WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Малярія: історія, лікування, профілактика. - Реферат

Малярія: історія, лікування, профілактика. - Реферат

для профілактики малярії.
Сучасні ліки для профілактики включають мефлокін (Ларіам®), доксициклін та атовакуон-прогуаніл гідрохлорід (Маларон®). Вибір, який препарат приймати, звичайно залежить від резистентності паразитів в області та побічних ефектів. Профілактичний ефект не починається негайно, тому слід починати приймати профілактичні ліки за 1-2 тижні до прибуття до небезпечної зони та 1-4 тижні після повернення.
[ред.]
Знищення комарів
Знищення комарів за допомогою ДДТ
Зусилля по знищенню малярії шляхом усунення комарів досягли успіху в деяких областях. Колись малярія була поширена в Сполучених Штатах і Південній Європі, але висушування боліт і покращення санітарії, разом з контролем і лікуванням заражених людей, вивели ці області з ряду небезпечних. Наприклад, у 2002 у США було повідомлено 1 059 випадків малярії, зокрема 8 смертей. Проте, ці зусилля були поки що не в змозі викоренити малярію в багатьох частинах світу, що розвивається - проблема найбільш поширена в Африці.
Ефективним засобом проти комарів зарекомендував себе ДДТ. Він був розроблений під час Другої світової війни як перший сучасний інсектицид. Тоді як його спочатку використовували проти малярії, він розповсюдився і на сільське господарство. Згодом контроль сільськогосподарських шкідників, замість контролю комарів, став переважати у використанні ДДТ, особливо в країнах, що розвиваються. Протягом 1960-х усвідомлення негативних наслідків його нерозбірливого використання збільшилося, і кінець кінцем привело до заборони в багатьох країнах в 1970-х. До того часу його широкевикористання вже привело до еволюції стійкого до ДДТ комара в багатьох областях. Але зараз є перспектива його можливого повернення. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВОЗ) зараз радить використання ДДТ проти малярії в ендемічних областях. Наприклад, ефективне нанесення ДДТ на внутрішні стіни кімнат де сідають комарі. ВОЗ також рекомендує альтернативні інсектициди в областях, де комарі стійкі до ДДТ, щоб уповільнити еволюцію резистентності. [10]
Протикомарині сітки і запобігання укусам
Протикомарина сітка - ефективний засіб проти малярії
Протикомарині сітки допомагають відокремити комарів від людей, і тому значно зменшити інфекцію і передачу малярії. Сітки - не ідеальний бар'єр, тому вони часто використовуються разом з інсектицидом, що розпилюється щоб убити комарів перед тим, як вони знайдуть шлях крізь сітку. Тому сітки, просочені інсектицидами, набагато ефективніші. [4]
Для персонального захисту також ефективні закритий одяг та репеленти.
Репеленти - субстанції, що наносяться на шкіру або одяг щоб запобігти контакту з комарами. Вони тільки відганяють, але не вбивають комарів. Репеленти класифіковані в дві категорії: природні і хімічні. Поширені природні репеленти - ефірні масла деяких рослин: цитронемова, німова та лимонникова олії.
Приклади хімічних репелентів включають:
" ДЕЕТ (англ. DEET, N,N-діетил-m-толуамін)
" IR3535®
" Bayrepel®
" Перметрін
Трансгенні комарі
Метод безплідних комах розглядається як потенційний метод контролю комарів. Зараз досягнутий значний прогрес у напрямку розроблення трансгенного або генетично зміненого комара стійкого до малярії. У 2002 році дві групи вже повідомили про розробку перших зразків подібних комарів. [11] [12]
Значення
Африканський госпіталь з хворими на малярію
Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших хворіб людини. Вона приводила до занепаду великі країни, знищувала народи, вирішувала результати воєн. До відомих жертв, що померли від малярії, належать: Олександр Македонський, Аларіх (король готів), Атилла (король гунів), Чингізхан, святий Августин, принаймні 5 римських пап, італійський поет Данте, імператор Священної Римської імперії Карл V, Христофор Колумб, Олівер Кромвель, лорд Байрон та багато інших.
Сучасні дані щодо малярії приведені нижче:
" В районах небезпечних на малярію мешкає 2,4 мільярди людей або 40% населення світу.
" Щороку від 300 до 500 мільйонів людей заражуються малярією, та, згідно ВОЗ, ця цифра щорічно зростає на 16%. 90% випадків реєструється у Африці, із решти країн 70% випадків припадає на Індію, Бразилію, Шрі-Ланку, В'єтнам, Колумбію та Соломонові острови.
Розповсюдження малярії у світі
" Щороку від 1,5 до 3 мільйонів людей вмирає від малярії (в 15 разів більше, ніж від СНІДу).
" За останнє десятиліття з третього місця за числом смертних випадків у рік (після пневмонії та туберкульозу) малярія вийшла на перше серед інфекційних захворювань.
" Кожного року близько 30 000 відвідувачів небезпечних районів захворюють на малярію, 1% з них вмирає.
" Витрати на дослідження малярії у світі складають 58 мільйонів доларів США, або близько 0,02% всіх витрат на дослідження з медицини.
" На одну смерть від малярії припадає 65 доларів на лікування та дослідження (у світі). Для порівняння, на одну смерть від СНІД припадає 3400 доларів.
(Дані Malaria Site)
[ред.]
Посилання
1. ? Campbell, Neil A. et al. "Biology" Seventh edition. Menlo Park, CA: Addison Wesley Longman, Inc. 2005
2. ? Scott P. Layne, M.D. UCLA Department of Epidemiology, "Principles of Infectious Disease Epidemiology / EPI 220"
3. ? (2005). "Malaria". Lancet 365: 1487-1498. PMID 15850634.
4. ? 4,0 4,1 Hull, Kevin. (2006) "Malaria: Fever Wars". PBS Documentary
5. ? (1996). "Laboratory diagnosis of malaria". J Clin Pathol 49: 533-38. PMID 8813948.
6. ? "Malaria drug resistance warning", BBC News, 2005-06-06
7. ? Malaria drug offers new hope. BBC News 2002-02-15.
8. ? Salom-Roig, X. et al. (2005) Dual molecules as new antimalarials. Combinatorial Chemistry & High Throughput Screening 8:49-62.
9. ? Medecins Sans Frontieres, "What is the Cost and Who Will Pay?"
10. ? WHO frequently asked questions on DDT use for disease vector control
11. ? Imperial College, London, "Scientists create first transgenic malaria mosquito", 2000-06-22.
12. ? Jacobs-Lorena et al, "Researchers genetically alter mosquitoes to impair malaria transmission", Case-Western, 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...