WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності - Реферат

Пологи у жінок з передчасним розривом плодових оболонок при недоношеній вагітності - Реферат

соціоекономічним становищем жінок. Жінки з низьким соціоекономічним статусом складають групу ризику щодо невиношування вагітності, що пов'язано з аліментарними факторами, палінням, вживанням наркотиків і т. д. Так, у вагітних, які мають аліментарний дефіцит вітаміну С, підвищується ризик ПРПО, адже аскорбінова кислота необхідна для формування потрійної структури колагену. Якщо ці жінки мають таку шкідливу звичку, як тютюнокуріння, ризик народження недоношеної дитини в термін до 32 тиж підвищує вдвічі.
До груп ризику щодо можливого ПРПО при недоношеній вагітності входять: жінки негроїдної раси, жінки віком менше 16 років істарше 35 років, зростом менше 152,5 см, масою тіла менше 50 кг і більше 77 кг, часто народжуючі жінки, жінки з попередніми абортами чи передчасними пологами, неплідністю, невиношуванням в анамнезі, з інтервалом між попередніми пологами менше 11 місяців, зі шкідливими звичками і з інфекційними маркерами в сироватці крові. Однак у 50 % випадків фактори ризику у жінок з даним ускладненням вагітності взагалі відсутні. Тому наведені фактори не можна використовувати для надійного прогнозування перинатальної захворюваності і смертності, хоча за наявності одного чи кількох із цих факторів ризик народження дітей з низькою масою тіла збільшується у 4 рази, а перинатальної смертності - у 2,5 разу.
Запропоновано досить багато методів діагностики, лікування і профілактики даного ускладнення вагітності, хоча їх доцільність, ефективність та безпечність як для матері, так і для плода, неоднозначні.Для раннього прогнозування ризику ПРПО і передчасних пологів пропонують в І триместрі вагітності досліджувати рівень РАРР (pregnancy associated proteine). Жінки, у сироватці крові яких його рівень менше або дорівнює 5 перцентиля, значно частіше мають ПРПО при недоношеній вагітності. Значно частіше досліджують маркери деградації екстрацелюлярного матриксу. Наявність плодового фібронектину, який структурно відрізняється від фібронектину дорослих тканин, в секреті шийки матки і піхви в ІІ і ІІІ триместрах вагітності дозволяє виявити жінок з високим ризиком передчасних пологів. Його появу пов'язують з рефлекторним відділенням хоріону від шару decidua матки і виділенням інтактного чи деградуючого компонентів позаклітинного матриксу в цервікальний канал і піхву. Виявлено, що інтервал між ідентифікацією плодового фібронектину в цервіко-вагінальному секреті і розвитком ПРПО при недоношеній вагітності становить 2,1 дня, а за його відсутності - 21 день. Чутливість даного методу для визначення можливості ПРПО у терміні до 28 тижнів становить 63 %, а протягом всієї гестації - 33 %. Тому багато авторів вважають, що немає достатніх доказів того, що цей тест може успішно використовуватися для передбачення ПРПО і дозволяє знизити рівень передчасних пологів.
Передчасні пологи кувати при високому рівні прозапальних цитокінів можна очікувати через 2-5 тижнів. Цитокіни свідчать про внутрішньоутробне інфікування задовго до появи клінічних проявів інфекції. Особливо цінним і показовим вважають інтерлейкін-6 (ІЛ-6), який визначається в слизу з цервікального каналу. Пропонується проводити поєднане визначення ІЛ-6, ІЛ-8, фосфорильованого інсуліноподібного фактора росту, зв'язаного з білком-1, і трансвагінальне ультразвукове дослідження (УЗД).Клінічним проявом ПРПО є наявність безперервних рідинних (водянистих) виділень зі статевих шляхів. Для ідентифікації навколоплідних вод застосовують різноманітні діагностичні тести. Деякі з них на сьогодні мають лише історичне значення (трансабдомінальне інтраамніальне введення барвника). Деякі небезпечні, зважаючи на високий ризик ускладнень (амніоскопія).Найбільш доступними і високоінформативними вважають такі дослідження: визначення рН рідини, що підтікає; виявлення феномена папоротеподібного малюнка; випарювання вмісту заднього склепіння піхви.
Деякі дослідники для визначення кількості амніотичної рідини, що залишилася в матці, використовують УЗД. За допомогою даного методу можна виявити неспроможність плодових оболонок нижнього полюсу (специфічність - 71 %). Біохімічні тести (виявлення ?-фетопротеїну, онкофетального фібронектину) та люмінесцентно-кольпоцитологічне дослідження використовуються обмежено, що пов'язано з їх високою трудоємністю.
Новим методом діагностики ПРПО є застосування тесту, що базується на визначенні специфічного ?1-мікроглобуліну. Чутливість даного методу становить 95 %, специфічність - 97 %.Згідно з рекомендаціями ВООЗ передчасні пологи поділяють за терміном гестації на дуже ранні (22-27 тиж), ранні (28-33 тиж) і власне ПП (34-37 тиж). Такий поділ зумовлений тим, що етіологія передчасних пологів, особливості їх ведення і результати вагітності на цих етапах досить різні.
На дуже ранніх термінах основною причиною ПП є ПРПО. У зв'язку з подальшим інфікуванням існує значний ризик гнійно-септичних ускладнень у матері, тому загальноприйнята очікувальна тактика є ризикованою для неї. Профілактика респіраторного дистрес-синдрому новонародженого (РДС) в ці терміни також неефективна, оскільки пневмоцити ІІ порядку починають продукувати сурфактант лише після 27 тижнів вагітності, і виходжування таких немовлят стає досить дорогим і важким завданням.
У 28-33 тижнів (ранні терміни), незважаючи на те, що легені плода ще незрілі, призначення глюкокортикоїдів дозволяє отримати прискорене їх дозрівання через 2-3 доби, тому результат пологів для плода на цих термінах більш сприятливий. Основним недоліком очікувальної тактики у таких випадках є збільшення небезпеки хоріоамніоніту під час пологів і ендометриту в післяпологовий період, а також гнійно-запальних ускладнень у недоношених дітей.
Ще менший відсоток інфікування спостерігається у 34-37 тижнів. У зв'язку з тим, що легені плода практично зрілі, не потрібно введення медикаментозних засобів для дозрівання сурфактанту, більш доцільним є застосування препаратів-антигіпоксантів, а пролонгування вагітності лише незначно змінює показники перинатальної смертності. Кількість інфікованих жінок у цій групі найменша - 16-18 %.Залежно від терміну вагітності при ПРПО необхідно вирішувати питання щодо пролонгування вагітності - застосування токолітичної терапії, профілактики РДС новонародженого і призначення антибіотиків.
Доцільність застосування токолітиків є досить сумнівною, оскільки перейми можуть бути наслідком прихованого

 
 

Цікаве

Загрузка...