WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Сучасні підходи до ведення нормальних пологів - Реферат

Сучасні підходи до ведення нормальних пологів - Реферат

періоді пологів, частіше - за показаннями.
Підтримуючий догляд під час пологів [1].
1. Заохочуйте жінку до отримання персональної підтримки під час пологів від особи, яку вона обрала:
- заохочуйте чоловіка до надання підтримки під час пологів;
- підготуйте місце для партнера поряд із жінкою;
- заохочуйте партнера до адекватної підтримки під час пологів та народження дитини (допомога під час ходіння, розтирання спини жінки, протирання лоба вологою серветкою, допомога під час потуг).
2. Забезпечтевзаємопорозуміння та підтримку з боку персоналу:
- поясніть жінці всі процедури та отримайте згоду на їх проведення (Протокол інформованої згоди), обговоріть із жінкою результати обстежень;
- забезпечте атмосферу підтримки та підбадьорювання під час родорозродження, поважного ставлення до бажань жінки;
- забезпечте приватність та конфіденційність.
3. Підтримуйте чистоту жінки та її оточення:
- заохочуйте самостійне обмивання жінки під час пологів, гігієнічний душ;
- обмивайте зовнішні статеві органи кожного разу перед проведенням внутрішнього обстеження;
- мийте руки з милом перед та після кожного обстеження;
- забезпечте чистоту в пологовому залі;
- негайно прибирайте будь-яку рідину, що розлилася.
4. Забезпечте активну поведінку роділлі:
- заохочуйте жінку до вільного ходіння;
- допоможіть жінці вибрати найбільш зручне положення під час пологів.
Встановлено, що положення роділлі на спині в першому періоді пологів призводить до аорто-кавальної компресії та зменшення кровообігу у матці, що впливає на загальний стан матері та плода. Положення на спині також зменшує інтенсивність маткових скорочень і негативно впливає на перебіг та тривалість пологів. Вертикальне положення роділлі сприяє підсиленню скорочувальної активності матки. Найбільш виправданою в першому періоді пологів є активна поведінка жінки, що прискорює процес розкриття шийки матки, зменшує болючість переймів, зменшує частоту порушень серцевої діяльності плода та необхідність призначення родостимулюючих засобів.
5. Переконайте жінку регулярно випорожнювати сечовий міхур (кожні 4 години в латентну, та кожні 2 години в активну фазу пологів). Не призначайте в плановому порядку катетеризацію сечового міхура та клізму під час пологів.
6. Підтримуйте прийом їжі та рідини за бажанням жінки. Якщо жінка втомлена або виснажена, впевніться, що вона не голодна. Навіть у пізній стадії пологів забезпечення поживною рідиною залишається дуже актуальним.
7. Навчіть жінку техніці дихання під час пологів та народження дитини. Заохочуйте жінку дихати повільніше, ніж завжди, та розслаблюватись із кожним видихом.
8. Допоможіть жінці в пологах, якщо вона занепокоєна, злякана та відчуває біль:
- похваліть, підтримайте, втіште її;
- розкажіть про перебіг та розвиток її пологів;
- вислухайте жінку та будьте чуйні до її почуттів.
9. Якщо жінка страждає від болю:
- запропонуйте змінити положення;
- заохочуйте активну поведінку;
- заохочуйте партнера жінки до масажу її спини, тримання її руки та протирання обличчя вогкою губкою між переймами;
- домагайтесь від жінки правильної техніки дихання;
- заохочуйте прийом теплого душу або ванни;
- за необхідності застосовуйте нефармакологічні (акупресура, акупунктура) та фармакологічні засоби: промедол 1 мг/кг маси (але не більше 100 мг) в/м або в/в повільно кожні 2-4 години (якщо препарат введено за 1-4 години до пологів, дитина може народитися в стані наркотичної депресії, антагоністом промедолу є налоксон 0,2 мг в/м); вдихання під час переймів закису азоту з киснем (1:1); епідуральна анестезія; пудендальна анестезія.
Допомога в потуговому періоді. У разі повного розкриття шийки матки та початку потугової діяльності допоможіть жінці прийняти зручне положення. На сьогодні оптимальним є напівсидяче положення, що попереджає виникнення аорто-кавальної компресії та розвиток гіпоксії плода. Можливе використання також положення на лівому боці, навприсядки або на четвереньках за бажанням жінки.
Під час потуг перевагу слід віддати фізіологічній потуговій діяльності (3-5 потуг тривалістю 4-6 сек замість організованих потуг по 15-20 сек із затримкою дихання). При цьому тривалість другого періоду пологів трохи збільшується, але така потугова діяльність дозволяє запобігти дистресу плода [5], та, за рахунок повільного розтягування тазового дна, зменшити ризик травми промежини та уникнути епізіотомії.
Не дозволяйте жінці тужитися, доки шийка матки не розкриється повністю (до 10 см), передлежача частина не досягне широкої частини площини малого таза та не з'явиться спонтанна потугова діяльність.
Вислуховуйте ЧСС плода кожні 5 хвилин після перейми впродовж 1 хвилини або за методикою дворазової аускультації. Якщо уповільнення серцевого ритму відразу після перейми та ЧСС плода в період релаксації виходять за межі допустимих коливань, приймайте рішення щодо негайного родорозродження.
Виконуйте епізіотомію тільки за показаннями [1]. Рутинна епізіотомія не рекомендується.
Під час народження голівки [1] рекомендуйте жінці частіше дихати та легенько тужитися, доки голівка прорізується. За допомогою пальців руки, що розташована зверху голівки, зберігайте її у положенні згинання. Обережно підтримуйте промежину. Не розтягуйте піхву та промежину пальцями. Після народження голівки в разі меконіального забарвлення навколоплідних вод очистіть рот та ніс немовляти за допомогою відсмоктувача. Проконтролюйте відсутність пуповини на шиї плода. Якщо пуповина обмотана навколо шиї, але вільна, зніміть її через голівку немовляти. У випадку щільного обмотування пуповини навколо шиї - наложіть два затискувачі та переріжте пуповину, після чого розмотайте її.
Завершення пологів. Дайте можливість голівці немовляти самостійно зробити поворот. Потім положіть руки по боках голівки та попросіть жінку потужитися. За допомогою відхилення голівки униз (назад) допоможіть народженню переднього плечика. Не робіть тракцій за голівку! Після цього однією рукою відхиліть голівку вгору (вперед) та, бережно підтримуючи промежину другою рукою, допоможіть народженню заднього плечика, а потім всього малюка.
Негайно положіть немовля на живіт матері. Ретельно обсушіть дитину та прикрийте її пелюшкою (обов'язково прикривайте голівку), оцініть стан дитини. Більшість немовлят починає кричати та дихати самостійно протягом перших 30 секунд після народження. Якщо дитина кричить та робить не менше 30 вдихів на хвилину - залишіть її з матір'ю. Оцініть стан новонародженого за шкалою Апгар на 1-й та 5-й хвилині.
Якщо самостійне дихання не почалося протягом 30 секунд, починайте реанімаційні заходи.
Будьте заздалегідь

 
 

Цікаве

Загрузка...