WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: перейми і роди - Реферат

Історія хвороби: перейми і роди - Реферат

Історія хвороби: перейми і роди
Паспортна частина
ПІБ :
Вік: 25.11.1983
Професія Хореограф
Місце роботи:
Домашня адреса:
Дата і час поступлення: 27.02.2006 4-00
Дата виписки з стаціонару: 03.03.2006р.
Скарги:
Перейми почалися 27.02.2006р. о 00.45. Вони були не регулярні по 25 с., Починаючи з 8.30 перейми стали регулярними по 40 с, з інтервалами між ними 5 хв., далі, починаючи з 9.50 перейми були по 40с, з інтервалом 2хв. Води відійшли 8.10, 27.03.2006р.
Анамнез життя:
Умови побуту задовільні, в дитинстві часто хворіла на ГРВІ, в юнацькому віці сечокам'яна хвороба, хронічний пієлонефрит, дифузний зоб Іст. Гінекологічними захворюваннями не хворіла. Туберкульоз, венеричні захворюваннями, гепатитом зі слів хворої не хворіла. Шкідливих звичок немає, наявність виробничих шкідливостей заперечує. Спадковий анамнез не обтяжений. Чоловік здоровий.
Спеціальний анамнез:
Менструальна функція: початок менструацій в 14років. Регулярність місячних встановилася за рік після початку менструацій. Тривалість місячних 6 днів, інтервал між менструаціями складає 21 день, тривалість циклу 27днів. При місячних виділялася помірна кількість крові. Відмічає болі середньої інтенсивності внизу живота за 2-3 дні до початку місячних і на 3-4день після початку. Порушення з боку інших систем перед менструаціями не відмічає. Після початку статевого життя цикл не змінився. Остання менструація 16.05.2005р.
Статева функція: статевим життям почала жити в 20років. Користувалася контрацептивними засобами(презервативи) на протязі близько року. Завагітніла через півтора роки після початку статевого життя. Під час статевого контакту кров'янистих виділень з піхви і болючості не відмічала. Останній статевий контакт близько двох тижнів після закінчення останньої менструації.
Дітородна функція: перші пологи, їх перебіг нормальний. Виділень з піхви не відмічає, болей та інших відхилень під час вагітності не відмічає.
Перебіг даної вагітності:
Токсикоз І-ої половини вагітності. 25.07.2005р. була взята на облік в жіночій консультації. Перший поштовх плоду 12.10.2005р. На протязі вагітності відвідувала жіночу консультацію 14разів. За період вагітності прибавка в масі тіла складає 8 кг.
Загальний аналіз сечі (25.07.05)
Кількість 100,0
Колір солом'яно-жовта
Прозорість мутна
Реакція нейтральна
Густина 1011
Білок 0,12г/л
Епітелій плоский 2-3 в п/з
Лейкоцити 3 в п/з
Загальний аналіз сечі (28.08.05)
Кількість 100,0
Колір солом'яно-жовта
Прозорість прозора
Реакція нейтральна
Густина 1013
Білок 0,09 г/л
Епітелій плоский не виявл.
Лейкоцити 7-8 в п/з
Загальний аналіз сечі (30.11.05)
Кількість 100,0
Колір солом'яно-жовта
Прозорість прозора
Реакція нейтральна
Густина 1011
Білок 0,06
Епітелій плоский 1-2 в п/з
Лейкоцити 1-2 в п/з
УЗД
11.10.05 Вагітність 12 тижнів, плацента по передній стінці, інші органи і системи в нормі.
15.10.05 Вагітність 24-25 тижнів, плацента по передній стінці, з боку інших органів і систем патології не виявлено.
Протокол скринінгового УЗД в 2 і 3 триместрі:
1 плід, передлежача голівка, вид І передній
Фетометрія:
БПГ - 86мм
ДС - 65мм
ДЖ - 95мм
Додаткові виміри: контур верхньої губи рівний, всі системи плода в нормі.
Плацента:
Локалізація: передня
Товщина: нормальна
Пуповина: 3 судини, обвита навколо шиї
Доплерометрія в ділянці a.umbilicaris 2.3
Заключення: вагітність 37 тижнів, передчасне старіння плаценти
Психофізіопрофілактичні заходи з 32 тижнів вагітності. Профілактика сосків. Особистої гігієни пацієнтка дотримувалась старанно.
Об'єктивне обстеження:
Загальний стан задовільний, свідомість ясна, в контакт вступає охоче, на питання відповідає адекватно. В часі і просторі орієнтується. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя спокійний. Настрій лабільний.
Пацієнтка правильної тілобудови, середнього зросту(156см.), вага 61 кг. ІМТ=22.3
Шкіра тепла, волога рожевого кольору, тургор шкіри в нормі. Підшкірно-жирова клітковина помірно виражена. Висипів не спостерігається. Периферичних набряків нема. Видимі слизові блідо-рожевого кольору, чисті. Периферичні лімфатичні вузли не пальпуються.
Опорно-рухова система: болі в суглобах відсутні. Деформацій скелету не виявлено. Рухомість суглобів в повному об'ємі. Болі в м'язах відсутні, тонус нормальний.
Пальпація щитоподібної залози: ЩЗ збільшена до І ступеня
Органи дихання: Грудна клітка нормостенічна, без деформацій, обидві половини симетрично беруть участь у акті дихання. Тип дихання - грудний. Носове дихання не утруднене. Т=36,7о,ЧСС-72. Аускультативно: Серцева діяльність ритмічна, тони серця звучні, ясні. Система органів травлення: ротова порожнина: слизова оболонка ротової порожнини блідо-рожевого кольору, чиста, язик вологий, чистий, відбитків зубів не спостерігається. Зів, мигдалики- не гіперемовані, не збільшені. Патологій з боку інших систем і органів не виявлено.
Спеціальне акушерське обстеження:
1. Зовнішній огляд: живіт овальної форми, збільшений за рахунок вагітної матки. Грудні залози округлої форми, середніх розмірів, соски випуклі.
2. Вимірювання тазу, живота: окружність живота 97см, висота стояння дна матки 33см. Очікувана маса плоду по Лєбедєву = 3201, за Стройковою = 2380, розміри тазу 26х28х33х20. Ромб Міхайліса: форма правильна, розміри 11х10. Індекс Соловйова - 14см. Справжня конюгата 11см
3. Пальпація і аускультація: зовнішнє акушерське обстеження по Леопольду:
Долоні обох рук розміщені на дні матки, пальці рук зближуються, обережним натисканням вниз визначають рівень стояння дна матки - середина відстані між пупком і мечовидним відростком. Пупок випинає. Визначається частина плода, яка розміщується на дні матки - тазовий кінець.
Обидві руки із дна матки переміщують вниз до рівня пупка і розміщують на бокових поверхнях матки. Ліва рука лежить на одному місці, пальці правої руки ковзають по лівій боковій поверхні матки і пальпують обернену туди частину плоду: визначається рівномірна площина - спинка плоду. Потім праву руку кладуть на стінкуматки, а ліва відчуває частину плода, повернену до правої стінки матки: визначаються невеликі виступи, які часто міняють своє положення - кінцівки. Заключення: перша позиція, передній вид
Лікар стоїть справа, лицем до лиця вагітної. Одну руку кладуть дещо вище лобкового симфізу так, щоб І палець знаходився на одній стороні, а чотири інших на другій стороні нижнього сегменту матки. Повільними рухами пальці заглиблюють і охоплюють передлежачу частину. Пальпується щільна округла частина, яка має чіткі контури - голівка. Короткими легкими поштовхами намагаються рухати голівкою справа наліво і навпаки балотування не відчувається.
Лікар стає справа, лицем до ніг вагітної. Долоні обох рук розміщуються на нижньому сегменті матки справа і зліва, кінчики пальців доходять до симфіза. Витягнутими пальцями обережно заглиблюють в напрямку порожнини тазу і кінчиками визначають передлежачу частину (голівка) і висоту її стояння - прижата до входу в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 136уд/хв, вислуховується нижче пупка, справа.
4. Огляд зовнішніх статевих органів, внутрішнє обстеження. Зовнішні статеві органи без патології. Слизова оболонка входу в піхву чиста, рожевого кольору.
Вагінальне обстеження (27.02.2006 5.20): шийка матки вкорочена до 0.3см, м'ялка, по провідній осі тазу цервікальний канал відкритий на 1.5 пальці. Плодовий міхур цілий, передлежить голівка, прижата до входу в малий таз. Мис недосяжний. Екзостозів нема.
Резюме внутр.обстеження: поздовжнє

 
 

Цікаве

Загрузка...