WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Цироз печінки (Науковий реферат) - Реферат

Цироз печінки (Науковий реферат) - Реферат

тканини печінки, об'ємні утворення, візуалізація воротної і печінкової вен, коллатеральних судин і зібільшення селезінки.
8. Для підтвердження цирозу печінки в ряді випадків повинна бути проведена повноцінна біопсія печінки. Протипоказами для проведення біопсії печінки є наявність геморагічного синдрому та виражені зміни показників коагулограми( шведкості згортання крові, зниження рівня протромбіну), значна активність запального процесу в печінці.
Відносним протипоказанням для проведення біопсії є наявність асциту.
9. При радіоізотопному дослідженні печінки для цирозу характерні секреторно-екскреторної функції печінки, дифузні зміни її паренкіми, сипеномегалія.
Для оцінки важкості цирозу печінки розроблена бальна оцінка клінічних симптомів за Чайльдом-Пью.Згідно цієї системи різним рівням сироваткового білірубіну, альбуміну, протромбінового часу, а також печінковій енцефалопатії і асциту надають відповідні числові значення.
Диференціальний діагноз проводять з :
- Хронічними гепатитами
- Гепатоцелюлярною аденопарценомою.
Лікування. Лікування хворих на цироз печінки включає терапію основного захворювання на фоні якого виник цироз, а потім симптоматичного лікування ускладнень, пов'язаних з цирозом печінки.
Базисна терапія включає:
- раціональне харчування
- обмеження прийому гепатотоксичних препаратів та алкоголю
- ліквідація симптомів диспепсії одним з перерахованих препаратів (креон, ліареза, панцитрат, мезім-форте, панкреаль) по 5 днів кожні 2 місяці
- етіотропне лікування в залежності від етіології цирозу печінки
При компенсованому цирозі печнки( клас А по Чайльд-Пью) показано проведення базисної терапії та призначення:
- панкреатину (креону, лікреазе, панцитрату, мезім-форте, панзінорму - одного з них) 3-4 рази на день, перед їдою по одній дозі, два - три тижні.
При субкомпенсованому цирозі печінки( Клас Б по ЧайльдПью, 7-9 балів) показано призначення:
- дієта з обмеженням кількості білка до 0,5 г/кг маси тіла і кухонної соді менше 2,0 г/добу
- спіролактон (верошпірон) в середину по 100 мг/день постійно
- при появі асциту - фуросемід по 1-2 мл щоденно
- лактулоза( лактіол, нормазе) по 60 мл на добу постійно
- неоміцину сульфат або ампіцилін по 0.5 г 4 рази на день кожні два місяці
При докомпенсованому цирозі печінки (клас С по Чайльд-Пью) показаний десятиденний курс терапії, що включає:
- терапевтичний парацентез з виведенням асцитичної рідини і одночасним введенням довенно 10 г альбуміну на один літр асцитичної рідини, а також 100-150 мл поліглюкіну
- при наявності закрепів або стравохідно-шлункової кровотечі показані клізми з сульфатом магнію (15-20г/100мл води)
- неоміцину сульфат чи ампіцилін по 1.0 г 4 рази на добу 5 днів
- лактулозу по 60 мл на добу 10 днів
- доведено крапельно - гепастерія-А по 500-1000 мл на добу 5-7 інфузій
- гепа-мерц по 20-40 г на фізрозчині один раз на добу, довенно
- орніцетил по 2-6 г на добу внутрішньом'язево, чи по 2 г, один- два рази на добу, довенно
- соматостатін по 250 мкг на год внутрішньовенно, 6-8 г на добу до зупинки кровотечі.
Всі рекомендовані заходи проводяться на фоні етіотропної терапії цирозу.
При кмпенсованому і субкоменсованому цирозах на фоні, вірусного гепатиту В,С,Dв фазі реплікації вірусу може бути призначено інтерферонотерапія.
Вона цим хворим проводиться лише тоді, коли збережена синтетична функція печінки, та кількість тромбоцитів перевищує 100000/мл, лейкоцитів 3000/мл, а в анамнезі відсутні такі ускладнення цирозу, як кровотечі з варікозно розширених вен стравоходу, асцит, печінкова енцефалопатія і не виявляється в крові ?-фетопротеїну. Крім того показання для інтерферонотерапії при гепатиті - цирозі С є виявлення HCVRNA в крові і підвищення рівня АЛТ, короткий період захворювання, молодий вік, а при гепатиті В - виявлення маркерів реплікації HBV Hbe Ag, HBc Ab IgM HBVD - NA, наявність гістоологічних ознак запалення.
Протипоказаннями до інтерферонотерапії є декомпенсованиї цироз печінки і гепатоцелюлярна карцинома.
Схеми інтерферонотерапії визначаються вірусною етіологією цирозу (3-6 МО 3 рази на тиждень - при гепатиті С і 5-10 МО 3 рази на тиждень - при гепатиті В).
При цирозі печінки на фоні автоімунного гепатиту показана преднізолонотерапія по 5-10 мг (підтримуюча доза) в поєднанні з азотіорином (імураном) 25-50 мг . Може бути призначена і монотерапія преднізолоном по 10 мг.
Обов'язкова повна відмова від прийому алкоголю є необхідною умовою лікування алкогольного цирозу печінки. Крім того таким хворим показана детоксикаційна терапія, що включає довенне крапельне введення 500 мл 10% р-ну глюкози з добавкою 10 мл гептрану, 10 мл хофітолу і 4 мл 0,5 % р-ну ліпоєвої кислоти ( на протязі 10 днів) одночасно вводяться парентерально вітаміни В1, В6, В12, фолієва кислота, вітамін РР чи комбінований полівітамінний препарат - парентровіт на протязі 3-ох днів.
У випадках розвитку цирозу печінки на фоні гемохроматозу необхідно призначити дефероксамін (десферал) по 0,5 - 1г на добу дом'язево, періодично - кровопускання. Постійно необхідно застосовувати пеніциламін (купреніл) по 1000 мг на добу для лікуванні цирозу печінки при хворобі Коновалова - Вільсона.
Симптоматичне лікування.
Лікування енцефалопатії. Порто-системна (печінкова) енцефалопатія - синдромокомплекс потенційно зворотніх психічних і неврологічних проявів на фоні захворювань печінки, коли порушення свідомості досягають тяжкого ступеня (Р.О. Конн, М.М. Ліберал, 1983), зустрічається у 50-70% хворих на цироз печінки.
В її розвитку ведучу роль відіграють два основні механізми:
- печінково-клітинна недостатність
- порто-системне шунтування крові
Основна роль принципово належить токсинам, що являються азотистими сполуками, продукуються бактеріями шлунково-кишкового тракту, беруть участь в портальній циркуляції, повинні метабілізуватися в печінці і здатні проникати через гемато-енцефалічний бар'єр. Такими токсинами єаміак, меркаптани, феноли, коротко ланцюгові жирні кислоти, субстанції подібні гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) і бензодіазепінам. Ці токсини викликають різні зміни, які приводять до набряку і функціональних порушень астроглії. Результатами цих порушень є підвищена проникливість гемато-енцефалічного бар'єру, зміни активності іонних каналів, порушення процесів трансмісії і

 
 

Цікаве

Загрузка...