повинен постійно дбати про здоров'я дитини і правильні взаємовідносини з батьками.
Важливим завданням фельдшерів, акушерок, медичних сестер є систематичне підвищення теоретичного рівня і технічної майстерності, впровадження в практику всього нового і передового. Постійні самоосвіта і самовиховання дають змогу медичному працівникові набувати знань та вдосконалювати свою майстерність. При цьому корисною є допомога більш досвідчених колег, підтримка наставників.
Середній медичний працівник повинен брати активну участь у громадському житті колективу. Це допоможе йому завоювати авторитет серед колег і пацієнтів.
Перелічені вище основні моральні та ділові якості, необхідні середньому медичному працівникові, лише частково характеризують вимоги, що їх ставлять до нього на сучасному етапі розвитку медичної науки і практики. Насправді робота середнього медичного персоналу дуже складна І багатогранна, тому доводиться постійно протягом усього життя вдосконалювати свою професійну майстерність і дбати про вироблення тих якостей, які конче потрібні при лікуванні дітей.

 
 

Цікаве

Загрузка...