WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація охорони здоров'я дітей - Реферат

Організація охорони здоров'я дітей - Реферат


Реферат на тему:
Організація охорони здоров'я дітей
Охорона материнства і дитинства в СРСР
Основними завданнями державної системи охорони материнства і дитинства в СРСР є створення оптимальних умов, які сприяють народженню здорової дитини, правильному всебічному розвиткові підростаючого покоління, запобіганню та лікуванню захворювань у жінок і дітей. Система охорони материнства і дитинства включає важливі соціально-економічні заходи і законодавчі акти, завдяки яким жінкам надається можливість поєднувати материнство з суспільно корисною працею, передбачається подання жінкам і дітям безплатної кваліфікованої медичної допомоги, яку здійснюють медичні заклади.
Серед перших законів Радянської держави були декрети про безплатне харчування дітей до 15 років, заборону дитячої праці, про ліквідацію дитячої безпритульності і про охорону здоров'я жінок і дітей. Було прийнято постанову про надання відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами на 12 тижнів при повному збереженні заробітної плати. Для жінок, зайнятих важкою фізичною працею, тривалість відпустки збільшувалася до 16 тижнів. Мати дістала право через кожні 3 години припиняти роботу для годування немовляти. Набули широкого розвитку дитячі і родопомічні заклади. Запроваджено безплатне медичне обслуговування всього населення. Згодом було видано закони, які захищали права, працю і здоров'я жінки-матері та її дітей, зокрема, заборонялося використання жіночої праці на важких і шкідливих для здоров'я роботах, заборонялося відмовляти в прийнятті на роботу або звільняти вагітних і матерів-годувальниць. Не дозволяється залучати до понаднормових або нічних робіт вагітних (з 4-го місяця вагітності) і матерів-годувальниць, вагітних слід переводити на легші роботи.] Відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами надається за рахунок держави на 112 календарних днів із збереженням повного середнього заробітку. У разі патологічних вагітності або пологів, багатоплідної вагітності відпустка після родів збільшується до 70 днів.
З 01.07. 1970 р. в СРСР введено в дію Основи законодавства про охорону здоров'я, в яких велика увага приділяється дальшому поліпшенню охорони здоров'я матері та дитини. Піклування про дітей, сім'ю, охорону материнства і дитинства закріплено в Конституції СРСР (1977). У ст, 35 передбачено створення необхідних умов, які дають змогу жінці поєднувати працю з материнством: надання оплачуваної відпустки та інших пільг вагітним жінкам і матерям, поступове скорочення робочого часу для жінок, які мають малолітніх дітей. У ст. 53 відзначається, що держава виявляє піклування про сім'ю, створюючи і розвиваючи широку мережу дитячих закладів, виплачуючи грошову допомогу у зв'язку з народженням дитини, надаючи грошову допомогу і пільги багатодітним матерям. Для матерів, які працюють або навчаються з відривом від виробництва, введено частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею півтора року і надано право на одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років із збереженням безперервного трудового стажу і стажу роботи за спеціальністю.
Організація профілактичної та лікувальної допомоги дітям
Служба здоров'я е однією з найважливіших галузей народного господарства СРСР. У ній зайнято понад 6 млн чоловік. Нині у країні налічується понад 993 тис. лікарів і 2,8 млн середніх медичних працівників. Постійно здійснюються заходи щодо вдосконалення підготовки і підвищення кваліфікації медичних кадрів. Забезпеченість населення висококваліфікованою лікарською допомогою в СРСР найвища і на 10 тис. населення припадає ЗО лікарів.
Тепер лікувально-профілактичну допомогу дітям і матерям надають понад 22 тис. дитячих поліклінік, амбулаторій і жіночих консультацій. Кількість дитячих лікарняних ліжок становить близько 600 тис. У дитячих спеціалізованих санаторіях щорічно лікуються понад 600 тис. дітей, у дошкільних закладах виховуються понад 15 млн дітей. На одну педіатричну дільницю в середньому припадає близько 900 дітей (за нормативами 800 дітей). Усього в країні функціонує понад 13 тис. дитячих амбулаторно-поліклінічних закладів.
Значно поліпшився фізичний розвиток дітей усіх вікових груп в усіх районах країни. Практично ліквідовано такі хвороби, як дифтерія, поліомієліт. Зменшилась захворюваність на скарлатину, кір, коклюш та інші інфекційні хвороби. Знизилася дитяча смертність з 25,4 (у 1987) до 23,8 на 1000 народжених, у тому числі і смертність новонароджених і недоношених дітей. Нині пневмонія і шлунково-кишкові захворювання вже не є основною причиною смерті дітей першого року життя. В структурі дитячої смертності на перше місце вийшли захворювання новонароджених.
За даними Інституту гігієни дітей і підлітків МОЗ СРСР, 85- 92 % дітей у дошкільних закладах і школах мають гармонійний розвиток.
Для поліпшення охорони здоров'я дітей зроблено багато, але слід ще розв'язати чимало проблем, у тому числі й невідкладних. Планується вжити заходів, спрямованих на дальше поліпшення амбулаторно-поліклінічної допомоги жінкам і дітям. До переліку цих заходів входять підвищення якості диспансеризації вагітних (насамперед жінок з групи ризику), зростання рівня профілактичної роботи серед здорових дітей у дитячих поліклініках, удосконалення диспансерного спостереження за здоровими і хворими дітьми, а також медичної допомоги дітям у дошкільних закладах і школах, спрямоване на організацію правильного фізичного розвитку дітей, загартовування їх, зниження захворюваності. Передбачається дальший розвиток спеціалізованої акушерсько-гінекологічної та педіатричної допомоги в амбулаторних і стаціонарних умовах, поліпшення швидкої медичної й анестезіолого-реанімаційної допомоги, організація відновного лікування в дитячих лікарнях, поліклініках і гінекологічних стаціонарах.
Дитячі заклади поділяють на лікувально-профілактичні та навчально-виховні . До лікувально-профілактичних належать пологовий будинок, дитяча лікарня, дитяча поліклініка, ясла, будинок дитини, дитячий санаторій. Ці заклади перебувають у віданні органів охорони здоров'я.
До навчально-виховних закладів належать дитячі садки, школи, школи-інтернати, лісні школи, дитячі будинки. Вони перебувають у віданні органів народної освіти, а медичним обслуговуванням у них займаються штатні лікарі та медичні сестри, їхню роботу планують і контролюють поліклініки.
Майбутні матері перебувають під наглядом жіночої консультації протягом усього періоду вагітності. Медичне спостереження за вагітними здійснюють не лише жіночі консультації, а й дитячі поліклініки. Лікарі-педіатри та патронажні сестри повинні проводити дородовий патронаж для того, щоб знати, який стан здоров'я вагітної. Тому в роботі цих двох закладів має бути певна наступність.
Обслуговування дітей у дитячих поліклініках багато в чому залежить від професійної майстерності дільничної медичної сестри. Робота в поліклініці будується за дільничним принципом і системою єдиного педіатра. Врайоні діяльності дитяча поліклініка проводить профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення правильного фізичного та нервово-психологічного розвитку дітей, на зниження захворюваності та смертності шляхом подання своєчасної і кваліфікованої медичної допомоги. Робота лікаря і медичної сестри на дільниці включає прийом дітей у поліклініці й обслуговування хворих вдома і за принципом диспансеризації при врахуванні фізіології та патології дітей різних вікових груп.
Медична сестра бере безпосередню участь у прийомі дітей лікарем-педіатром у поліклініці. Звичайно прийом триває по 2-3 год на день за змінним графіком, тобто в ранкові, денні та вечірні години, що дає

 
 

Цікаве

Загрузка...