WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ревматоїдний артрит. - Реферат

Ревматоїдний артрит. - Реферат

пульс-терапії: в 1-й день довенно краплинно повільно вводять 1000 мг циклофосфану на 400 мл ізотонічного розчину у поєднанні з 1г метилпреднізолону; в 2-й та 3-й день вводять лише метилпреднізолон в дозі 1г.
ЗАСОБИ ІМУНОКОРЕГУЮЧОГО ВПЛИВУ.
1) Гемосорбція - оснований на перфузії крові через різні види ву-гольних сорбентів. При цьому видаляються токсичні речовини, проявляється імуномодулюючий вплив на, імунну систему. Проводиться 3-5 сеансів гемосорбції з інтервалами 2-3 дня.
2) Плазмаферез - видалення плазми з поворотом форменних елементів крові та заміщенням плазми донорською плазмою, альбуміном, кровезамісними рідинами. Курс ліування складає 10-12 процедур.
3) Каскадна плазмофільтрція - послідовний розподіл за допомогою спеціальних фільтрів колві на плазму і еритроцити, а потім розподіл плазми на дві фракції. Одну фракцію, що вміщує альбумін, повертають разом з еритроцитами, а другу,-що вміщує аутоантитіла, видаляють.
ІМУНОСТИМУЛЮЮЧІ ЗАСОБИ.
Тималін - комплекс поліпептидних Фракцій, виділених з тимусу крупної рогатої худоби. Призначають дом язорво по 10 г щоденно впродовж 20 днів, потім по 10 мг кожні 7 днів впродовж 3-6 місяців.
Т-активін - вводять підшкірне по 10 мкг на ніч, потім по 100 мкг на тиждень впродовж 3 місяців.
Тимоген - вводять дом язово по 10 мкг впродовж 10 днів. Левамізол (декарис)- є імуномодулятором, відновлює змінені Функції Т-лімфоцитв і фагоцитів, внаслідок тиноміметіичного ефекту регулює клітинні механізми імунної системи. Деякі автори відносять левамізол до базисних засобів терапії РА. Методика прийому: щоденно по 150 мг впродовж 3-х місяців.
ЛОКАЛЬНА ТЕРАПІЯ РА.
Внутрісуглобове введення препаратів:
- дипроспан - по 1 мл в крупні суглоби, по 0,5 мл в ліктьові, променевозап ясткові, гомілковоступеневі, на курс - 3-4 введення
- кеналог -40, депо-медрол вводять 1 раз в 3-4 тижні у дозі 20-80 мг залежно від розмірів суглобів
- гідрокортизон - по 50-125 мг у крупні суглоби, 20-50 мг у середні і 5-10 мг - у дрібні, 4-5 ін єкцій на курс з інтервалом в 5-7 днів.
- Аплікації ДМСО і нестероїдний протизапальних засобів.
- на ділянку уражених суглобів 50% розчин ДМСО (на дистильованій воді) ізольовано або ж поєднано з анальгіном (0,5 г), гепарином (5000 ОД), еуфіліном (1 мл 24% розчину), длиспроспаном (1 мл), нікотиновою кислотою (1% розчин 1 мл) щоденно по 25-30 хв, 8-10 процедур на курс лікування.
- ЕСПЗП у вигляді мазей, гелей, кремів, паст на ділянку уражених суглобів (долгіт, фастум гель, ревмон, індометацинова, будатіонова мазі).
Фізіотерапевтичні процедури:
- ультрафіолетове опромінення суглобів
- фонофорез гідрокортизону
- електромагнітні поля ультра- і понадвисокої частоти
- перемінні магнітні поля високої частоти
- парафіно- і озокеритолікування.
При підборі адекватної терапії контролю належать 3 позиції впливу медикаментозних засобів
1) вплив на місцевий запально-суглобовий синдром
2) вплив на активність процесу
3) на стан і динаміку кістково-суглобової деструкції.
Профілактика. Вторинна профілактика ревматоїдного артриту зводиться до профілактики загострень процесу, при цьому суттєву роль відіграє диспансерний нагляд за хворими. При повільно прогресуючому перебігу ревматоїдного артриту хворі повинні проходити обстеження на активність процесу не рідше 2 рази в 3 місяці. У цілому періодичність оглядів і клініко-лабораторного обстеження визначається індивідуальними особливостями перебігу захворювання.
Експертиза працездатності. Тимчасова непрацездатність хворих установлюється при загостренні процесу, виникненні чи посиленні ексудативних явищ у суглобах, інших клініко-лабораторних вказівок на підвищення активності захворювання. Терміни непрацездатності залежать від можливості зняти симптоми загострення. У більшості випадків на ранніх стадіях ревматоїдного артриту хворі тимчасово непрацездатні 2-3 місяці. Проте ці терміни залежать від стадії ревматоїдного артриту і варіантів роботи.
Стан працездатності здебільшого визначається характером і умовами роботи. Саме вони нерідко й визначають встановлення ІІ чи ІІІ групи інвалідності при РА. При швидко прогресуючому процесі, високій активності хворі, як правило, завжди непрацездатні, більшою частиною є інвалідами І групи.
Прогноз. Прогноз для життя в більшості випадків сприятливий. Різко погіршує прогноз ураження нирок, розвиток васкулітів, вторинного амілоїдозу. Прогноз стосовно функції суглобів залежить від часу виявлення перших симптомів захворювання і адекватності пригнічення активності ревматоїдного процесу. У 15-20% хворих при адекватній агресивній терапії в ексудативній стадії процесу може наступати ремісія на декілька місяців або років. Гірший прогноз стосовно функціонального стану суглобів відзначається в тих випадках, коли ревматоїдний артрит дебютує у віці до 30 років, при збереженні активності ревматоїдного процесу більше 1 року, при високому титрі ревматоїдного фактора. Приблизно у 1/3 хворих внаслідок хронічного прогресуючого артриту поступово виникають істотні обмеження рухомості, розвиваються анкілози і контрактури, що вагомо знижують функціональну спроможність опорно-рухового апарату.
Таблиця 5.14.
Тактика лікування ревматоїдного артриту залежно від ступеня активності імунозапального процесу (Мазуров В.И., 2001)
Ступені активності РА "Актуальна" терапія (препарати вибору) Базова терапія (препарати вибору) Додаткова терапія
Низька (І) НСПЗП перорально НСПЗП у вигляді мазей, гелей, кремів, паст місцево Делагіл 0,25 мг/добу або салазопіридазин 2 г/добу або тауредон 50 мг/тиждень, до 1,6-2,0 г на курс.
Аплікації 50% димексиду місцево
Лазеро- або магнітотерапія
Масаж, ЛФК
Парафінові аплікації
Середня (ІІ) Моваліс 15 мг/добу
Диклофенак дом язово по 3 мл 1 раз на добу (№ 6)
Бенетазон 50 мг 2-3 рази на добу
Напроксен 25 мг 4 рази на добу або по 100 мг в ректальних свічках
Суліндак 45 мг/добу Тауредон 50 мг / тиждень, 1,6-2,0 г на курс.
Або Д-пеніциламін 500-1000 мг/добу
Або метотрексат 7,5 мг/тиждень
Індуктотермія на ділянку уражених суглобів
Фонофорез гідрокортизону, анальгіну міцево
Внутрісуглобове введення дипроспану
ЛФК, масаж після зниження активності процесу
Висока (ІІІ) Моваліс 15 мг/добу
Вольтарен дом язово по 3 мл 1 раз на добу (№ 6)
Напроксен по 100 мг в ректальних свічках
Преднізолон 60-80 мг/добу або целестон 2-4 мг/добу (при псевдосеп-тичному варіанті РА)
Пульс-терапія метилпреднізолоном Метотрекса 7,5-12,5 мг/тиждень або азатіоприн 100-150 мг/добу або циклофосфан 200 мг через день до 8 г на курс або хлорбутин 6-8 мг/добу.
Поєднана пульс-терапія метипредом і циклофосфаном
Плазмаферез
Гемосорбція Внутрісуглобове введення диспроспану
УФО або УВЧ на ділянку суглобів
Ремісія Спорадичний прийом НСПЗП Продовження прийому базового препарату, що контролює перебіг РА ЛФК
Санаторно-курортне лікування

 
 

Цікаве

Загрузка...