WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гіповітаміноз - Реферат

Гіповітаміноз - Реферат

печінка, субпродукти. Вітаміни групи В синтезуються мікрофлорою кишок, нестача їх має комплексний характер.
Тіамін міститься в злакових і бобових культурах, печінці, субпродуктах, нежирній свинині. Нестача його (хвороба 6epi-6epijj значно поширена у країнах Сходу.
Клінічні прояви: серцево-судинна недостатність, ураження нервової системи та травного каналу (нудота, блювання, відсутність апетиту). Гіповітаміноз ВІ є однією з головних причин розвитку гіпотрофії. Для нього характерні розлади функції органів травлення: втрата апетиту, схильність до диспепсії, блювання. Спостерігається ціаноз шкіри, її мармуровість внаслідок розширення вен, холодні кінцівки.
Добова потреба дитини в тіаміні - 1-2 мг. З лікувальною метою приймають полівітамінні препарати ("Ундевіт", "Пангек-савіт" та ін.), парентерально вводять 5-6 % розчин тіаміну. Разова лікувальна доза становить таку кількість міліграмів тіаміну, скільки років дитині, але не більше 10 мг.
Гіповітаміноз В2. Рибофлавін бере участь у процесах росту ? відновлення тканин. При його дефіциті знижується засвоєння білків, порушується всмоктування жирів, знижується імунітет.
Основними джерелами рибофлавіну є злакові і бобові культури, печінка, субпродукти, яйця.
Клініка: стоматит, заїда, тріщини і кірочки в куточках рота, сухість і синюшність губ, сухий яскраво-червоний язик, Світлобоязнь тощо. Вважають, що авітаміноз В 2 в поєднанні з авітамінозом В. І зумовлюють картину недостатнього розвитку кишок.
Добова потреба до 1 року- 1 мг, до 3 років- 1,5 мг, старше 3 років - до 3 мг. Разова доза, яка застосовується з лікувальною метою,становить 2-10 мг.
Гіповітаміноз PP. Нестача нікотинової кислоти в організмі веде до виникнення пелагри (шершава шкіра). В наш час істинна пелагра зустрічається тільки в країнах Азії, Африки. Виникнення захворювання пов'язане з недостатнім харчуванням, відсутністю в їжі яєць, м'яса, свіжих овочів. Найчастіше вона проявляється наприкінці зими і на початку весни.
Клініка. Схуднення, лущення, огрубіння і пігментація шкіри, яскраво-червоний (лаковий) язик. Потім розвивається слинотеча, виникає відчуття паління в роті.
Розгорнута клініка нестачі нікотинової кислоти характеризується наявністю тріади Д: дерматит, діарея, деменція. У дітей раннього віку можна виділити основний симптом - стійкий пронос, який не піддається звичайному лікуванню, але швидко ліквідується після призначення нікотинової кислоти. Рідше спостерігаються зміни на шкірі у вигляді пігментації на лобі, шиї, тильній поверхні фаланг, живота, в ділянці пахвових і пахвинних складок. Такі діти справляють враження погано вимитих. Іноді бувають різко виражені зміни слизової оболонки рота і язика (гіперемія і згладжування сосочків).
Нервово-психічні зміни в ранньому віці виражені слабо.
Профілактика. Повноцінне харчування з введенням до раціону продуктів, що містять нікотинову кислоту (м'ясо, яйця, крупа, риба, дріжджі). Потреба організму дитини в нікотиновій кислоті становить 5-20 мг на рік життя.
Лікування. Правильна дієта з оптимальною кількістю повноцінних білків і вітамінів, особливо комплексу В. Нікотинова кислота - 6-12 мг на рік життя дитини. Призначають у таблетках по 10 мг, драже- 15 мг, у розчинах 1 і 5 % до 10 і 15 мг. Разова доза препарату залежно од віку - від 5 до 30 - 50 мг, при пелагрі - до 200 мг на добу.
Гіповітаміноз В с. Фолієва кислота синтезується мікрофлорою кишок. При нестачі її в організмі гальмується еритропоез, виникають розлади травлення (пронос, гастрит), паралічі та судороги, розвивається анемія. Добова потреба дитини - 1 мг. Лікування проводять протягом 2-3 тижнів по 1-2 мг на день.
Гіповітаміноз К. Філохінони - вітаміни коагуляції, підвищують здатність крові зсідатися, синтезуються мікрофлорою кишок, всмоктуються тільки при наявності жовчі. Джерела філохінонів - капуста, шпинат, помідори, горох, печінка. Нестача їх дає характерну клінічну картину у новонароджених. З 2-3-го дня життя знижуються кількість протромбіну в крові і здатність крові зсідатися. У деяких дітей спостерігаються криваве блювання (гематемезис), випорожнення з домішками крові (мелена), носові і пупкові кровотечі, нерідко крововиливи в шкіру, підшкірну основу і внутрішньочерепні.
Для запобігання геморагіям доцільне раннє годування новонароджених, оскільки їхні кишки при народженні стерильні і лише поступово заселяються мікрофлорою, що бере участь у синтезі філохінонів, які рекомендується призначати жінкам перед пологами.
Гіповітаміноз В е. Основні джерела піридоксину: зернові та бобові культури, яловичина, печінка, телятина, свинина, баранина, сир, риба (тріска, тунець, лосось та ін.).
Клініка. Зниження апетиту, нудота, дерматит. У маленьких дітей - затримка у рості і збільшення маси тіла, м'язова слабкість, посилення шкірних проявів ексудативного діатезу, ек-8еми, дерматиту, судороги.
Добова потреба в піридоксині для дітей до 1 року - 0,5 мг, від 1 року і більше - 1 мг. З лікувальною метою його вводять ентерально чи парентерально (1-5 % розчин) в разовій дозі від 3 до-30 мг.
Гіповітаміноз В12. Джерела ціанокобаламіну - печінка, субпродукти, риба, яйця. Клінічно гіповітаміноз його проявляється анемією. Добова потреба становить 0,5-2 мкг. З лікувальною метою вводять парентерально розчин ціанокобаламіну до 30 мкг на добу.

 
 

Цікаве

Загрузка...