WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості - Реферат

Історія хвороби: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості - Реферат

Історія хвороби: В12-фолієводефіцитна анемія середньої важкості
ПАСПОРТНІ ДАНІ:
1. П.І.Пб -
2. ВІК - 32 р.
3. ПРОФЕСІЯ - касир
4. МІСЦЕ РОБОТИ - АТП - 16/27
5. АДРЕСА - м
6. ДАТА ГОСПІТАЛІЗАЦІЇ - 06.04.2000р.
7. КИМ НАПРАВЛЕНИЙ - поліклінікою №3 .
СКАРГИ ХВОРОГО
(MOLESTIA AEGROTI):
Хвора скаржиться на тупий тиснучий головний біль, без чіткої локалізації, який посилюється при зміні положення тіла ( з горизонтального на вертикальне ), запаморочення, задишку, яка виникає при незначному фізичному навантаженні, виражену загальну слабкість, швидку втомлюваність, погіршення апетиту.
ІСТОРІЯ ЗАХВОРЮВАННЯ
(ANАMNESIS MORBI):
Захворювання виникло поступово, анемічний синдром спостерігається з 1996р., почався із задишки, загальної слабкості. В лікувальні установи не зверталась.Погіршення стану відмічає протягом останнього місяця. Здала в поліклініці кров на аналіз - виявлено анемію, і 20.03 2000р. хвора була направлена в ІІІ міську лікарню.
ОПИТУВАННЯ ПО СИСТЕМАХ ОРГАНІВ
(STATUS PRAESENS SUBJECTIVUS):
Серцево-судинна система:
На болі в ділянці серця (cardialgia) не скаржиться. При фізичному навантаженні або психічному збудженні з'являється незначне серцебиття (palpitatio cordis), що швидко проходить. Перебої в роботі серця (cor palpitationis) хворий заперечує. Має місце змішана задишка (dyspnoe) при незначному фізичному навантаженні. На ядуху (asthma), набряки (oedema), та переміжну кульгавість (claudicatio intermittens) скарг не було.
Дихальна система:
Носове дихання вільне, без відчуття сухості в носі. Виділень немає, носових кровотеч - теж. Відчуття сухості в горлі і за грудиною немає. Болей (dolor) в ділянці грудної клітки хворий не відчуває. Має місце змішана задишка (dyspnoe) при незначному фізичному навантаженні. Кровохаркання (haemoptoe) не спостерігалось. Лихоманки (febris) не відмічається. На підвищену пітливість (hyperhidrosis) та нічні поти (sudor nocturna) не скаржиться.
Органи травлення:
Апетит (appetitus) - поганий. Спраги (sites), слинотечі (salivatio), сухості та гіркоти в роті (siccitas et amarities in ore) нема. Смак збережений. Є відчуття печії в язиці. За добу випиває близько 0.5 л води, в основному у вигляді чаю. Ковтання їжі не затруднене. Проходження твердої та рідкої їжі по стравоходу вільне. На болі в животі, блювоту (vomitus), нудоту (nausea), відригування (regurgitatio) та печію (pirosis) не скаржиться. Здуття живота (meteorismus) не відмічається. Акт дефекації самостійний, відходження газів вільне, стілець оформлений, звичайного кольору, без домішок крові, слизу та гнійних виділень. Свербіння та болі в ділянці заднього проходу не відмічає.
Сечовидільна система:
Болей в ділянці попереку та над лобком не відмічається. Сечопуск вільний, сеча світло-жовтого кольору. На мимовільний сечопуск не скаржиться.
Ендокринна система:
Порушення росту і будови тіла, зміни ваги не відмічається. Зміни волосяного покриву - також.
Опорно-руховий апарат:
На болі в кістках та м'язах не скаржиться. Припухлість та деформація суглобів не відмічається. На болі при рухах в хребті не скаржиться.
Нервова система та органи чуття:
Працездатність знижена. Корчі, парестезії не відмічаються, на втрату свідомості не скаржиться, є скарги на запаморочення при незначному фізичному навантаженні та зміні положення тіла. Характер спокійний, врівноважений. Пам'ять хороша, сон спокійний, поверхневий. Зір, слух, нюх хороші, смак погіршений, тактильна чутливість збережена.
ІСТОРІЯ ЖИТТЯ ХВОРОГО
( ANAMNESIS VITAE )
Жила і розвивалась в задовільних матеріально-побутових умовах. Туберкульоз, венеричні захворювання заперечує, під час навчання в школі перенесла хворобу Боткіна. Спадковий анамнез не обтяжений. Пологів - 3; 2 аборти. Має троє дітей - 12; 11 і 8 років. В 1991р., після останніх пологів, відмічала появу гемороїдальних вузлів, а періодами, при закрепах, появу свіжої крові на калі. Алергії на ліки, харчові продукти та побутові алергени хвора не має.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ
(STATUS PRAESENS OBJECTIVUS):
1. Загальний огляд (inspectio).
Загальний стан хворої середньої важкості
Свідомість ясна
Положення в ліжку активне
Вираз обличчя спокійний
Тілобудова нормостенічна
Зріст - 165 см
Вага - 50 кг
t тіла - 36.4 С
Шкіра: бліда, з незначною жовтушністю. Висипки та новоутворів на шкірі не виявлено. Волосяний покрив розвинутий по жіночому типу, шкіра помірно волога, еластична. Нігті потовщені, ламкі.
Слизові оболонки: повік - рожево-червоні, без ерозій та сльозотечі. Слизова рота - блідо-рожева, без висипок та виразок. Ясна - блідо-рожевого кольору, тверді, не кровоточать.
Підшкірна жирова клітковина - товщиною в 1 см біля пупка, під лопатками - такої ж товщини, рівномірно розподілена, набряків та пастозності не виявлено.
Лімфатичні вузли: пальпуються підборідні, підщелепні, задньо-шийні, аксилярні. Поодинокі, 0,3-0,4 см, нещільні, рухомі, неспаяні з іншими вузлами та оточуючими тканинами.
М'язи добре розвинені, тонус знижений. При пальпації болючості, ущільнень не відмічалось. М'язова сила зменшена.
Кістки кінцівок симетричні, череп відповідає нормоцефалічному типу, деформацій хребта не виявлено. Патологічної рухомості і болючості при рухах, пальпації і перкусії кісток - теж.
Суглоби звичайної конфігурації, без вип'ячувань та згладження контурів. Активні та пасивні рухи виконуються в повному об'ємі. Болючості при пальпації та рухах не виявлено.
Обличчя симетричне, шкіра бліда, без висипання. Очні щілини середньої величини. Набряку повік не спостерігається. Склери білого кольору, зіниці симетричні. Ніс невеликий. Вуха бліді.
2. Дихальна система (systema respiratorium).
Грудна клітка відповідає нормостенічному типу тілобудови, трапецієподібна, лопатки добре прилягають до неї. Грудний тип дихання, з участю обох половин грудної клітки. Дихання ритмічне, 20 на хвилину, не глибоке. Міжреберні проміжки не розширені, при глибокому вдиху збільшуються.
Пальпація (palpatio): грудна клітка не болюча. Голосове тремтіння на симетричних ділянках однакове, проводится добре. Грудна клітка не ригідна, в диханні допоміжні м'язи не беруть участі.
При порівняльній перкусії (percussio comparativa) - ясний легеневий звук, однакової гучності, одинаково вислуховується на симетричних ділянках. В просторі Траубе тимпанічний звук збережений.
Топографічна перкусія (percussio topographica): Верхівки легень - на рівні VII шийного хребця. Поля Креніга з обох боків 5 см.
Нижня межа легень: справа зліва
попарастернальній лінії - VІ міжребер'я -----------
по середньоключичній лінії - VІ ребро -----------
по передній аксилярній лінії - VІІІ ребро VІІІ ребро
по середній аксилярній лінії - ІХ ребро ХІ ребро
по задній аксилярній лінії - Х ребро Х ребро
по лопатковій лінії - ХІ ребро ХІ ребро
по паравертебральній лінії - ХІІ грудний хребець ХІІ грудний хребець
Сумарна рухомість країв легень по середній паховій лінії - 6 см.
Аускультація легень (auscultatio pulmonum): При порівняльній аускультації в обох легенях везикулярне дихання. Шум тертя плеври не вислуховується. Бронхофонія збережена.
Проба Штанге - 30 с.
Проба Генча - 20 с.
3. Серцево-судинна

 
 

Цікаве

Загрузка...