WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: застарілий задньомедіальний вивих правого передпліччя - Реферат

Історія хвороби: застарілий задньомедіальний вивих правого передпліччя - Реферат

неболючий. Симптоми враження жовчевого міхура негативні.
Ендокринна система. Щитовидна залоза не пальпується. Об єктивних симптомів ендокринної дисфункції не виявлено.
Сечовидільна та статева система. Права та ліва нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з 2-х сторін .Фізіологічні відправлення не порушені .
Місце захворювання. 1) при огляді положення правої руки вимушене: кінцівка дещо зігнута в ліктьовому суглобі (передпліччя по відношенню до плеча знаходиться під кутом 150?), пронована, виражена деформація в ділянці ліктьового суглобу по типу cubitus valgus.
2) активні та пасивні рухи в ліктьовому суглобі можливі лише у вигляді згинання на 10-15?, помірно болючі, носять пружний характер.
3) при пальпації ділянки ліктьового суглобу поверхневої та глибокої болючості немає, рівнобічність трикутникаГіттера порушена, його вешина (верхівка ліктьового виростка) визначається досередини від ортотопічної локалізації, лінія Маркса зберігає свою перпендикулярність по відношенню до вісі плечової кістки.
4) при вимірюванні довжини правої верхньої кінцівки, окремо плеча та передпліччя отримано наступні результати: довжина верхньої кінцівки (відстань від надплечового відростка лопатки до кінця дистальної фаланги третього пальця кисті) становить ??? см (зліва - ??? см, дефіцит дорівнює ??? см), довжина плеча (від акроміона до латерального надвиростка плечової кістки) становить ??? см (зліва ??? см), довжина передпліччя - ??? см (зліва - ??? см); виявлене відносне (дислокаційне) вкорочення правої руки.
5) сила у м?язах, що здійснюють рухи плечовою кісткою, кистю та її пальцями (справа) не порушена; силу м?язів плеча через обмежену рухомість в ліктьовому суглобі встановити не вдалося.
6) функція правої кінцівки порушена внаслідок неможливості згинання її в ліктьовому суглобі ???.
8. ПЛАН ЛІКУВАННЯ ДАНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ.
Невправлений своєчасно вивих передпліччя дуже швидко веде до контрактури м'язів, зморщування оточуючих тканин, кінці кісток стають остеопоротичними, згладжуються, втрачається форма та внутрішньосуглбова конгруентність. Тому вже через три тижні закрите вправлення пов'язане із значною травматизацією суглобових поверхонь. Тому застарілий вивих передпліччя є прямим показом до оперативного втручання.
Відкрите (оперативне) вправлення застарілого вивиху проводиться наступним чином.
Положення хворого - на спині, рука - на грудях.
Знеболення - ендотрахеальний наркоз.
Техніка операції. Доступ Ольє (штикоподібний розріз, що бере початок на 6-7 см вище лінії надвиростків плеча, йде вниз дещо латеральніше серединної лінії, проходить через проекцію променево-ліктьового суглобу, різко відхилюється в медіальну сторону, пересікаючи основу ліктьового відростка, і далі йде вниз вздовж ліктьової кістки) в поєднанні з елементами доступу Кемпбелла (розріз йде дугоподібно випуклістю досередини поблизу серединної лінії дистального відділу плеча, ліктьового відростка і проксимального відділу плеча). Після розсічення шкіри та підшкірної клітковини із апоневрозу трьохголового м'язу викроюють трикутний лоскут, що містить сухожилок м'язу, із основою на ліктьовому відростку. Виділяють ліктьовий нерв і підводять під нього гумову смужку. Між м'язовими пучками проникають до задньої поверхні плечової кістки і вниз до ліктьового виростка, розтинаючи спайки. Суглобову сумку розтинають поперечно. Під контролем ока проводиться вправлення вивиху.
При цьому слід виявити обережність, щоб не пошкодити судини та нерви (особливо ліктьовий нерв!), розташовані позаду внутрішнього надвиростка.
Післявправлення перевіряють свободу рухів в суглобі.
Накладення швів на рану проводять під зігнутим під прямим кутом ліктьовому суглобі. Відсічений трикутний лоскут апоневрозу трьохголового м'язу при контрактурі останнього дозволяє провести зшивання м'язів із деяким подовженням, хоча в функціональному відношення це небажано.
В рану обов'язково вводять на 48 год катетер для евакуації гематоми.
Фіксацію здійснюють в глибокій гіпсовій пов'язці протягом 2 тиж, після чого приступають до розробки рухів.
Лікувальна фізкультура повинна здійснюватися у всі періоди після оперативного втручання.
До зняття гіпсової пов'язки: статичні та динамічні дихальні вправи (10 глибоких вдихів, 10 звичайних дихальних актів - 5-6 раз на добу в сидячому стані та при повільній ходьбі), ідеомоторні вправи ("уявляти" згинальні та ротаційні рухи у всіх суглобах правої руки із одночасними рухами в лівій руці), вправи для м'язів кисті та передпліччя правої руки (8-10 згинань пальців в кулак, помірної сили, 6-8 раз на добу).
Протяг 3 тиж після зняття гіпсової пов'язки рекомендовано наступний комплекс вправ:
- Із вихідного положення сидячи на стільці:
1. Руки на поверхні стола. Згинання і розгинання пальців кисті (8-12 раз).
2. Під передпліччя підведена ковзка поверхня (валик, напр.). Згинання та розгинання в ліктьовому суглобі, ковзаючи по полірованій поверхні (5-6 раз).
3. Одночасне згинання та розгинання в променевозап'ястних суглобах (8-10 раз).
4. Плече на столі, передпліччя напрямлене вертикально вверх. Згинання та розгинання в ліктьовому суглобі, кистю здорової руки підтримують передпліччя пошкодженої (6-8 раз).
5. Руки на поверхні стола. Супінація та пронація передпліччя (6-8 раз).
6. Пальці в "замок". Згинання та розгинання в ліктьових суглобах, не відриваючи кистей від столу. (6-8 раз)
- Вихідне положення - сидячи на стільці.
1. Рук на поверхні столу. Поперемінний тиск кожним пальцем кисті на поверхню столу (2-3 с) із наступним розслабленням м' язів кисті та передпліччя (4-5 раз).
- Вихідне положення сидячи поперек стільця, плече пошкодженої руки на спинці стільця, передпліччя звисає вниз.
1. Качальні маятникоподібні рухи рухи із згинанням і розгинанням в ліктьовому суглобі (10-12 раз).
2. Супінація та пронація передпліччя (10-12 раз).
- Вихідне положення - сидячи на стільці.
1. Руки на поверхні столу. Розведення та зведення пальців кисті (6-8 раз).
Заняття завершують у вихідному положенні лежачию

 
 

Цікаве

Загрузка...