WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: ІХС, нестабільна стенокардія ІІІ ф.к., гіпертонічна хвороба ІІІ ст., серцева недостатність - Реферат

Історія хвороби: ІХС, нестабільна стенокардія ІІІ ф.к., гіпертонічна хвороба ІІІ ст., серцева недостатність - Реферат


Історія хвороби: ІХС, нестабільна стенокардія ІІІ ф.к., гіпертонічна хвороба ІІІ ст., серцева недостатність
Діагноз: ІХС, нестабільна стенокардія ІІІ ф.к., гіпертонічна хвороба ІІІ ст., серцева недостатність.
?
Паспортна частина
Прізвище, ім'я та по-батькові: Макота Марія Ільківна
Вік: 78рік (1928 р.н.)
Місце проживання: м. Львів, вул. Севастопольська 3 кв. 2
Місце праці: з 1986 р. - пенсіонер
Дата поступлення: 18.05.2006 р.
Дата курації: 18.05.2006 р.
Діагноз
Діагноз установи що скерувала хворого: ІХС, стабільна стенокардія ІІІ ф.к., дифузний кардіосклероз.
Діагноз при поступленні: ІХС
Діагноз клінічний: ІХС, нестабільна стенокардія, гіпертонічна хвороба ІІІ ст..
Діагноз заключний
Основний: ІХС: нестабільна (прогресуюча від 02.02.2006) стенокардія, з переходом у стабільну, ІІІ ф.к. Дифузний кардіосклероз , гіпертонічна хвороба ІІІст.
Ускладнення: Вторинна кардіопатія. Синусова тахікардія. Політропна екстрасистолія.
Супутні: атеросклероз аорти. Мітрально-аортальна вада серця, склеротична. Серцева недостатність.
Розпитування
Скарги: При поступленні у клініку хвора скаржився на значну задишку після фізичного навантаження, при підйомі по сходах; задишка проходила після відпочинку, особливо в положенні лежачи, після виходу на свіже повітря; крім того задишка іноді виникала вночі, від чого хвора прокидалася, і проходила після того як вона певний час сиділа.
Іноді задишка супроводжувалася кашлем спочатку сухим, а потім з виділенням слизистого харкотиння незначної кількості.
Наступною скаргою хворої був біль в ділянці серця (який виникає при звичайному ходінні на невеликі відстані, значно виражений при фізичному навантаженні), тривав 3-5хв, проходив самостійно (рідко) або після прийому 1-2 таблеток нітрогліцерину; біль іррадіював у ліву руку і під ліву лопатку.
Епізодично хвора відчуває помірне серцебиття у спокої, а також інтенсивне при хвилюванні та після навантаження.
Непокоїть підвищення АТ, яке не проходить самостійно, а потребує вживання лікарських середників.
Хвора скаржився на тверді, ціанотичні набряки на ногах, які переважно виникали до кінця дня та зменшувалися за ніч.
Крім того турбує головний біль, який виникає переважно у першій половині доби.
Характерним ще було відчуття важкості у правому підребер'ї, особливо після фізичного навантаження.
Притаманним також є швидка втомлюваність, зниження працездатності, загальна слабкість.
Анамнез захворювання
Вважає себе хворою 20 років. Почалося поступово з задишки при помірному фізичному навантаженні (ходьба, піднімання по сходах), короткотривалі періодичні болі в серці (іррадіювали у ліву руку і під ліву лопатку), болі голови. На думку хворої , дане захворювання почалося у зв'язку з хвилюванням і частим перенапруженням. До 09.02.2006 р. лікувалася амбулаторно, а 9 лютого 2006 у зв'язку з різкими болями в ділянці серця поступила в інфарктне відділення клінічної лікарні львівської залізниці (КЛЛЗ) і перебувала в стаціонарі до 23.02.2006. Лікувала "поляризуючою" сумішшю, гепарином, сідноформом, тіацетамом, сульфокамфокаїном , егілоком, аспекардом, фурасемідом , а також вживала етап-НЛ, предуктал-МР. Виписалася з покращенням. 18.05.2006 поступила в стаціонар терапевтичного відділення №2 КЛЛЗ де зараз і лежить.
Анамнез життя
Народилася четвертою із чотирьох дітей в сім'ї військового у м. Львові, росла і розвивалася в період війни, в задовільних матеріально-побутових умовах. В розумовому та фізичному розвитку від ровесників не відставала. Закінчила 8років середньої школи, вчилась на "добре". Після школи закінчила 2 курси Львівського педагогічного училища. Трудову діяльність почала в 23-річномувіці перукарем у львівській залізниці, на даний момент є пенсіонером.
Була одружена з 19-річного віку, чоловік помер 3 роки тому (2003року). Живе з сином в двохкімнатній, сухій, світлій квартирі зі всіма вигодами на 1-муповерсі. Відносини в сім`ї добрі. Харчування повноцінне, вітамінізоване, щоденно 3 рази в день приймає гарячу їжу.
Менструації почалися в 12 років, були болючі і нерегулярні, з великою кількістю виділень, була одна вагітність і одні пологи. Менопауза почалася в 48років, хвора настання цього періоду перенесла нормально.
В юності хворіла ангінами. В 63-річному віці - струмектомія, як наслідок інтрахірургічного лікування з приводу пухлини голосових зв'язок. Туберкульозом, венеричними хворобами та вірусним гепатитом не хворіла.
Спадковість не обтяжена.
Шкідливих звички - заперечує.
Алергологічний анамнез - реакцій на прийом лікарських препаратів, харчових продуктів, запахи, укуси комах не було.
Теперішній стан
Загальний огляд
Загальний стан задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Будова тіла правильна. Конституція астенічна Постава сутула. Ходьба скована. Ріст - 160 см. Вага - 55 кг.
Шкіра бліда, нееластична, без висипань, суха. Доступні огляду слизові блідо-рожевого кольору, без висипань і крововиливів. Підшкірно-жирова клітковина зниженого відживлення і недостатньо розвинена. М'язи розвинуті слабо, тонус їх понижений. Набряки на правій і лівій гомілці помірно виражені.
Кістково-суглобова система: деформація суглобів дистальних флангів пальців рук. Лімфатичні вузли, доступні пальпації не пальпуються. Температура тіла - 36,5 0С.
Детальний огляд
Голова звичайної форми, волосся рідке, сиве, м'яке. Чоло високе, брови рідкі, сиві. Очі правильно розміщені в орбітах. Щоки бліді. Ніс прямий, вушні раковини без особливостей. Губи ціанотичні. Шия пропорційна тілу. Кінцівки без помітних змін, пальці деформовані.
Система органів дихання
Дихання носом вільне, виділень з носа немає. Надключичні та підключичні
ямки виражені різко з обох боків. Лопатки нещільно пристають до грудної клітки з обох боків. Грудна клітка астенічної будови. Хребет має фізіологічні вигини: лордоз шийний і

 
 

Цікаве

Загрузка...