WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Другий місяць життя дитини - Реферат

Другий місяць життя дитини - Реферат


Реферат на тему:
Другий місяць життя дитини
?
Другий мiсяць життя стає своєрiдним пiдсумком попереднього, сповненого клопотiв перiоду. Немовля вже адаптувалося до навколишнього середовища i зайняло своє мiсце у вашiй сiм'ї, проявивши першi риси свого темпераменту. Ви потроху звикли до шаленого розпорядку дня, дивуючись, як усе вдається зробити за 24 години на добу. А маля все бiльше i бiльше часу перебуває в перiодi неспання, бажаючи проявити себе. Тепер ви вже можете сказати, чи є ваш малюк "лiнивцем" пiд час годування або ж, навпаки, "активiстом", який атакує груди за "першим подихом". Однi дiтки можуть прекрасно проводити свiй час неспання в колисцi, а iншi невгамовно вимагають огляду оточуючих предметiв, сидячи на ваших руках.
Однак усi батьки в цей перiод стверджують - маля вмiє вiдчути та повiдомити про своє вдоволення чи невдоволення i вже формує свої смаки.
Фiзичний розвиток
На другому мiсяцi життя немовля набирає в масi в середньому близько 800 г. Однак цей прирiст може коливатися в межах 100-200 г. Основне - хороше самопочуття дитини! Довжина тiла протягом цього перiоду збiльшується в середньому на 3 см.
Рухова активнiсть
Нервова система немовляти продовжує вдосконалюватися - змiнюються й особливостi рухiв та уроджених рефлексiв.
Рефлекси новонародженого поступово зникають, на змiну їм з'являються набутi умовнi рефлекси, пов'язанi з вигодовуванням та мiкрооточенням. Рухи малюка стають бiльш координованими, але вам вони видаються все ще безцiльними. Це не так! Природа просто тренує м'язи всього тiла для виконання в майбутньому цiлеспрямованих дiй.
У положеннi дитини помiтна тенденцiя до зiгнутого стану ручок та нiжок. Але з кожним днем частiше, хоча й короткотривало, малюк витягається, випроставши нiжки i розкинувши ручки. Стисненiсть кулачкiв поступово слабшає, i до кiнця другого мiсяця долоня стає повнiстю вiдкритою.
Голiвка немовляти така ж "тяжка", тобто утримати її в положеннi тулуба на животi дитина ще не вмiє, але шийнi м'язи уже частково контролюються, і короткотривалий час вдається "попасти конi". До кiнця другого мiсяця життя малюк повинен до 15-20 секунд самотужки утримувати голiвку. В цьому йому можна допомогти: перед кожним годуванням, починаючи з народження, вкладайте немовля на животик, спершу на кiлька хвилин, а з часом - на 10-15 хвилин. Тренуйте малюка!
Бiльшiсть дiтей цього перiоду отримують надзвичайну насолоду вiд купелi. А для вас настав час, коли перед тим, як купати малюка, треба або одягнути водонепроникний одяг, або бути готовою принести в жертву сухiсть свого вбрання. Зате ви побачите, як малюк із радiстю плюскається, копається нiжками або ж просто перед вашим обличчям плескає долонькою по водi, спричиняючи справжнє море бризок. I це тiльки початок!
У цьому вiцi виникає перша небезпека - падiння дитини! Нова рефлекторна рухова активнiсть в один прекрасний момент може стати причиною травми.
I не заперечуйте: "Мiй малюк ще не здатний пересуватися!" Бо найчастiше саме у таких батькiв трапляються проблеми.
Однак, якщо це вже сталося, не стомлюйте себе почуттям провини. Падiння буває, бодай один раз у життi, з кожним малюком. Але обов'язково покажiть дитину педiатровi, щоб уникнути небезпечних ускладнень. I не пiзнiше, нiж через добу.
Сон
Тiльки-но ви вiдчули, що, враховуючи хронiчне недосипання, перетворюєтеся на "зомбi", як немовля, нiби шкодуючи вас, починає краще спати вночi (близько 7 годин), поки ... не виникнуть проблеми з травленням. Це пов'язано з недосконалiстю функцiй системи травлення і супроводжується виникненням так званих кишкових "кольок".
Деякi малюки полюбляють мiняти в своєму режимi день i нiч, обираючи денний тривалий перiод спання й активне проведення часу вночi. Найкращий вихiд iз цiєї ситуацiї - будiть дитину через чотири або ж п'ять годин безперервного сну впродовж дня i таким чином "запропонуйте" змiнити режим. Звичайно, на кiлька днiв всi члени родини втратять "мир i спокiй", але у цьому випадку мета виправдовує засоби.
Часто саме на другому мiсяцi життя виникають деформацiї голiвки дитини, якi зумовленi одноманiтнiстю вкладання в лiжечко. Намагайтеся перiодично змiнювати положення малюка. Якщо ж ви помiтили, що дитя самотужки повертає голiвку постiйно в один бiк, порадьтеся з педiатром, щоб не прогавити задавнений наслiдок травматичних пологiв (так звану "кривошию" тощо). I взагалi, вiзьмiть за правило постiйно змiнювати розташування лiжечка (поступово обертайте його, адже малюк дивиться на простiр, що ви пропонуєте, зробiть йому життя цiкавiшим), i положення дитини.
Слух, зiр
Другий мiсяць вiдзначається ще й удосконаленням зорового та слухового аналiзаторiв. Немовля вже може прослiдкувати очима за предметом, яким ви проводите над колискою на вiдстанi не нижче нiж 50 см зверху донизу, з боку в бiк i в кiнцi мiсяця - по радiусу кола. Дитя "уважнiше" розглядає людське обличчя, нiж якийсь строкатий предмет. Якщо ж його вивозять на прогулянку, воно iз захопленням слiдкує за свiтловими "зайчиками", рухом листя.
Iнодi батькам здається, що їхнє дитя косить оком або обома очима. Це не є небезпечним. Косоокiсть у цьому вiцi - явище скороминуче i пояснюється обмеженим володiнням м'язами обличчя та очей.
Дiти цього перiоду життя розрiзняють лише два основнi вiдтiнки - чорний та бiлий, вiддають перевагу свiтлим тонам, а також предметам, якi рухаються, i тим, що поєднують лише два (а не бiльше) контрастних вiдтiнки.
Малюк починає розрiзняти звуки. Якщо ранiше на iнтенсивний звуковий подразник вiн просто здригався всiм тiлом, то тепер повертає голiвку в бiк звуку, прислухається до музики, розмови тощо. I основне, ваше дитя починає вокалiзувати.
Поодинокi гортаннi звуки поступово оформлюються в лепетання. Маля вигукує окремi звуки "а", "о", "е", "у", "ее". А наприкiнцi мiсяця намагається поєднувати їх із приголосними ("ха", "хе", "ехе"). Смiх також стає першим проявом задоволення й радостi.
Крик
Вiн залишається основним засобом спiлкування, але набуває вже рiзних вiдтiнкiв. I навiть найнедосвiдченiша з матерiв починає впiзнавати i розрiзняти найменшi особливостi крику.
" Крик вiд голоду, як правило, має наказовий характер. Дитя крутить туди-сюди головою, ворушить губами, наче смокче.

 
 

Цікаве

Загрузка...