WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Цироз печінки (Науковий реферат) - Реферат

Цироз печінки (Науковий реферат) - Реферат

нудота, блювота,метеоризм, проноси, закрепи, стеаторея, а також ознаки недостатності вітамінів) сухість шкіри, ангулярні стоматити, малиновий язик, В12-дефіцитна анемія.
- Синдром ендотоксикозу проявляється артеріальною гіпотензією, лейкоцитозом, поліклональною гіпергамаглобулінемією.
- Порушення знешкодження аміаку і інших токсинів, що поступають з кишечника, призводять до розвитку синдрому печінкової енцефалопатії. Початкова її стадія проявляється лімфопенією, подразливістю головними болями, поррушенням почерку, спецтранзиторною депресією, сповільненням мови. В пізній стадії відмічається сонливість, неадекватна поведінка, тремор, ступор, кома.
- Геморагічний синдром розвивається в результаті зниження білково-синтетичної функції печінки, і як наслідок зменшення кількості альбумінів, фібриногену, протромбіну, а також кількості тромбоцитів. Він проявляється судинними зірочками, геморагіями, носовими кровотечами.
- Синдром гормонального дисбалансу розвивається в результаті порушення метаболізму гормонів в печінці і проявляється судинними зірочками, яскравою гіперемією долонь, гінекомастіями у чоловіків ( накопиченням в крові прогестерону), аменореєю, гірсутизмом у жінок (накопиченням естрогенів), випаданням волосся в підпахових впадинах, на лобку, зниженням лібідо.
- Набряковий синдром, виникає в результаті затримки іонів натрію та рідини за рахунок підвищення концентрації мінералокортикоїдів. Характерним для цирозу печінки є і асцит, що виникає внаслідок підвищення тиску в портальній вені, гіперальдостеронізму, гіпоальбумінемії, підвищеного лімфоутворення в печінці в зв'язку з порушенням відтоку крові по венах.
- Синдром портальної гіпертензії розвивається в наслідок порушення відтоку крові по портальній вені і вона починає відтікати по портокавальних анастомозах.Клінічно він проявляється появою добре видних підшкірних вен на поверхні черевної стінки - "голови медузи", збільшенням селезінки, розширенням вен стравоходу та прямої кишки , та розвитком гепатолієнального синдрому, що супроводжується тромбоцитопенією, лейкопенією, анемією, поліетіологічного генезу ( внаслідок підвищеної руйнуючої здатності селезінки, та кровотеч з варікозно розширених вен).
- Анемічний синдром у хворих на цироз печінки також може бути зв'язаним з порушенням смоктування вітаміну В12, порушенням обміну його та фолієвої кислоти в печінці, активності запального процесу, оскільки фактор некрозу пухлини гальмує утворення еритропоетину і знижує чутливість до останнього клітин кісткового мозку.
- Цироз печінки також проявляється синдромами гіпербілірубінемії та холестазу.Перші з них обумовлені порушенням захоплення непрямого білірубіну з крові внаслідок внутрішньопечінкового шунтування крові та некрозу генатоцитів періпортальних та перінодулярних некрозів, що затруднюють відтік прямого білітрубіну по жовчевих протоках і поступленню його в кров. Причиною холестазу теж є перідуктулярний та перінодулярний фіброз, а також порушення відтоку жовчі і жовчевих кислот по внутрішньопечінкових жовчевих протоків. Клінічно ці синдроми проявляються свербінням шкіри, появою ксантом і ксантелазм, формуванням " темних окулярів " навколо очей.
Діагностика.
1.Підозра на цироз печінки виникають при аналізі всіх перерахованих симптомів і синдромів.Поява таких ознак хвороьи як:
- асцит
- енцефалопатія
- варікозне розширення вен стравоходу і прямої кишки
- геморагічний синдром свідчить про пізню декомпенсовану стадію цирозу печінки.
2.Визначення вірусних маркерів (HbsAg, HbeAg, антитіла до вірусів гепатиту В, С, D дадають можливість виявити фазу розвитку вірусної інфекції (реплікації, інтеграції, реактивації для віруса гепаиту С), а антитіл до гладкої мускулатури, антимітохондріальних і антинуклеарних встановити, що причиною розвитку цирозу печінки є автоімунгепатит, а також формувати підходи до терапії даного захворювання.
3.Клінічний аналіз крові з визначенням коцентрації гемоглобіна, кількості лейкоцитів, тромбоцитів, ретикулоцитів. При цьому виявляється анемія при, синдромі гіперсиленізму - панцитопенія, підвищення ШОЕ, лейкоцитоз - в період загострення і лейкопенія в період компенсації.
4. Біохімічне дослідження крові з визначенням рівня:
- білірубіну і його фракцій - при цирозі печінки відмічається гіпербілірубінемія з зібільшенням як кон'югованої так і некон'югованої фракції.
- Альбуміну, глобуліну, загального білка і імуноглобулінів в сироватці крові.при цьому для цирозу печінки характерні гіпоальбумінемія, гіпер ?2 і глобулінемія, гіперіммуноглобулінемія.
- Активності сироваткових трансаміназ, 5 фракцій ЛДГ лужної фосфатази, ГГТП. Висока активніст аланінової транамінази, 5 фракцій ЛДГ ГГТП спостерігається при ......цирозі та цирозах вірусної етіології у фазі компенсації. В термінальній стадії цирозу печінки рівень трансаміназ низький, оскільки немає гепатоцитів. Різке підвищення лужної фосфатази відмічається при первинному та вторинному біліарному цирозі.
- Церулоплазміну сироваткового заліза, міді крові (при підозрінні на хворобу Коновалова - Вальсона).
- Показників коагулограми, рівень яких значно змінений при геморагічному синдромі.
- Проколагену - ІІІ-пептиду-попередника колагену як маркера утворення сполучної тканини в печінці.
5. Ультразвукове дослідження печінки на ранній стадії цирозу печінки виявляє гепатомегалію, гіперехогенність, виявляються вузлики регенерації підвищеної щільності.
Неоднорідність паренхіми печінки, виявлення вузлів регенерації підвищеної щільності менше 2 см в діаметрі, неправильність контурів печінки за рахунок вузлів регенерації характерні для макронодулярного цирозу.
При термінальній стадії цирозу печінка значно зменшена в розмірах а також виявляється збільшення селезінки.
6. Діагноз цирозу печінки може бути підтверджений при лапароскопії. При мікронодулярному цирозі печінка має яскраво-червоний. Рідше, сірувато-рожевий колір, незначно деформована, визначаються вузликом не більше 0,3 см в діаметрі.
При макронодулярному визначаються рубцеві сполучнотканинні сіруваті тяжі між вузлами. При цьому останні великих розмірів, (більше 3 мм в діаметрі) неправильної форми.
7. Комп'ютерна томографія дозволяє оцінити розміри печінки, виявити нерівність її поверхні, обумовлену вузлами. На цироз печінки також вказує підвищення щільності

 
 

Цікаве

Загрузка...