WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хронічні ентерити - Реферат

Хронічні ентерити - Реферат

нормальної кишкової флори хворим на ХЕ показані:
а) лактобактерин по 3-6 доз три рази на день всередину;
б) при всіх формах кишкового дисбактеріозу, що виник на фоні ентериту, кишкових формах амебіазу можна призначити ентероседів по 1-2 табл. три рази на день, 8-10 днів;
в) при дефіциті нормальної кишкової палички показано призначення колібактерину по 2-4 дози чотири рази на день;
г) дефіцит біфідобактерій-біфідумбактерин (вміст 1-2 ампул розчинити в двох ложках кип'яченої води і приймати всередину), ліофілізовану культуру ацидофільних паличок по 2 дози 3 рази на день, аутоштамми біфідобактерій;
д) при неможливості ідентифікувати тип дисбактеріозу показані комплексні препарати, як: ацилак, біфіцид, аципол, омніфлор, омніфлорал по 10-12 доз, розділивши їх на дві прийоми, 14-21 день;
ж) бактісубтіл по 0,2г три рази на день, 30-31 день;
з) бактиспорин по 1-2 капсулі 2-3 рази на день, 21-28 днів;
е) ентерол по 1-4 капсулі на добу за 1-4 прийоми, 14-21 день;
к) хілак-форте по 30 крапель - 2-3 рази на день.
Для ліквідації одного з найважливіших симптомів ентериту-діареї необхідно призначати препарати, що впливають на моторику тонкої кишки.
Серед інгібіторів кишкової моторики показано призначати:
А) лоперамід (імодіум) по 1 краплі на 2 кг маси тіла три рази на день, або по 1 капсулі три рази на день;
б) реасек по 2,5 мг (1 чи 2 табл. на день). У випадках профузної діареї можна призначити на перший раз чотири таблетки відразу;
в) кодеїну фосфат по 0,015г три рази на день, 3-5 днів;
При відсутності ефекту, наявності протипоказань до використання опіатів і при розвитку ХЕ на фоні демпінг-синдрому, хвороби Крона, діабету В.Т. Івашкін, С.І. Рапопорт (1998) рекомендують призначати сандостатин по 0,1 мг 2-3 рази на день підшкірно, курсами по 5-7. Сандостатин, крім того стимулює процеси всмоктування і гальмує кишкову секрецію.
Одночасно при ХЕ можна застосовувати в'яжучі і адсорбуючі засоби, як:
- вісмуту субнітрат по 0,5г, 4 рази на день, за 30хв до їди
- кальцію карбонат по 0,5-1г, 3-4 рази на день, за 30хв до їди
- смекта по 1 пакетику, 3-4 рази на день
- танальбін по 0,5 (1 таблетка) 3-4 рази на день, до їди і на ніч перед сном
- біла глина до 12г на день
- відвари та настої кори дуба, вільхових бруньок, трави звіробою, кореневища змійовика, лапчатки, плоди чорної смородини, чорниці, шкірки граната, кореня кваска кінського, алтею
Як адсорбуючі засоби можна призначати один із слідуючих препаратів:
- активоване вугілля (карболен) по 2-3 таблетки 3-4 рази на день, на протязі 5-7 днів
- ентеродез по 5г, 1-2 рази на день всередину, на протязі 2-7 днів, до зниження явищ інтоксикації (перед вживанням разову дозу розчиняють в 100 мг кип'яченої води
- поліпефан, по 1 ст. л. гранул розчинити в 1/2 -1 стакана кип'яченої води і приймати 3 рази на день, 5-7 днів
- фосфалюгель по 1 пакетику (вміст розчинити в 1/2 стакана води), 3-4 рази на день, 5-7 днів
Нерідко досить ефективними є комбінації різних препаратів, зокрема:
- білої глини
- карбонату кальцію по 0,5г
- дерматолу
- вісмута нітрату по 0,3г
Всі складові змішати і приймати по 1 порошку 3 рази на день за 30хв до їди. А також збори лікарських трав:
- плоди черемхи - 2г
- плоди кміну - 2г
- трави тисячолистника - 2г
- корінь валеріани - 2г
- кореневища лапчатки - 2г
Всі трави змішати і залити 200 мг окропу. Приймати відвар по 1-2 ст. л. за 30хв до їди, 7-10 днів.
Для зниження швидкості евакуації і досягнення антиспастичного ефекту при ХЕ можуть бути призначені екстракт беладонни, атропін, метацин, платифілін, но-шпа, бускопан, фенікаберан, галідор в звичайних дозах , відвари чи настої лікарських рослин (ромашки, м'яти, тисячелистника, шавлії, календули, звіробою).
З метою ліквідації болевих відчуттів, нормалізації тонусу тонкої кишки показано призначення спазмомену (отілонію броміду) по 40-80 мг (1-2 таблетки), 2-3 рази на день, 5-7 днів.
При ХЕ можуть бути призначені препарати, що володіють декількома напрямками впливу (ферментативний, адсорбуючий, в'яжучий, анти- спастичний ефекти). Серед них - юніензим по 2 таблетки два рази на день (вранці і ввечері) після їди, 7-14 днів, лінекс по 1-2 капсулі два-три рази на день, 5-7 днів, також дуспаталін (мебеверін) по 1 капсулі (200 мг) 2 рази на день вранці і ввечері , 3-5 днів.
З метою нормалізації травлення і всмоктування в тонкій кишці необхідно призначати препарати, що містять хлористоводневу кислоту, пепсин, жовч, панкреатичні ферменти. Перевагу необхідно віддавати мікро- гранульованим ферментам з захисним покриттям, серед яких найбільшою ефективністю відзначаються:
- креон по 1-2 капсулі під час бо після їди,7-14 днів
- панцитрат по 1 капсулі три рази на день
- панзинорм по 1-2 драже три рази на день після їди
- фестал, дігестал, ензістал, котазім-форте, маркензім (препарати також містять жовч) по 1-2 таблетки три рази на день під час або після їди
Одночасно необхідно призначити вітаміни В1, В6, В12, рибофлавін, фолієву, нікотинову кислоти, вітамін Е в звичайних фармакологічних дозах, полівітаміни ("мультітабс", "юнікап", "піковіт", і ін.) перорально.
У хворих на ХЕ нерідко розвивається гіпохромна анемія внаслідок дефіциту заліза. Тому таким хворим показані препарати заліза: фероплекс по 2 таблетки три рази на день, ферокаль по 2-4 таблетки три рази на день, конферон по 1 капсулі на день, ферро-градумент по 1 таблетці один-два рази на день. При вираженій залізодефіцитній анемії препарати заліза вводять парентерально - ферум-лек, ектофер по 2 мл внутрішньом'язево, чи внутрішньовенно до нормалізації рівня гемоглобіну, а при В12 - дефіцитній анемії - вітаміни В12 по 500 мкг щоденно, 21-28 днів з наступним введенням по 500 мкг один раз на тиждень, до зниження ознак анемії.
З метою підсилення імунологічної реактивності організму у хворих на ХЕ ІІ, ІІІ ступеня показано призначення нуклеонату натрію по 0,1-0,2г три рази на день, два-три тижні; тімаліну по 20 мг внутрішньом'язево, один раз на день, на протязі 5-6 тижнів; Т-активіну по 100 мкг внутрішньом'язево один раз на день протягом 5-7 днів. Також може призначатися продігіозан внутрішньом'язево, один раз в 4-5 днів, до 4 ін'єкцій на курс, в наростаючих дозах від 12,5 до 50 мкг.
І.Н. Броновець і співав. (1998) рекомендують призначати хворим на ХЕ інтал по 2 капсули чотири рази на день, 7-10 днів, а потім по 1 капсулі, два-три рази на день на протязі двох тижнів.
У випадках переважання в клінічній картині хворих на ХЕ невротичних розладів показана психотерапія, акупунктура, нейролептики (еглоніл) , транквілізатори (рудотель, седуксен), антидепресанти (амітриптилін, азафен). Характер і тривалість такого лікування повинна корегуватись психотерапевтом.
З фізіотерапевтичних процедур хворим на ХЕ рекомендується: зігріваючі компреси на навколопупцеву ділянку; ДМВ-терапію на ділянку кишківника (потужністю 30-40 Вт, тривалістю 10-15хв щоденно, 10-15 процедур на курс); електричне поле УВЧ на навколопупцеву ділянку (40 Вт, тривалістю 10хв, 10-12 процедур на курс, через день); електрофорез новокаїну, цинку на ділянку мезогастрія; парафіно-, грязе-, озокеритотерапія на рефлекторні зони в період загострення і на навколопупцеву зону в фазі ремісії, температури 40-48°С, по 30-40хв, 12-14 процедур на курс лікування; при ХЕ І ступеня, а також в період вираженої ремісії захворювання можуть призначатися слабомінералізовані мінеральні води (в гарячому вигляді, з розрахунку 5 мл на 10 кг маси тіла на добу, розділивши її на три прийоми за 15-20хв до їди), на курс 18-24 дні.

 
 

Цікаве

Загрузка...