WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація охорони здоров'я дітей - Реферат

Організація охорони здоров'я дітей - Реферат

Звідси випливає основне завдання медичної сестри - систематичне санітарно-гігієнічне виховання батьків та інших членів сім'ї. Виконання його залежить від уміння залучити до цієї серйозної і копіткої роботи інші громадські організації. У цій справі виняткового значення набуває здатність і вміння патронажної сестри заслужити любов, повагу та довір'я батьків, самих дітей і всіх тих, хто оточує дитину.
Батьки часто бувають стурбовані станом здоров'я своїх дітей, їхньою поведінкою, розвитком. Сестра повинна терпляче вислуховувати батьків, бути завжди ввічливою. Медичні сестри, які працюють у дитячих лікувально-профілактичних закладах, мають усвідомлювати вишку відповідальність за свою справу, бути чуйними, уважними, спостережливими, ласкаво ставитися до дітей. Тільки та медична сестра, яка любить дітей і свою спеціальність, може сумлінно виконувати свої обов'язки. За зовнішнім виглядом і поведінкою вона повинна стати прикладом для батьків. Щоб переконати батьків виконувати вказівки лікаря і поради патронажної сестри, вона повинна постійно розширювати свій світогляд: учитися, стежити за новинами в медицині, педагогіці, брати участь у громадському житті, відвідувати лекції та конференції для медсестер. Здоров'я і життя дітей багато в чому залежать від правильної роботи медичної сестри, її сумлінності й уваги.
Обслуговування дітей у стаціонарі. Медична сестра в стаціонарі будує свою роботу суворо за планом, її робота повинна бути добре продуманою, чітко відрегульованою і узгодженою з діями іншого персоналу.
Основні функціональні обов'язки палатної медичної сестри полягають у проведенні туалету хворих дітей, вимірюванні температури тіла, годуванні дітей, спостереженні за їхнім дозвіллям і сном, організації прогулянок, поданні допомоги лікарям під час обходу; виконанні призначень лікаря, прийманні в палату нових хворих, нагляді за санітарним станом палат, особливо за їхнім провітрюванням, контролюванні роботи молодшого медичного персоналу, в постійному стеженні за станом тяжкохворих дітей.
Медична сестра проводить виховну роботу з дітьми і санітарно-освітню серед дітей та їхніх матерів.
Палатна сестра починає свою роботу з прийому чергування, причому обов'язково біля ліжка хворої дитини. Між сестрами повинна бути повна узгодженість і наступність під час здавання чергування, щоб сестра, яка прийшла на чергування, могла докладно поінформувати лікаря про стан хворих, насамперед про тяжкохворих і дітей, які нещодавно прибули у відділення. Прийнявши чергування, сестра перевіряє виконання призначень лікаря, якість ранкового туалету хворих і порядок у тумбочках, ознайомлюється з документацією (кількістю медичних карт стаціонарного хворого, записами призначення на лабораторні дослідження, індивідуальними щоденниками хворих, листками призначень). Вона приймає лікарські препарати та медичний інструментарій, які знаходяться в спеціальних шафах.
У палатах для немовлят медичні сестри повинні особливо старанно перевіряти стан посуду, призначеного для годування дітей (градуйовані пляшечки, соски), і молочні продукти. Сестра розписується про прийняття чергування в спеціальному зошиті. Під час обходу сестра одержує від лікаря чіткі вказівки відносно режиму для кожної хворої дитини.
Старша медична сестра, лікар і завідуючий відділенням контролюють роботу палатної сестри щодо виконання призначень хворим.
Особливу увагу медична сестра приділяє суворому дотриманню санітарно-протиепідемічного режиму у відділенні, здійснює контроль за роботою молодшого персоналу. Вона бере участь у розміщенні хворих у палатах за видом захворювань, віком і статтю, стежить за циклічністю заповнення палат і додержанням розпорядку дня (годин сну і неспання, харчування, обходу лікаря і виконання його призначень).
Тяжко хворі діти потребують великої уваги. Чергова сестра стежить за диханням, пульсом, станом ротової порожнини, очей, шкіри таких дітей, зручно укладає, перевертає, бере їх на руки, фіксує будь-які зміни в їхньому стані, змінює пелюшки та білизну. У разі погіршання стану тяжко хворої дитини вона повинна негайно викликати лікаря і до його приходу подати медичну допомогу.
Медична сестра стежить за правильною організацією харчування хворих дітей (воно повинно відповідати вікові, характерові захворювання, індивідуальним смакам дитини). Навіть невелика погрішність у годуванні може спричинити погіршання стану здоров'я дитини.
Перед тим як здати чергування, медична сестра наводить порядок у шафі з лікарськими засобами, підклеює в картах стаціонарного хворого результати лабораторних досліджень, стерилізує медичний інструментарій, поправляє постелі хворих і записує свої спостереження за хворими в зошит здачі чергувань.
Зазначимо, що робота медичної сестри в різних відділеннях має певні особливості. Функціональні обов'язки сестри, яка працює у відділенні для дітей старшого віку, дещо відрізняються від обов'язків сестри, яка працює у відділенні для дітей раннього віку або в дитячому відділенні інфекційної лікарні. В інструкціях МОЗ СРСР викладено необхідні вимоги, що їх ставлять до роботи медичного персоналу в тому чи іншому дитячому стаціонарі.
Дитячі санаторії. Для оздоровлення і лікування дітей у нашій країні розгорнуто мережу дитячих санаторіїв. Санаторна допомога набула особливого значення у зв'язку з впровадженням у педіатричну практику принципу етапного лікування дітей, тобто переведення їх після гострого періоду хвороби з лікарні до відповідного санаторію. Етапність у лікуванні підвищує його ефективність і зменшує кількість рецидивів. Дітей направляють у санаторії за путівками, які розподіляються санаторно-відбірковимикомісіями при дитячих поліклінічних відділеннях. Лікування та утримання дітей у санаторіях безплатне. Строк перебування 1,5-3 міс або може тривати до повного одужання дитини.
У санаторіях оздоровчі заходи включають гігієнічний режим з максимальним перебуванням дітей на свіжому повітрі, лікувальне та раціональне харчування, фізіотерапію і лікувальну гімнастику. Ці заходи поєднуються з правильною виховною роботою. Залежно від медичного профілю в санаторіях використовуються спеціальні методи лікування.
Спеціалізація санаторіїв така; для хворих ревматизмом у поза-приступному періоді, для дітей із захворюваннями органів дихання (хронічна пневмонія, бронхіальна астма та ін.), органів травлення (гастрит, холецистит, дискінезії жовчних шляхів, гепатит, коліт), для дітей з хворобами опорно-рухового апарату, з психоневрозами, санаторії загальнозміцнюючого профілю. Органи охорони здоров'я приділяють велику увагу створенню місцевих санаторіїв, щоб діти лікувалися у звичному для них кліматі.
Після виписування з санаторію діти перебувають під систематичним диспансерним наглядом лікарів дитячої поліклініки.
Піонерські табори можна відкривати тільки при дотриманні певних санітарно-гігієнічних умов, з дозволу санітарно-епідеміологічних станцій. Медичний, адміністративний і господарський персонал перед допущенням до роботи проходить ретельне медичне обстеження. В дитячій поліклініці на кожну дитину, направлену до табору, заповнюють медичну картку з даними про стан її здоров'я.
Головне завдання медичних працівників у піонерському таборі - проведення заходів, спрямованих на запобігання занесенню інфекції. Тому щойно прибулих дітей старанно оглядають, щодня здійснюють суворий контроль за санітарне-гігієнічним станом табору і дотриманням дітьми правил особистої гігієни. Крім того, медпрацівники стежать за виконанням встановленого режиму і систематично проводять профілактичні огляди дітей. Слід також контролювати доброякісність продуктів і санітарно-гігієнічне утримання

 
 

Цікаве

Загрузка...