WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості - Реферат

Історія хвороби: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості - Реферат

0.001
D.t.d.N 50 in tab.
S. По одній таблетці 2 рази в день після їди.
#
Rp.: Sol. Cyanocobalamini 0.02% - 1ml
D.t.d.N. 20 in amp.
S. По 1 мл внутрішньом'язово через день.
#
Rp.: Tab. "Ferrumplex" N. 50
D.S. По дві таблетки 3 рази на день.
#
Rp.: Splenini
D.t.d.N 10 in amp.
S. По 1 ml внутрішньом'язово 1 раз на день.
#
4. Загально-укріплюючі кисневі коктейлі
20.04.2000 Загальний стан хворої середньої важкості. Сон та апетит хороший. Слизові оболонки ротової порожнини і кон'юктиви очей блідо-рожеві. Дихання везикулярне. Тони серця приглушені. Шуми не вислуховуються. Живіт при пальпації м'який, неболючий. Нирки і сечовий міхур не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Сечопуск вільний, неболючий.
t - 36,4 С, АТ - 110/75, пульс - 70/хв.
Куратор: 1. Режим палатний
2. Дієтичний стіл № 11
3. Rp.: Acidi folici 0.001
D.t.d.N 50 in tab.
S. По одній таблетці 2 рази в день після їди.
#
Rp.: Sol. Cyanocobalamini 0.02% - 1ml
D.t.d.N. 20 in amp.
S. По 1 мл внутрішньом'язово через день.
#
Rp.: Tab. "Ferrumplex" N. 50
D.S. По дві таблетки 3 рази на день.
#
4. Загально-укріплюючі кисневі коктейлі
ЗАКЛЮЧНИЙ ДІАГНОЗ
(DIAGNOSIS TERMINALIS):
На основі обгрунтувань попереднього діагнозу, а саме: скарги на тупий тиснучий головний біль, без чіткої локалізації, який посилюється при зміні положення тіла ( з горизонтального на вертикальне ), запаморочення, задишку, яка виникає при незначному фізичному навантаженні, виражену загальну слабкість, швидку втомлюваність, погіршення апетиту; анамнезу хвороби - захворювання виникло поступово, анемічний синдром спостерігається з 1996р., почався із задишки, загальної слабкості, погіршення стану відмічає протягом останнього місяця. Здала в поліклініці кров на аналіз - виявлено анемію; даних опитування по системах і органах - при незначному фізичному навантаженні з'являється серцебиття і змішана задишка, поганий апетит, запаморочення при незначному фізичному навантаженні та зміні положення тіла, погіршений смак, даних об'єктивного обстеження - шкіра бліда, з незначною жовтушністю, потовщені ламкі нігті, блідість слизових оболонок, зниження м'язової сили і тонусу, м'який, порожній, малий і повільний пульс, розширення лівої межі серця на 1 см, приглушення тонів серця, понижений артеріальний тиск ( 100/70 мм.рт.ст. ), язик червоного кольору, "лакований"; та отриманих даних додаткових методів обстеження, а саме: збільшення вмісту білірубіну в крові (4,78 мкмоль/л ), в мазку червоного кісткового мозку - картина В12-фолієводефіцитної анемії можна обгрунтувати симптоми і синдроми:
1. Анемічний синдром ( блідість шкіри і видимих слизових, задишка, запаморочення, м'який, порожній, малий і повільний пульс )
2. Гунтерівський глоссит ( язик червоний, "лакований", є відчуття відчуття печії в язиці )
3. Астено-вегетативний синдром ( загальна слабкість, швидка втомлюваність, запаморочення )
і виставити діагноз: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості.
ПРИНЦИПИ ТЕРАПІЇ І ПРОФІЛАКТИКИ
Лікування В12-фолієводефіцитної анемії полягає у внутрішньом'язовому ввеленні вітаміну В12 та пероральному - фолієвої кислоти. Є 2 препарати вітаміну В12 - ціанокобаламін і оксикобаламін.
Ціанокобаламін призначають по 400 - 500 мкг внутрішньом'язово 1 раз на день ( оксикобаламін по 1 мг/добу через день ). Тривалість курсу лікування складає 4-6 тижнів. Після курсу лікування призначається курс закріплюючої терапії: ціанокобаламін вводять 1 раз на тиждень протягом 2 місяців, а потім постійно 2 рази на місяць по 400-500 мкг. Оксикобаламін можна вводити рідше: протягом 3 місяців його вводять 1 раз на тиждень, а потім постійно 1 раз на місяць по 500 мкг.
При фунікулярному мієлозі призначають великі дози вітаміну В12 ( 1000мкг щодня ), в комбінації з коферментом вітаміну В12 - кобамідом ( 500 мкг 1 раз на день внутрішньом'язово ), який бере участь в обміні жирних кислот і покращує функціональний стан спинного мозку і нервових волокон. Ці дози вітамвну В12 вводяться до зникнення клініки мієлозу.
Переливання еритроцитарної маси проводять лише по життєвим показам ( кома при В12-дефіцитній анемії, падіння рівня гемоглобіну до катастрофічно низьких величин ( 40-50 г/л і нижче ), розвиток анемічної енцефалопотії, серцевої недостатності ).
При симптоматичних формах показане лікування основного захворювання ( оперативне лікування раку шлунка, дегельмінтизація при інвазії широким стьожаком ).
Фолієву кислоту призначають всередину в добовій дозі 5-15 мг.
Хворі проходять огляд у терапевта 4-5 разів на рік. а 1 раз на рік відвідують невропатолога, гінеколога, ЛОР-лікаря. Загальний аналіз крові проводиться 4-5 разів на рік, вміст в ній тромбоцитів та ретикулоцитів визначається також 4-5 разів на рік, біохімічний аналіз крові та фіброгастроскопія проводиться 1 раз на рік.
Лікування В12-фолієводефіцитної анемії проводиться пожиттєво, диспансерне спостереження повинно проводитись постійно.
Лікування даної хворої:
1. Режимпалатний
2. Дієтичний стіл № 11
4. Медикаментозне лікування:
Rp.: Acidi folici 0.001
D.t.d.N 50 in tab.
S. По одній таблетці 2 рази в день після їди.
#
Rp.: Sol. Cyanocobalamini 0.02% - 1ml
D.t.d.N. 20 in amp.
S. По 1 мл внутрішньом'язово через день.
#
Rp.: Tab. "Ferrumplex" N. 50
D.S. По дві таблетки 3 рази на день.
#
Rp.: Splenini
D.t.d.N 10 in amp.
S. По 1 ml внутрішньом'язово 1 раз на день.
#
5. Загально-укріплюючі кисневі коктейлі
ЕПІКРИЗ
(EPICRISIS).
Хвора Мисак Катерина Василівна, 32р., поступила 06.04.2000р. зі скаргами на тупий тиснучий головний біль, без чіткої локалізації, який посилюється при зміні положення тіла (з горизонтального на вертикальне), запаморочення, задишку, яка виникає при незначному фізичному навантаженні, виражену загальну слабкість, швидку втомлюваність, погіршення апетиту. В анамнезі хвороби: виникла поступово, анемічний синдром спостерігається з 1996р., почався із задишки, загальної слабкості. Погіршення стану відмічає протягом останнього місяця. Хвора здала в поліклініці кров на аналіз - виявлено анемію.
Дані об'єктивного обстеження: Шкіра: бліда, з незначною жовтушністю, спостерігається змішана задишка. Слизова рота - блідо-рожева, язик червоного кольору, блискучий, "полірований" з невираженими сосочками. Тони серця приглушені. На верхівці і в точці Боткіна вислуховується систолічний шум, артеріальний тиск - 100/70 мм.рт.ст.,
В терапевтичному відділенні проведено загальні та спеціальні дослідження та отримано такі результати:
1. Біохімічний аналіз крові: білірубін - 4,78 мкмоль/л, загальний білок - 77,87 г/л, тимолова проба - 3,33од., АЛТ - 0,19 ммоль/год.л, АСТ - 0,25 ммоль/год.л,.
2. Стернальна пункція - в мазку картина В12-фолієводефіцитної анемії.
Виставлено клінічний діагноз: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості.
Лікування включало:фолієву кислоту - 0,1 3 р/день, Ціанокобаламін - 1 мл 1% розчину внутрішньом'язово через день, Феррумплекс - 2табл. 3 рази на день, Спленін - 1 мл внутрішньом'язово 1раз на день, загально-укріплюючі кисневі коктейлі.
Хвора в задовільному стані 22.04.2000р. виписана додому на амбулаторне лікування.
Рекомендовано:
" курс закріплюючої терапії: ціанокобаламін вводити 1 раз на тиждень протягом 2 місяців, а потім постійно 2 рази на місяць по 400-500 мкг.
" Проходити огляд у терапевта 4-5 разів на рік, 1 раз на рік відвідувати невропатолога, гінеколога, ЛОР-лікаря. 4-5 разів на рік - загальний аналіз крові, вміст в ній тромбоцитів та ретикулоцитів. Біохімічний аналіз крові та фіброгастроскопія - 1 раз на рік.

 
 

Цікаве

Загрузка...