WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хронічний коліт - Реферат

Хронічний коліт - Реферат

рази на день). Призначення цих препаратів рекомендується проводити у вигляді двох курсів по 5-7 днів, з послідуючим використанням інтетриксу на протязі такого ж терміну. У випадках протейного дизбактеріозу показано застосування фуразолідону по 0.05 чотири рази на день, неграму по 0,5 чотири рази на день,бісептолу 480 по два рази на день на протязі одного-двох тижнів.
При розвитку ентерококового дизбактеріозу показана терапія ерітроміцином по 0,25 г чотири рази на день, сульфаніламідами (сульпін або фталазол по 1 г чотири рази на день, левоміцетин по 0,25-0,5 г чотири рази на день на протязі 7 днів).Ністатін по 500 тис.од. чотири рази на день, чи леворин в аналогічній дозі показані при кандидомікозному дизбакторіозі. З цією ж метою при даній формі дизбактеріозу показано призначення нітроксоліну по 0,1 г чотири рази на день,5-7 днів. При асоційованому дизбактеріозі показано призначення антибіотиків, які володіють широким антибактеріальним, антипаразитарним протигрибковим спектром і не впливають на нормальну кишкову мікрофлору.До них належать інтетрикс, інтестопан, ентероседів по 1-2 таблетки три-чотири рази на день, 5-7 днів.
Показані бактеріальні пробіотики - біфідобактарин, лактобактерин, біфіцид, аципол, біфі-форм по 9-12 доз на добу, хілак-форте, по 40-60 крапель три рази на день з помірним зниженням дози.
З метою пригнічення умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів показаний ентерол в складі якого є лікувальні дріжджі. У випадках, коли виявляються зміни в складі аеробної і анаеробної кишкової флори необхідно призначати біфікол по 4-5 доз, розвівши його у воді.
Хворим на ХНК похилого віку показано призначення лактобактерину, а при переважанні у них закрепів - лактульози (нормазе, дуфалаку), оскільки вони є біфідогенними пробіотиками, а також мають легку осмотичну послаблюючу дію.
Для ліквідації больового синдрому при ХНК використовують міотропні спазмолітики (но-шпу, папаверин, галідор, мебеверин), антихолінергічних середників (бускопан по 10-20 мг чотири рази на день). Ефективним є призначення діцетелу по 50 мг три рази на день, що селективно впливає на гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту,володіє власти-вістю зменшувати болі і нормалізувати моторику товстої кишки.Аналогічною властивістю володіє дебрідат, який необхідно призначати в таблетках по 100-200 мг три рази на добу до зменшення болю. З метою нормалізації моторики товстої кишки також показано призначення церукалу (реглану), догматілу, відповідно, в таблетках ікапсулах по 7-10 днів.
Хворим на ХНК з переважанням проносів, а також при появі синдрому дизбактеріозу, який нерідко супроводжується недостатком ферментів в комплексній терапії, бажано призначати препарати, що містять ферменти. Серед них рекомендують креон, панцитрат, панкреа-тин,мезім-форте, трифермент, холензим в драже чи капсулах (по 2-4) три рази на день, з поступовим зменшенням дози по мірі покращення стану хворих.
При ХНК, асоційованому з дизбактеріозом може призначатися есенціале по 2 капсули два-три рази на день на протязі двох-трьох тижнів.
В комплексному лікуванні хворих на ХНК може використовуватись і фітотерапія з метою протизапальної дії показаний прийом відвару таких трав, як звіробій, тисячолисник, пустирник, спориш, кропива. Ці трави змішують, беруть 5 столових ложок і заливають 1 л кип'ятка і приймають по 1/3 склянки три рази на день. Для зменшення явищ метеоризму необхідно рекомендувати відвари кореня аїру, трави звіробою, квіток календули, трави польового хвоща, трави чебрецю, насіння кропу, тміну.
Для боротьби із закрепами показано призначення настоїв листя алое, кори і ягід крушини, кори ревеня, олександрійського листа,морської капусти.
Хворим на ХНК показані мінеральні води. При переважанні в клінічній картині закрепів необхідно призначати високо- і середньомінералізовані води з переважним вмістом іонів магнію, сульфатів (Моршинська, Феодосійська, Верховинська і інші).
Маломінералізовані, багаті кальцієм, іонами гідрокарбонату мінеральні води можуть призначатися при проносах. При цьому не-обхідно, щоб вода була високої температури і приймалась невеликими порціями. Серед мінеральних вод України таким хворим показані Поляна квасова, Лужанська, Березовська.
Хворим ХНК можна призначати фізіотерапевтичні методи лікування. Зокрема, в період загострення ефективні компреси, електрофорез новокаїну, платифіліну, хлориду кальцію, сульфату цинку. В період загострення - індуктотермія по 10-15 хвилин, 10-12 процедур, електрофорез болота на ділянку відповідного відділу товстої кишки, аплікації торфу, озокериту. З методів апаратної фізіотерапії в період загострення показані індуктотермія, УВЧ-терапія, сантиметрові хвилі, ультразвукова терапія.
В період ремісії ХНК і переважанні закрепів можуть призначатися синусоїдальні модульовані струми, використовуючи 1 рід роботи, частотою модуляції 30 Гц, глибиною модуляції -100%, тривалістю - 15 хв; стимуляція м'язів живота діодинамічними струмами ритму синкопа, теплі перлинні і мінеральні ванни, кишкові зрошення мінеральними водами.
При сигментарному дистальному коліті також може проводитися лікування за допомогою ректальних свічок з екстрактом беладонни, анестезином, новокаїном, метилурацилом, обліпиховою олією, а також комбінованими ліками типу "Анузол", "Неоанузол", "Бетюл".
При проктиті і проктосигмоїдиті показані мікроклізми з лікарськими препаратами.
З метою протизапальної дії використовують розчини фурациліну, ріванолу, емульсії синтоміцину, 0,25% розчину протарголу, екстракт прополісу. Як в'яжучі і адсорбуючі використовують мікроклізми з крохмалу, ромашки, таніну, відварів звіробою, дубової кори, а для зняття спазму гладкої мускулатури товстої кишки - з 1,5-2% антипірином.
Відновленню епітелію слизової товстої кишки, зменшенню запального процесу сприяють мікроклізмочки з олією обліпихи, риб'ячого жиру, шипшини, фітосуміші "Елікасол". Вони вводяться по 30-50 мл у теплому вигляді, бажано на ніч. Епітелізації слизової прямої і сигмовидної кишки сприяють мікроклізмочки з желе солкосеріла. Вміст тюбика розчиняють в 3 мл кип'яченої води і вводять в пряму кишку один раз на день на протязі 10 днів. Аналогічною дією володіють і мікроклізмочки з бальзамом Шостаковського.
Хворим ХК показано санаторно-курортне лікування на питних і бальнеологічних курортах.

 
 

Цікаве

Загрузка...