WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Захворювання ендокринної системи цукровий діабет - Реферат

Захворювання ендокринної системи цукровий діабет - Реферат

початкового, лабільної о періоду діабету при визначенні дієти і інсулінотерапії, підвищенні дози інсуліну, після голодування або фізичного напруження. Початковими ознаками її є блідність шкіри, в'ялість, запаморочення, пітливість, тремор, незабаром з'являються порушення свідомості і судороги. Важливими ознаками, що відрізняють гіполікемію від гіперглікемічної коми, є: відсутність токсичною дихання, бліда волога шкіра, підвищення м'язовою тонусу, нормальна концентрація глюкози в крові. Тривалі, часто повторювані гіпоглікемічні стани можуть бути причиною мозкових уражень.
Лікування. В лікуванні хворих на цукровий діабет найважливішими є: 1) правильне харчування; 2) інсулінотерзпія; 3) дотримання гігієнічного режиму.
У дієті співвідношення білків, жирів і вуглеводів повинно становити відповідно 1:0, 75:3,5. Треба обмежити вживання цукру та інших солодощів до 30-35 г на добу.
До харчування хворих дітей обов'язково повинні входити сир, вівсяна крупа і борошно, тріска, нежирна баранина, тобто продукти, які мають здатність виводити жири з печінки, запобігаючи її жировій інфільтрації.
Годування краще здійснювати п'ять разів: сніданок, обід, полудень, вечеря ідодаткове харчування через 3 год. після введення суінсуліну, тобто другий сніданок.
На відміну від дорослих хворих, однієї дієтотерапії не досить. Для лікування цукрового діабету у дитини потрібно призначати препарати інсуліну. Застосовують препарати інсуліну з різною тривалістю та ефективністю дії в різні періоди доби (інсулін Б, су інсулін, суспензія цинк-інсуліну для ін'єкцій) та ін. Лікування рекомендують починати препаратами інсуліну короткої дії. (суінсулін).
Визначаючи дозу інсуліну, враховують, що кожна одиниця інсуліну сприяє засвоєнню 5 г. Цукру. Добову дозу інсуліну можна визначити за формулою Форшема , де - кількість глюкози в крові; 150 - нирковий поріг глюкози, що допускається; 5 - кількість грамів вуглеводів, що засвоюється одиницею інсуліну.
Звичайно добову дозу інсуліну короткої дії розподіляють на три і більше ін'єкції, які роблять за 20-30 хв до приймання їжі. Потреба в інсуліні в наступні дні, а також денні дози залежить від рівня глюкози в сечі і крові. В першу половину дня доцільно призначати більшу частину добової дози інсуліну. Якщо виникле потреба в нічній або вечірній ін'єкції, то кількість інсуліну не повинна перевищувати 10 % добової. При інсулінотерапії дітям, хворим на цукровий діабет, не слід добиватися стану аглікозурії (відсутність глюкози в сечі), досить, якщо за день з сечею виділяється до 5-10 % добової кількості глюкози.
У разі розвитку прекоматозного або коматозного стану дитину треба терміново госпіталізувати і якнайшвидше ввести їй суінсулін. Звичайно протягом першої доби лікування роблять 6-8 ін'єкцій суінсуліну в середній дозі 0,7-1,2 ОД/кг на добу. Після 6 год інтенсивного лікування, коли суінсулін вводять через кожні 2 год, наступні Ін'єкції його роблять через 4-6 год у менших дозах зарахуванням загального стану дитини і показників глюкози в сечі і крові.
Важливим заходом є боротьба з ацидозом, зневодненням, недостатністю кровообігу, коригування дефіциту калію. Першого дня кількість рідини, яку вводять внутрішньовенно краплинно, становить 1 л для дітей молодшого віку і 1,5-2 л для дітей шкільного віку, тобто приблизно 10 % маси тіла хворого.
Звичайно вводять ізотонічний розчин натрію хлориду з 5 % розчином глюкози у співвідношенні 1:1. При значному зниженні рН крові <7,1 треба вводити внутрішньовенно краплинно 4 % розчин натрію гідрокарбонату (5мл/кг маси тіла на добу), а також кокарбоксилазу, аскорбінову кислоту, корглікон, гепарин, унітіол. Другого дня дають пити солодкі фруктові соки, пізніше - печиво і знежирене молоко, до дієти вводять ліпотроп-ні речовини.
Під час лікування прекоматозного стану і діабетичної коми завжди слід пам'ятати про можливе виникнення при інсуліно-терапії гіпоглікемії. У таких випадках призначають вуглеводи, що легко всмоктуються (І-2 грудочки цукру, 1-2 чайні ложки варення або меду, солодкий чай, 20-25 г білого хліба, 5-6 шт. печива).
Якщо при гіпоглікемічному стані спостерігаються втрата свідомості і судороги, треба терміново ввести внутрішньовенно 20-40 мл 40% розчину глюкози,. А у разі неефективності - під шкіру адреналін. Після поліпшення стану призначають картопляне пюре, манну кашу.
Останнім часом у лікуванні ранніх стадій діабету підлітків використовують пероральні препарати групи бігуанідів і препарати сульфонілсечовини, які знижують рівень глюкози, їх доцільно призначати при досягненні швидкої компенсації захворювання завдяки дієті в умовах низької добової потреби інсуліну. Основними препаратами сульфонілсечовини є бутамід, цикламід, толбутамід та ін.
Крім препаратів, що знижують рівень глюкози, при лікуванні дітей треба застосовувати ліпотропні препарати: метіонін, ліпоєву кислоту, панкреатин (дітям, які старші за 7 років, по 0,5 г на прийом 3-4 рази на день перед їдою). Ліпоєву кислоту призначають всередину після їди по 0, 025 г 2-4 рази на день. Лікування проводять курсами по 20-30 днів. Виражені розлади всіх видів обміну при цукровому діабеті у дітей призводять до вітамінної! недостатності. Для підтримання вітамінного балансу треба 3-4 рази на рік проводити курси вітамінотерапії протягом 1 міс (аскорбінова кислота, тіамін, піридоксин, ціанокобаламін, нікотинова кислота).
Загальний режим дітей у стані компенсації такий самий, як і здорових. Шкільні заняття не забороняється, хворі можуть помірно займатися спортом. Постільний, режим призначають лише в прекоматозному стані. Курортне лікування (Желєзноводськ, Єсентури) корисне, як загальнозміцнювальний фактор. На фоні лікування дієтою і препаратами інсуліну хірургічні методи лікування не мають протипоказань.

 
 

Цікаве

Загрузка...