WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Сучасні підходи до ведення нормальних пологів - Реферат

Сучасні підходи до ведення нормальних пологів - Реферат

готові до проведення реанімаційних заходів усім новонародженим, особливо - в разі ускладнення вагітності прееклампсією, кровотечею, у випадку затяжних та передчасних пологів, а також наявної або передбачуваної інфекції!
Пережміть та перетніть пуповину.
Третій період пологів
Третій період починається після народження дитини та закінчується народженням плаценти. Звичайна тривалість третього періоду пологів становить 15-20 хвилин. Через деякий час після народження дитини скорочення матки відновлюються, що призводить до відокремлення плаценти. Признаками відокремлення плаценти є початок кров'яних виділень та просування зовнішнього відрізку пуповини. Застосування утеротонічних засобів після народження дитини забезпечує скорочення тривалості третього періодупологів та зменшення крововтрати.
Активне ведення третього періоду пологів передбачає дії у випадку виникнення післяпологової кровотечі [1]:
- Протягом першої хвилини після народження дитини вводять окситоцин в дозі 5-10 МО в/м. За наявності післяпологової кровотечі в анамнезі, полігідрамніону, багатоплідної вагітності, кровотечі під час вагітності, затяжних пологів - окситоцин призначають в/в. За відсутності окситоцину можна використовувати ергометрин (0,2 мг в/м) або простагландини. Ніколи не використовуйти ергометрин у жінок з прееклампсією, еклампсією або підвищеним артеріальним тиском у зв'язку з підвищеним ризиком виникнення судом та порушень мозкового кровообігу.
- При активному веденні третього періоду пологів плацента та оболонки народжуються за допомогою контрольованої тракції за пуповину (попредньо впевніться, що плацента відокремилася).
- Пережміть пуповину ближче до промежини зажимом. Тримайте зажим та кінець пуповини в одній руці.
- Покладіть другу руку безпосередньо за лоном, тильною стороною до лона.
- Легенько потягніть за пуповину та чекайте сильної маткової перейми.
- Коли матка стане круглою та пуповина просунеться вниз, що свідчить про відділення плаценти, обережно потягніть за пуповину на себе та вниз, водночас відводячи матку іншою рукою в протилежному напрямку.
- Якщо плацента не опускається протягом 30-40 сек контрольованої тракції за пуповину (немає ознак відокремлення плаценти) - припиніть тракцію.
- Дочекайтеся наступної перейми та повторіть контрольовану тракцію за пуповину з одночасним відведенням матки в протилежному напрямку.
- Під час народження плаценти підтримуйте її обома руками, бережно повертаючи її для забезпечення скручення оболонок. Уважно огляньте плаценту та оболонки, перевіряючи їх цілісність.
- У випадку відсутності кровотечі та ознак відокремлення плаценти упродовж 20 хвилин необхідно провести ручне відокремлення плаценти та виділення посліду.
- Після народження плаценти проведіть масаж матки через передню черевну стінку. Повторюйте масаж кожні 15 хвилин протягом перших двох годин після пологів. Застосування міхура з льодом на низ живота недоцільне.
- Оцінка травм пологових шляхів. Ретельно огляньте пологові шляхи жінки та відновіть цілісність шийки матки, піхви, промежини.
Первинний догляд за новонародженим
- Перевіряйте дихання та колір шкірних покривів новонародженого кожні 5 хвилин.
- Якщо шкіра немовляти стає синюшною або має місце ускладення дихання (менше 30 або більше 60 вдихів на хвилину), введіть кисень через носовий катетер або канюлю.
- Перевіряйте температуру дотиком до ступні немовляти кожні 15 хвилин. Якщо ступня холодна - контролюйте температуру у пахві. При температурі нижче 36,5 °С зігрійте немовля. Контроль температури є обов'язковим у всіх немовлят через 30 хвилин після пологів.
- Контролюйте пуповину на можливість кровотечі кожні 15 хвилин. У разі виникнення кровотечі затисніть пуповину сильніше.
- Заохочуйте грудне вигодування, як тільки новонароджений буде готовий для цього (почне "шукати сосок"). Не примушуйте дитину брати груди.
- По можливості запобігайте роздільному перебуванню матері та дитини.
- У разі народження дитини у матері, що отримує терапію з приводу ускладнень вагітності та пологів, організація догляду за дитиною залежатиме від того, чи потребує стан дитини невідкладної допомоги та чи дозволяє стан матері доглядати за дитиною, хоча б частково.
Новонароджений з проблемами
Якщо новонароджений потребує негайної допомоги, її надає лікар (неонатолог або акушер-гінеколог) чи акушерка, що присутні в пологовому залі.
Невідкладні стани, що потребують негайної допомоги:
- відсутність дихання,
- утрудненне дихання,
- генералізований ціаноз,
- мала вага при народженні (менше 2500 г),
- летаргія,
- гіпотермія (температура нижче 36,5 °С у пахві),
- судоми.
Стани, що потребують на раннє лікування: можлива бактеріальна інфекція, допологове відходження навколоплідних вод (понад 12 годин), можливий сифіліс (серопозитивна матір, наявність симптомів).У випадку наявності у новонародженого вад розвитку або інших станів, що потребують негайної допомоги, забезпечте первинну допомогу та переведіть малюка до відповідного відділення, де може бути надана спеціалізована допомога.
Новонароджений без проблем
За відсутності наявних проблем забезпечте новонародженому стандартну допомогу, що включає тісний контакт "шкіра до шкіри" та ранній початок грудного вигодовування. Якщо дозволяє стан матері, тримайте новонародженого у контакті "шкіра до шкіри" з матір'ю весь час. Якщо стан матері цього не дозволяє (наприклад, після кесаріва розтину), загорніть малюка в суху пелюшку, вкрийте ковдрою (обов'язково прикрийте голівку) та здійснюйте часті огляди дитини. Якщо стан матері не дозволяє доглядати за малюком, відправте його до відділення новонароджених.
Література
[1] Интегративное ведение беременности и родов. Оказание помощи при осложненном течении беременности и родов: Руководство для врачей и акушерок/ Русское изд. под ред. И. А. Могилевкиной. - Женева: ВОЗ, Репродуктивное здоровье и научные исследования, 2002.
[2] Могилевкина И. А. Аускультограмма при неосложненном течении родов// Здоровье женщины. - 2003. - № 3 (15). - С. 35-38.
[3] Основная дородовая, перинатальная и постнатальная помощь: Учебный семинар. - Копенгаген: ВОЗ, ЕРБ, 2002.
[4] Основы репродуктивной медицины: Практическое руководство/ Под ред. В. К. Чайки. - Донецк: ООО "Альматео", 2001.
[5] Энкин М., Кейрс М., Нейлсон Дж. и др. Руководство по эффективной помощи при беременности и рождении ребенка/ Пер. с англ. под ред. А. В. Михайлова. - СПб: Издательство "Петрополис", 2003.
[6] Evidence-Based Obstetrics/ Ed. by D. K. James, K. Mahomed, P. Stone et al. - China: Saunders an imprint of Elsevier Science, 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...