WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Штучне вигодовування - Реферат

Штучне вигодовування - Реферат

патока, мальто-декстрин, цукор, крохмаль, борошно круп), які використовуються за медичними або технологічними показами.
Вітаміни та інші біологічно активні речовини
В коров'ячому молоці деякі вітаміни і біологічно активні речовини (таурин, карнітин, холін та інші) містяться в дуже малих кількостях. З їх нестачею можуть бути пов'язані численні порушення в організмі дитини. Наприклад, у коров'ячому молоці вітаміну D менше, ніж в жіночому, в 20 разів, вітаміну Е - в 10 разів, середньорічна А-вітамінна активність нижча в 1,5 разів, а таурину - вільної сірковмісної амінокислоти - менше в 35 разів.
Тому всі сучасні адаптовані молочні суміші в процесі їх виробництва збагачуються збалансованим комплексом вітамінів з розрахунку добової потреби в них у дітей першого року життя.
Таурин і ель-карнітин вводять до складу молочних сумішей, призначених для малюків першого півріччя життя, оскільки вони найбільш потрібні немовлятам саме цього віку.
В зв'язку з тим, що при змішаному і штучному вигодовуванні в дітей нерідко виникає залізодефіцитна анемія, адаптовані молочні суміші містять збільшену кількість заліза за рахунок додавання його в процесі вироблення продуктів.
Яку молочну суміш вибрати для малюка?
Перед тим, як вибирати молочну суміш, порадьтеся з лікарем. Купуючи молочну суміш, уважно вивчіть надписи на етикетці, де вказані всі необхідні дані: вік дітей, для яких рекомендується суміш, склад всіх основних компонентів і калорійність, спосіб приготування, термін зберігання тощо.
Серед сухих молочних сумішей вітчизняного виробництва є продукти, які рекомендуються дітям віком від народження до 12 місяців. Це молочні суміші "Детолакт" і "Віталакт". Але є й інші, також добре відомі суміші - "Малютка" (для дітей віком від народження до 3 місяців) і "Малиш" із рисовим, вівсяним, гречаним борошном (для дітей від 3 до 12 місяців).
Сухі молочні суміші закордонного виробництва поділяються за віковим призначенням і ступенем адаптації на високоадаптовані молочні суміші з народження - "базисні", та адаптовані "наступні" - з шестимісячного віку. Зазвичай, поряд із назвою цих сумішей стоїть цифра 2.
"Базисні" суміші, як правило, найбільш наближені за складом до грудного молока, вони містять сироваткові білки у співвідношенні з казеїном 60:40%, збагачені таурином, карнітином та іншими добавками.
"Наступні" суміші відрізняються від "базисних" більшою кількістю білка і вищою калорійністю. Білок у них менше модифікований або й зовсім не змінений, тобто містить більше казеїну, вуглеводний компонент складається з мальто-декстрину, цукрози, добавки крохмалю. Жировий, вітамінний і мінеральний склад такий, як і в "базисних" сумішах.
Випускаються також "нестандартні" адаптовані молочні суміші для недоношених дітей і дітей доношених, які народилися з малою масою тіла. Склад цих сумішей розрахований на стимуляцію темпів росту і збільшення маси тіла дітей.
Поряд з вказаними адаптованими молочними сумішами випускається ціла низка спеціалізованих сумішей лікувально-профілактичного призначення: безлактозні суміші для дітей із непереносимістю молочного цукру (лактози), суміші на основі білка сої для дітей з алергією на коров'яче молоко, а також легкозасвоювані гіпоалергенні суміші з розщепленим білком для дітей із різними важкими виснажуючими захворюваннями, в тому числі з тяжким формами алергії.
Всі сучасні адаптовані молочні суміші закордонного виробництва, а також деякі вітчизняного виробництва, є інстантними, тобто готуються швидко, без кип'ятіння перед вживанням. Це має важливе значення для збереження вітамінів в продуктах.
Для успішного проведення штучного вигодовування дитини необхідно дотримуватися правил і рекомендацій:
" Молочна суміш, яка замінює грудне молоко, повинна гарантовано відповідати всім вимогам щодо поживних цінностей і гігієнічної чистоти дитячого харчування. Такі особливості на даний час властиві адаптованим молочним сумішам промислового виробництва. Але, вибираючи молочну суміш для вашої дитини, все-таки порадьтеся з лікарем.
" Будь-яку молочну суміш потрібно вводити в раціон малюка методом "тренування і проби", тобто починати її давати дитині малими порціями, поступово впродовж 4-5 днів доводячи до потрібної кількості в кожному годуванні протягом доби. Це полегшить адаптацію травної системи і обмінних процесів немовляти до чужорідної їжі й дасть можливість з'ясувати, чи не має на цей продукт алергічної реакції.
" Кількість годувань, на відміну від грудного вигодовування, повинна бути фіксованою за часом і відповідати віку дитини.
" Треба годувати дитину з врахуванням її віку і апетиту, але для запобігання перегодовування об'єм молочної суміші не повинен перевищувати вікову потребу малюка в їжі.
" Правила годування з пляшечки із соскою при штучному вигодовуванні такі ж самі, як і при змішаному.
Найпоширеніші помилки, які мами допускають при штучному вигодовуванні:
" Необгрунтовані зміни в їжі дитини, особливо в перші 3-4 місяці, наприклад, при незначному погіршанні стану дитини (кишкові кольки, зригування тощо). Потрібно пам'ятати, що такі явища можуть бути і при природному вигодовуванні, а до кожної нової їжі дитина повинна звикнути.
" Обмеження їжі та переведення дитини на нову суміш при найменшому порушенні випорожнень, здутті живота або зригуванні. Безумовно, будь-які порушення зі сторони травної системи потребують підвищеної уваги батьків і лікаря, але далеко не завжди виникає потреба в зміні отримуваної дитиною суміші.
" Годування дитини цільним чи розведеним коров'ячим молоком без введення необхідних коригуючих добавок (жирових, вуглеводних, мінеральних, вітамінних тощо).
" Годування дитини без врахування індивідуальних особливостей її організму.
Режим харчування при змішаному і штучному вигодовуванні
Режим харчування при змішаному вигодовуванні є індивідуальним, залежним від кількості молока в мами. При помірному зниженні кількості грудного молока бажано притримуватися "вільного" принципу - годувати грудьми за вимогою дитини, як при природному вигодовуванні, а догодовувати молочною сумішшю в тих випадках, коли дитя після годування грудьми невдоволене і потребує додаткового харчування. При цьому варто мати на увазі, що в першу половину дня молока в грудях як правило буває більше, ніж у другу.
При значному зниженні кількості грудного молока режим годування повинен бути фіксованим у часі, як при штучному вигодовуванні. Це пов'язано з тим, що штучні молочні суміші затримуються в шлунку дитини дещо довше, ніж грудне молоко.
Як у першому, так і в другому випадку важко зорієнтуватися, скільки ж необхідно молочної суміші додати після годування грудьми.Не знаючи цього, можна допустити як недогодовування, так і перегодовування дитини, що є небажаним і не пройде безслідно для її здоров'я.
Для вирішення цього питання можна користуватися орієнтовним методом визначення кількості молока в матері: зважування немовляти до і після годування грудьми не менше трьох разів на день у різний час. Використовуючи одержаний середній показник, а також дані наведеної нижче таблиці, ви зможете визначити приблизну кількість молочної суміші, яку необхідно додати малюку до кожного годування.
При

 
 

Цікаве

Загрузка...