WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хронічний коліт - Реферат

Хронічний коліт - Реферат

Дивертикульозом товстої кишки. Захворювання частіше розвива-ється в похилому віці, проявляється регулярними болями, що зникають після акту дефекації. Для авертикульозу також характерний стілець у вигляді кульок з лемішками слизу, здуття живота з надмірним виділенням газів, нерідко у таких хворих виявляються кила стравохідного отвору діафрагми і калькульозний холецистит (тріада Сента). В діагностиці допомагають ректороманоскопія і іригоскопія. При наявності супутньої анемії показана колоноскопія.
5. Ендометріозом. Останній може проявлятися вираженими абдомінальними болями, кровотечами з прямої кишки під час місячних. В діагностиці допомагає рентгенографія з барієвою клізмою, яка підтверджує стиснення прямої, сигмовидної та нисхідної петель товстої кишки. Діагноз ендометріозу підтверджується після огляду гінеколога і ендоскопічного дослідження матки.
6. З пухлинами товстої кишки. Через відсутність специфічних симп-томів раку товстої кишки, особливо на ранніх стадіях хвороби,з метою його диференціальної діагностики з ХНК-всім хворим показане дослідження калу на скриту кров, ректороманоскопія. При наявності симптомів ХНК у людей віком старше 40 років показана обов'язкова іригоскопія і колоноскопія з морфологічним дослідженням ділянок, підозрілих на вогнищеве ураження слизової.
7. З туберкульозом товстої кишки (особливо при ілеоцекальній ло-калізації). Для туберкульозу товстої кишки характерні малоспецифічні клінічні прояви як субфібрильне підвищення температури, пітливість, нелокалізовані, непостійні, тупі болі в животі, нудота, зниження апетиту. Допомагає дослідження крові, коли виявляються гіпохромна анемія, лейкопенія з відносним лімфоцитозом,прискорена ШОЕ. В діагностиці важливими є позитивні туберкулінова проби, туберкульозне уражання легенів, гортані, глотки з одночасними болями в животі, нестійким стільцем (проноси, закрепи,їх чергування), диспепсичними розладами. Цінним є рентгенологічне дослідження товстої кишки (іригоскопія), при якій виявляється звиразкування слизової оболонки, дискінезії, рубцеві стенози, дефекти наповнення сліпої .кишки. Ендоскопічно для туберкульо-зу товстої кишки характерними є виразки овальної форми, псевдополіпи, розсіяні по всій поверхні ураженої ділянки та їх поєднання.
Також допомагає ультразвукове дослідження черевної порожнини. Зокрема виявляється симптом ураженого порожнинного органу-ультразвукове зображення овальної або округлої форми з ехогенною периферією і ехогенним центром, тобто змінену стінку кишки і центр-вміст і складки слизової.
8. З хронічним апендицитом. Болі при хронічному апендициті локалізуються в правій здухвинній ділянці, носять нерідко пе-реймоподібний характер, супроводжуються короткочасним підвищенням температури тіла, незначними змінами в периферичній крові (незначне підвищення ШОЕ, помірний лейкоцитоз).
Лікування. Повинне включати дієтотерапію, препарати, що корегують стілець; середники, які нормалізують кишкову мікрофлору; етіотропну терапію; симптоматичне лікування.
1. Госпіталізації підлягають тільки хворі у фазі загострення з ускладненнями (солярітом, мезоаденітом, кишковою непрохідністю).
2. Дієтотерапія: В період загострення показана дієта 46-4 на три-п'ять днів. Вона повинна вміщувати 100-120 г білка,10 г жиру, 300-450 г вуглеводів, 8 г кухонної солі. При переважанні проносів виключається молоко, сметана, кефір, сирі овочі і фрукти, жирні і гострі страви, приправи, житній хліб, бобові. У випадках супутнього метеоризму протипоказані овочі, страви з великою кількістю вуглеводів, вуглекислі напої, м'який хліб. В цей період повинні призначатися слизисті супи, протерті каші на воді, киселі, відвари чорниці, черемхи, компот з айви, міцний чай. Через 3-5 днів дозволяють сухий бісквіт, супи з розвареними крупами, вермишеллю, запіканку з варених овочів, негострий сир, печені яблука, вершкове масло.
Хворим на ХНК з переважанням закрепів показані продукти, що містять багато харчових волокон і мають послаблюючу дію. Зокрема їм необхідно рекомендувати хліб з висівками, овочеві салати та вінегрети, кефір, простоквашу, соки з ягід та овочів, буряк, моркву, молочні каші, мюслі. Нерідко їм показані додатковий прийом 20-40г пшеничних висівок, запивши їх водою чи молоком. Необхідно збільшити кількість рідини до 2 л на добу.
Окрім дієти хворим на ХНК у випадках проносів необхідно при-значати білу глину по 1г, смекту - по 1 г, карбонат кальцію та дерматол, відповідно по 0,5 і 0,3 г у вигляді суспензій,таннальбін, імодіум - по 0,002 г два рази на день.
В'яжучими і адсорбуючими властивостями володіють відвари плодів чорниці, черемшини, бруньок вільхи, кореневища змійовика, лапчатки, кори дуба, шкірки граната, які можна призначати як самостійно, так і в поєднанні з вище рекомендованими препаратами.
У випадках вираженого метеоризму при ХНК показані відвари ромашки, кропу, м'яти перцевої. З цією ж метою призначається активоване вугілля (карболен) по 0,25-0,5 г до 4 разів на день.
Добрий ефект при закрепах дає препарат мукофальк, що містить геміцелюлозу подорожника. Його призначають по 5-10 г два-три рази на день.
При резистентній до класичної терапії ХНК з проносами традиційними в'яжучими засобами та адсорбентами показано призначення поліпефан, ентеродезу.
Лікування дизбактеріозу визначається результатами бактеріоло-гічного дослідження фекалій. Але спочатку нерідко проводиться терапія без врахування етіологічної ролі збудника захворювання. Причому антибактеріальні засоби призначаються короткими курсами.
Спочатку може бути призначений сульфосалазін - по 2 г на день, 5-7 днів, дещо рідше сульгін, фталазол, левоміцетин.
Нерідко ефективні препарати нітроксолінового ряду, зокрема інтетрикс - по 1 капсулі,чотири рази на день, 5-7 днів. П. Я. Григор'єв, А.В. Яковенко (1998) з цією ж метою рекомендують призначати по 400 мг три рази на день метронідазол, 5-7 днів.
У випадках виявлення високих титрів умовно патогенної чи па-тогенної мікрофлори показана етіотропна терапія. При дизбактеріозі, обумовленому патологічними штамами ешеріхій (гемолізуючі, з ос-лабленими ферментативними властивостями) показано призначення стреп-томіцину по 500000 ОД два рази на день, чи сульфаніламідів (сульгін, фталазол по 1,0 г три-чотири рази на день), нітрофуранів (фуразолідон по 0,05 г чотири рази на день), ерсефурил (ніфуроксазид по 200 мг 4

 
 

Цікаве

Загрузка...