WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хронічний некалькульозний холецистит - Реферат

Хронічний некалькульозний холецистит - Реферат

соки, відвар шипшини, невеличкими дозами до 3-5 стаканів на день
- в послідуючому дієта № 5,яка включає до 100 г білків,400 г вуглеводів і 80 г жирів, бажано рослинного походження, калорійністю 2500-2900 ккал. При вираженому болевому синдромі, значній пальпаторній і перкуторній болючості, підвищенні температури тіла і гіпертонічній дискінезії ЖМ:
а) призначають периферичні М-холінолітики(Імл 0,1% розчину атропіну чи метацину, 1 мл 0,2% розчину платифіліну, або 1 мл 0,1% розчину хлорезілу підшкірно або внутрішньом'язево;
б) міотропні спазмолітики (2 мл 2% розчину папаверину гідрохлориду, 2 мл 1% розчину но-шпи, 2 мл 0,25% розчину фенікаберану внутрішньом'язево);
в) ці препарати можна поєднувати з 50% розчином анальгіну-1-2мл, чи баралгіну-2-5 мл внутрішньом'язево;
- антибактеріальна терапія включає призначення одного з антибіотиків - ампіциліну - по 0,5г, чотири - шість разів на добу всередину чи внутрішньом'язево; оксациліну по 0,5г, 4-6 разів на день, внутрішньом'язево; ампіокс - по 0,5г, 4 рази на день все-редину або внутрішньом'язево; ріфампіцину - по 0,15 г три рази на день; еритроміцину - по 0,25 г чотири рази на день; еріцикліну - по 0,25г, через кожні 4-6 годин; лінкоміцину - по 0,5г, три рази на день всередину, чи по 1 мл 30% розчину три рази на день внутрішньом'язево; доксациліну (віброміцину) по 0,10 г два рази на добу всередину на протязі 7-10 днів, або цефалоспорини (кефзол) цефалорідін - по 0,5-1 г через кожні 8 годин, клафоран внутрішньом'язево по 2 г два рази день, цефалоспорини для прийому в середину - цефуроксим, аксетіл (зіннат) по 250-500 мг 2р. на добу після їди, 10-14 днів. Ципрофлоксацин, офлоксацин всередину по 500-750 мг 2р. на день, протягом 10 днів, а також септрім (бактрим, кло-тримазол), сульфамон по 480-960 мг 2 рази на день, з інтервалом 12 годин, на протязі 10 днів. При незначному загостренні процесу можна призначати похідні нітрофурану (фурадонін, фуразолідон) - по 0,1-0,15г, чотири рази на добу.
Антибактеріальні засоби доцільно поєднувати з жовчогінними середниками, що мають бактеріоцидну і протизапальну дію.
Зокрема:
- Циквалоном - по 0,1г чотири рази на день. А.І.Хазанов (1995) рекомендує поєднувати антибактеріальну терапію з внутрішньом'язевим введенням щоденно 2 мл солкосерілу, або 3-4 сеансами автогемотерапії.
- При виявленні в жовчі паразитів проводиться специфічна тера-пія:
а) при опісторхозі, фасціольозі, клонорхозі призначають хлоксіл в порошку по 2 г на ? стакана молока,3-5 разів на протязі двох днів;
б) при стронгілоїдозі, тріхоцефальозі, анкілостомозі - вермокс- (по 1 табл. три рази на день, три дні, з повторенням курсів через два - чотири тижні або комбантрін - по 0,25 г один раз на день, по три дні;
в) при лямбліозі - фуразолідон - по 0,15 г 4 рази на день, чи фазижин по 2г одноразово, або тріхопол (флагіл, метронідазол) - по 0,25г, три рази на день, 5 -7 днів, чи амінохінолін - по 0,1г три рази на день, по 5 днів.
В період ремісії хворим ХНХ показані холеретичні і холецистокінетичні середники, зокрема, препарати, що містять жовчні кислоти (хологон - по 0,2 -0,4 г три рази на день, аллохол - по 1-2 табл., три-чотири рази на день, холензім - по 0,3г, три рази на день, холерин - по 0,15-0,30 г три рази на день, ліобіл - по 0,2г три рази на день, під чає їди, по 10-14 днів).
З цією ж метою можна призначати синтетичні холеретики (нікодін, циквалон, оксифенамід (по 2 табл. три рази на день перед їдою, по 10-14 днів.
З метою холеретичного ефекту можна використовувати рослинні препарати, що містять ефірні масла, смоли, флавони, фітостерини, вітаміни. До них відносяться: фламін, що приймається по 1-2 табл. тричі на день за 30хв до їди, холосас - по 1-2 чайні ложки перед їдою, холагол - по 5-8 крапель на цукор перед їдою, олеметин - по 2 капсули, три-п'ять разів на день перед їдою, холафлукс - по 1 чайній ложці порошку на 100 мл гарячої води, два-три рази на день, танафлон - по 1-2 столові ложки, три рази на день.поліфітохол,2-3 рази на день, фламікар - по 0,75г на добу, два тижні, відвари кукурудзяних рилець м'яти перечної, петрушки, листової, холегран по 1г на ? ст. води. Здатність збільшувати об'єм виділення жовчі та підвищувати в ній вміст жовчних кислот має фебіхол (капсули по 100 мг), отриманий з куркуми довгої. Препарат призначається по 1 капсулі за 15-30 хв до їди 3 рази на день на протязі 2-3 тижнів. Окрім того, ефективним є одестон по 200 мг (1-2 т 3р на день перед їдоб на протязі 2-3- тижнів)
Хворим ХНХ в період ремісії також можуть призначатися гідрохолеротики,до яких відносяться мінеральні води, що містять аніони сульфату і катіони магнію і натрію (Моршинські мінеральні води джерела № 1 і № б, Нафтуся і інші). Вони мають також холекінетичну дію.
З метою активації моторики жовчного міхура показано призначення холекінетиків, до яких відносяться ксиліт, сорбіт, магнію сульфат, карлбадська, карловарська і сіль "Барбара", барберін, відвар пижма, оливкова, обліпіхова, соняшникова олії.
В період ремісії хворим на ХНХ показані терапевтичні тюбажі (сліпі зондування( з ксилітом,сорбітам з розрахунку 20-40 мг на 200 мл води, з сіллю "Барбара" - 30г на 200.0 мл води. Після прийому всередину цих розчинів хворим рекомендується полежати на правому боці на протязі 1-2 годин на теплій грілці.
Нерідко у хворих на ХНХ наступає порушення функцій вегетативної нервової системи, що проявляється синдромом вегето-судинної дистонії, холецисто-коронарним, синдромом передменструального напруження. В зв'язку з цим в комплексну терапію ХНХ, в залежності від синдрому, необхідно включати: малі транквілізатори (еленіум, тазепам - по 0.005-0,01 г два рази на день) седативні засоби (настоянка валеріани, пустирника - по 40 крапель три рази на день), цинарезин, стугерон 1 табл. два рази на день; психотерапію, голкорефлексотерапію.
В комплексну терапію ХНХ в період ремісії можна включати фізіотерапевтичні методи лікування, зокрема, мікрохвилеву терапію, синусоїдальні модульовані струми (при супутній гіпокінетичній дискінезії ЖМ), індуктотермію, ультразвукову терапію низької і середньої інтенсивності, грязе-озокерито-парафінотерапія на ділянку ЖМ,особливо в поєднанні з терапевтичними тюбажами, поєднане використання синусоїдальних модульованих струмів, діодинамічних, постійного струму з грязевими аплікаціями (грязь - електрофорез); електрофорез на зону проекції ЖМ 5% розчину новокаїну,10% розчину сульфату магнію (методики і приписи цих призначень подані в спеціальних керівництвах).

 
 

Цікаве

Загрузка...