WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності - Реферат

Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності - Реферат

рекомендують також призначати засоби, які покращують реологічні властивості крові і мають капіляростабілізуючу дію.
Досить цікавою і перспективною є розробка препаратів - загальних і специфічних інгібіторів металопротеїназ (ТІМР). Такі засоби вже застосовують для лікування захворювань періодонту в стоматології, артритів - у ревматології, попередження поширення метастазів пухлин - в онкології.Синтезовано нові фармакологічні агенти, що взаємодіють із цитокінами та екзотоксичним каскадом, блокуючи їх. Проте ефективність цих препаратів доведена лише in vitro і на тваринах.
В акушерській практиці майже не зустрічаються такі ситуації, при яких індивідуальний підхід до ведення вагітної мав би настільки важливе значення, як при передчасному відходженні навколоплідних вод і недоношеній вагітності.
Подальше ведення вагітних залежить від багатьох факторів: терміну вагітності, наявності чи відсутності інфекції, перейм, ступеня розкриття шийки матки, стану плода, його передлежання і ступеня зрілості легень. Необхідно чітко визначити доцільність і тривалість пролонгування вагітності, профілактику можливих ускладнень, спосіб пологорозрішення.
Як зазначалося вище, в термін вагітності до 34 тижнів, як правило, дотримуються очікувальної тактики, яка полягає крім застосування медикаментозних препаратів у контролі за станом матері та плода: вимірювання висоти стояння матки і обводу живота, слідкування за кількістю та якістю вод, що підтікають, вимірювання частоти пульсу, температури тіла, частоти серцебиття плода кожні 4 години. Важливо визначати вміст лейкоцитів кожні 12 годин, а при збільшенні лейкоцитозу - слідкувати за лейкоцитарною формулою крові, кожні 5 днів брати посів із цервікального каналу.
Вважають, що збільшення лейкоцитозу у периферичній крові вагітних із ПРПО та підвищення температури тіла є достатніми симптомами для встановлення діагнозу хоріоамніоніту. Проте дослідженняпоказують, що найвищі середні показники лейкоцитозу визначаються протягом першої доби безводного періоду, потім ці показники поступово зменшуються і на третю добу повертаються у межі норми. Більш достовірно характеризує початок розвитку синдрому амніональної інфекції лейкоцитарний нейтрофільний індекс інтоксикації (співвідношення суми юних і паличкоядерних нейтрофілів до сегментоядерних нейтрофілів). Для контролю за поширенням інфекції можуть використовуватися й більш чутливі тести: оцінка Т-клітинного імунітету, поява С-реактивного протеїну, спонтанний тест із нітросинім тетразолієм, прозапальні цитокіни.
Активну тактику обирають у випадку відсутності плідного міхура в терміні 35-36 тижнів, при регулярній пологовій діяльності, внутрішньоутробному пошкодженні плода, Rh- чи ABO-конфлікті, ознаках інфекції, тяжкій соматичній патології матері.
Як стверджують прихильники негайної активної тактики, окрім інфекційних ускладнень при ПРПО і недоношеній вагітності до 37 тижнів, у 4,0-6,3 % випадків виникає передчасне відшарування плаценти, що у 2-3 рази частіше, ніж при своєчасному відходженні вод. Якщо перед цим спостерігалися кров'янисті виділення зі статевих шляхів, ризик цього ускладнення ще вищий. Виражене зменшення навколоплідних вод незалежно від тривалості безводного періоду збільшує ризик стискання плода в матці з подальшим розвитком аномалій лицевого скелета, контрактур кінцівок, можлива гіпоплазія легень.
При вирішенні питання щодо необхідності активного ведення вагітної, як правило, створюють глюкозо-вітамінно-кальцієвий фон з проведенням надалі родозбудження простагландинами.
За даними літератури при різних методах розродження вагітних жінок із передчасним розривом амніону і недоношеній вагітності спостерігаються відмінності у показниках перинатальної захворюваності новонароджених: при самовільному початку пологів зростає частота розвитку синдрому дихальних розладів та вроджених інфекційних захворювань; при індукції пологів окситоцином підвищується частота народження немовлят із первинною асфіксією, ішемічно-гіпоксичними ураженнями ЦНС та тяжкими формами кон'югаційної жовтяниці.
Принципи ведення пологів загальноприйняті: необхідно слідкувати за динамікою розкриття шийки матки, характером пологової діяльності, вставленням голівки. Рекомендується широко використовувати спазмолітичні препарати та методи (баралгін, анальгін, закис азоту, електроаналгезія, акупунктура) і проводити обережне знеболювання з урахуванням недоношеності плода. При знеболюванні в І періоді слід уникати застосування промедолу, який пригнічує дихальний центр плода. Особливістю біомеханізму пологів при недоношеній вагітності є затримка вигнання плода. Це пов'язано з тим, що передліжна частина, яка народжується з маткового зіва, упирається в поверхню крижової западини, а потім відбувається швидкий вихід передліжної частини за межі промежини. Поступальний рух голівки може ускладнитися надмірним згинанням, у зв'язку з чим глибоко недоношений плід (28-30 тиж) у деяких випадках може зробити повний розворот тіла. Такі особливості пологів створюють передумови для виникнення інтранатального механічного травмування. Тому пологи ведуться без захисту промежини, з пудендальною анестезією і епізіо- чи перінеотомією.Доведено, що при недоношеній вагітності і тривалому безводному періоді досить часто спостерігаються різноманітні ускладнення пологового акту: швидкі або стрімкі пологи, слабкість або дискоординація маткових скорочень, що погіршує стан плода, і в деяких випадках потребує оперативного закінчення пологів.
Питання про операцію кесарського розтину при ПРПО і недоношеній вагітності вирішується індивідуально. Кесарський розтин до 30 тижнів вагітності проводиться за життєвими показаннями з боку матері. В інтересах плода в ці терміни питання оперативного розродження може вирішуватися у жінок з обтяженим акушерським анамнезом (тривала неплідність, екстракорпоральне запліднення, невиношування), а також при ускладненому перебігу пологів при тазовому передлежанні плода, косому чи поперечному положенні плода.
Таким чином, питання механізмів виникнення ПРПО при ПП, тактика ведення вагітних з таким ускладненням залишаються недостатньо вивченими. З'ясування нових аспектів етіології, патогенезу і лікування передчасних пологів є важливою ланкою профілактики недоношування вагітності і зниження перинатальної смертності при ПП.
Loading...

 
 

Цікаве