WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хронічний панкреатит - Реферат

Хронічний панкреатит - Реферат

дуоденального соска ,та виникнення механічної жовтяниці
o абсцес підшлункової залози
o панкреатогенний асцит і кишковий міжпетлевий абсцес
o вторинний рак підшлункової залози.
Лікування.
1. В період загострення лікування хронічного панкреатиту про-водиться так, як і при гострому панкреатиті.
2. В період ремісії проводиться симптоматична ї замісна терапії.
3. Лікування в період вираженого загострення:
- Обов'язкова госпіталізація в гастроентерологічні чи хірургічні стаціонари;
- з метою зниження функціональноїактивності підшлункової залози на зону лівого підребір'я кладуть міхур з льодом або проводять локальну шлункову гіпотермію на протязі однієї-двох годин з одно - трьохгодинним інтервалом;
- з цією ж метою хворим хронічним панкреатитом рекомендують голод, дозволяючи лише прийом 1-1,5 л на добу лужних мінеральних вод (Лужанська, Поляна Квасова і інших гідрокарбонатних вод) температурою 20-22°С,неконцентрованого відвару шипшини, чаю.
4. Ліквідація болевого синдрому:
Для його ліквідації використовують препарати, що мають спазмо-літичну дію, знімають спазм сфінктера Одді, зменшують внутрішньоорганний тиск, відновлюють відтік панкреатичного секрету.
- периферичні М-холінолітики (атропін 0,1% розчин 1,0 під -шкірно, два-три рази на день; метацин 0,1% розчин 1,0 підшкірно , два-три рази на день; платифіліну гідротартрат 0,2% розчин по 8 мг всередину, три-чотири рази на день.
- селективний М-холінолітик (гастроцепін по 2 мл внутрішньом'язево або в таблетках по 0,05г два-три рази на день.
- міотропні спазмолітики (2% розчин но-шпи по 2,0 мл внутрім'язево; папаверин 2% 3,0 мл внутрішньом'язево; фанікаберан по 2 мл 0,25% розчину; бускопан по 1,0 мл внутрішньом'язево).
- при стійкому болевому синдромі призначають 2-5 мл 50% роз-чину анальгіну внутрішньом'язево або 5 мл баралгіну внутрім'язево. По мірі стихання болю призначають ці препарати всередину. У окремих хворих виникає необхідність в призначенні 1-2 мл 1-2% розчину промедолу підшкірно чи внутрішньом'язево. Ці препарати можна поєднувати з антигістамінними, зокрема, димедролом по 1 мл 1% розчину підшкірно або внутрішньом'язево; супрастин по 1 мл 2% розчину внутрішньом'язево; фенкарол по 0,025 г всередину; діазолін по 0.05 г три рази на день; тавегіл по 1-2 мл 0,1% розчину внутрім'язево.
5. З метою знеболюючої дії також можна призначати 0,25% розчину новокаїну 200-250 мл внутрішньовенно крапельно.
6. Спазм сфінктера Одді добре знімається внутрішньовенним вве-денням 10 мл 2,4% еуфіліну на 10-20 мл ізотонічного розчину, а також вживанням під язик нітрогліцерину в дозі 0,0005 г. При підозрі на порушення функції сфінктера Одді, а також при холепанкреатитах ефективними є призначення одестону (гемекремону) по 200-400 мг 3р на добу.
7. Для пригнічення секреторної функції підшлункової залози, окрім голодування, рекомендується постійне відсмоктування шлункового вмісту, прийом антацидів, блокаторів Н2-гістамінових рецепторів І, ІІ і ІІІ поколінь (циметідін, ранітідін, фамотідін), а також блокаторів протонової помпи (омепразол, омез, контролок, парієт), а при поєднанні хронічного панкреатиту з ішемічною хворобою серця-призначення В-адреноблокаторів (анаприліну, індералу, обзідану), синтетичного опіоїдного пептиду-даларгіну по 1 мл внутрішньом'язево два рази на день.
8.При набряку залози, а також при значній і стійкій гіперферментемії (підвищення рівня амілази в крові і сечі),характерних для кистозних форм захворювання, показана антиферментна терапія за допомогою антипротеолітичних препаратів (трасілол-по 100-200 тис. од. на добу; контрікал-20-40 тис.од. на добу; гордокс-50 і більше тис.од. на добу). Препарати вводяться внутрішньовенно крапельно в ізотонічному розчині NaCl. Крім того, з цією ж метою внутрішньовенно крапельно вводиться амінокарпронова кислота-по 200,0 мл 5% розчину, один-два рази на день.
1. Октреотид (сандостатин) по 100 мкг підшкірно, 2-3р на день, 3-5 днів, викликає сильний пригнічуючий ефект на секрецію ферментів підшлункової залози, шлунка.
2. Стіламін (соматостатин) - по 250 мкг (1 ампула) на 100-200 мл фізіологічного розчину довенно по 3-5 крапель на 1 хв, № 3-4.
3. 9. В тих випадках, коли загострення хронічного панкреатиту супроводжується періпанкреатитом, який виявляється при ультразвуковому дослідженні і комп'ютерній томографії,підвищенні температури тіла, вираженій інтоксикації, а також для профілактики септичних ускладнень призначаються антибіотики (ампіцилін, оксацилін до 4-6 г внутрім'язево або всередину; ампіокс внутрім'язево 2 г на день; кефзол, клафоран по 2-4 г на добу; гентаміцин внутрім'язево 0,8 мг/кг, два-чотири рази на день; доксациклін (віброміцин) по 0,1 г4-6 разів на день, всередину.
4. Для зниження гіпертензії в протоках підшлункової залози також призначається церукал в таблетках або внутрішньовенно, чи внутрішньо-м'язево; сульпірід (еглоніл) по 100 мг внутрім'язево.
5. Для боротьби з інтоксикацією, зневодненням, електролітними порушеннями, судинною недостатністю, в період вираженого загострення хронічного панкреатиту призначають гемодез, солеві розчини (дісоль, трисоль, ацесоль, хлосоль, квартасоль),реополіглюкін, реомакродекс внутрішньовенно крапельно від 400 мл до 1 л.
Підтримуюча терапія в період ремісії включає:
І. Дієту № 5 П в двох варіантах. Перший варіант відрізняється низькою калорійністю, механічним і хімічним щадінням підшлункової залози. Ця дієта призначається на 5-7 днів, калорійністю 1800-2000 ккал, містить 80-90 г білків,40-60г жирів,200-250 г вуглеводів, прийом їжі 5-6 разів на добу.
Другий варіант призначається в фазі ремісії, його енергетична цінність-2500-2800 ккал,білка-110-120 г,вуглеводів-300-350 г,жирів-80 г.
2. Замінна терапія включає прийом препаратів підшлункової залози, що містять панкреатичні ферменти (панзінорм, креон ,полізім, панкурмен, котазим, мезім-форте, панкреатин, солізім, сомілаза, ораза, фестал, дігестал, ензістал, меркензим, панцитрат, пепфіз).
3. Для стимуляції репаративних процесів в підшлунковій залозі необхідно призначати метилурацил по 0,25-0,5 г три рази на день всередину, калія оротат по 0,5 г три рази на день, рибоксин по 0,2-0,4 г три рази на день, кобамамід всередину по 0,0005-0,001г три рази на день.
4. Лікування мінеральними водами, температури 37-40С, починаючи з ? стакана, поступово доводячи їх дозу до 200,0 мл. З мінеральних вод показані ті, що містять сульфатний і гідрокарбонатний іони, магній, кальцій, мікроелементи. В період затухаючого загострення призначають електродренінг контрікалу, гамма-оксимасляної кислоти, низькочастотне перемінне магнітне поле, діодинамічні струми, ультразвукова терапія, методики яких приведені в спеціальних підручниках.

 
 

Цікаве

Загрузка...