WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: Гіпертонічна хвороба - Реферат

Історія хвороби: Гіпертонічна хвороба - Реферат

піднебіння блідо-рожевого кольору , без нальоту , геморрагій і виразок.Слизова зіву без патологічних змін.Мигдалики не виступають за край піднебінних дужок, блідо-рожеві, лакунарні, без нальоту і висипних елементів.
Огляд живота
При огляді хворого в горизонтальному і вертикальному положеннях живіт округлий, звичайної конфігурації, без локальних вип'ячувань та втягнень.Підшкірні вени на передній черевній стінці не розширені.Видима перистальтика шлунка і кишечника відсутня.Пупок втягнутий.Ділянки на шкірі пігментаціїї, депігментації, почервоніння, смуги, висипки, відсутні.В правій здухвинній ділянці візуалізується післяопераційний рубець довжиною 6 см , неболючий, не виступає над поверхнею шкіри, білого кольору.Участь передньої черевної стінки в акті дихання рівномірна.
Перкусія живота
Над порожнистими органами і в просторі Траубе - розлитий тимпаніт.
Вільна рідина в черевній порожнині відсутня.
Поверхнева орієнтовна пальпація (Palpatio abdominis auperficialis )
Живіт м'який, не болючий, без зон гіперестезії.Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний.Розходження прамих м'язів живота, грижі, пухлини відсутні.
Глибока ковзна методична (топографічна) польпація за Образцовим і Стражеско (Palpatio abdominis profunda )
Сигмовидна кишка прощупується в лівій клубовій ділянці на протязі 15см у вигляді гладкого неболючого циліндра без бурчання , товщиною 2 см , з рідкою перистальтикою, помірно рухливого.
Сліпа кишка прощупується у вигляді помірно напруженого циліндра дещо розширеного книзу діаметром 4 см , неболючого, гладкого, рухливість до 3 см,
при натискувані - бурчить.
Кінцевий відділ здухвинної кишки пальпується в глибині правоі здухвинної западини в вигляді м'якого ,пасивно рухливого циліндра товщиною 1см, з легкою перистальтикою і бурчанням.
Червоподібний паросток не пальпується.
Поперечно-ободова , висхідна і низхідна ділянки ободової кишки пальпуються у вигляді неболючого , гладкого , помірно щільного циліндра , товщиною 3 см , рухливого.
Нижня межа шлунка неболюча ,гладка ,на 2см вище пупка.Мала кривизна шлунка і воротарь не пальпуються .Велика кривизна розташована по обидві сторони від серединної лінії , на 2 см вище пупка.Больових точок при пальпації не виявлено.
Видимого збільшення печінки і її пульсації не виявлено.При пальпації печінковий край не виступає з-під краю реберної дуги, гострий, рівний, гладкий, неболючий, м'яко-еластичної консистенції, рухомий.
Верхня межа печінкової тупості
Linea parasternalis dextra верхній край VI ребра
Linea medioclavicularis dextra VI ребро
Linea axillaris anterior dextra VII ребро
Нижня межа печінкової тупості
Linea parasternalis dextra на 2 см нижче нижнього краю правої реберної дуги
Linea medioclavicularis dextra по нижньому краю правої реберної дуги
Linea axillaris anterior dextra X ребро
Linea mediana anterior на 3 см від нижнього краю мечевидного відростка
Розміри печінки за Курловим :
Права середньоключична лінія ----- 9 см.
Передня серединна----- 8 см.
По нижньому краю лівої редерної дуги----- 7 см.
Жовчний міхур не пальпується. Симптоми Курвуазьє , Ортнера, Менделя, діафрагмальний - від'ємні.
В зонах проекції підшлункової залози болючість не відмічається.
Пропальпувати селезінку не вдалося.
При тихій перкусії селезінкова тупість визначається між IX і XI ребрами; поперечник-4 см, поздовжник-6 см; передній край селезінки не заходить медіальніше linea costoarticularis.
Сечовидільна система (Sistema uropoeticum )
Ділянка попереку без змін. Нирки в горизонтальному і вертикальному положенні пропальпувати не вдалося. Точок болючості не виявлено. Симптом Пастернацького негативний з обох боків.Сечовий міхур не пальпується. Перкуторно дно сечового міхура над лоном не виявляється.
Ендокринна система ( Systema endocrinica )
Візуально змін зі сторони щитовидної залози не відмічається.При ковтанні пальпується перешийок щитовидної залози у формі поперечного м'яко-еластичного тяжа шириною 0,3 см по передній поверхні трахеї під персневидним хрящем.
Очні симптоми негативні.
Розвиток вторинних статевих ознак відповідає фізіологічній нормі для данного віку.
Нервова система і органи чуття
Розумовий розвиток не порушений, інтелект збережений.Пам'ять на минулі і сучасні події хороша.Орієнтація в часі , просторі, в своїй особі задовільна.Хворий легко контактує.Поведінка хворого при обстежені адекватна.Сон хороший . Рухи координовані.Симптом Ромберга не вказує на ураження вестибулярного апарату.Нюх, смак, слух збережені.Зауважується ослаблення зору.
Дермографізм.Смуги рожевого кольору, з'являються через 30 с шириною 0,4см ,не виступають над поверхнею шкіри, не супроводжуються відчуттям свербіння і болючості, зникають через 2 хв.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ З ВИДІЛЕННЯ ОСНОВНИХ СИНДРОМІВ
( DIAGNOSIS PRAELIMINARIS )
На основі скарг хворого( на помірні періодичні , недовготривалі головні болі в потиличній ділянці; задишку при фізичному навантаженні,що проходить в стані спокою; утримання протягом останніх 2 місяців підвищенного артеріального тиску до 180/100---190/110мм.рт.ст.); виходячи з данних історії захворювання ( хворіє 5 років , повільнопрогресуючий перебіг без загострень; захворювання почалося з безсоння, важкості в голові; з1998 року з'явились періодичні головні болі в потиличній ділянці, які пізніше посилились, серцебиття, головокружіння, задишка при фізичному навантаженні змішаного характеру; в 1999 році з'явились періодичні, ниючі , недовготривалі болі в ділянці серця , які виникали при підвищенні артеріальньго тиску ), обтяженого сімейного анамнезу (по бятьківській лінії схильність до підвищення артеріального тиску), беручи до уваги данні об'єктивного обстеження ( пульс підвищенного напруження і наповнення ; верхівковий поштовх розлитий, високий, посилений резистентний, шириною 2,5 см; ліва межа відносної і абсолютної серцевої тупості зміщенна вліво; поперечник відносної тупості серця 14,5 см;при аускультації послаблення I тону над верхівкою і в точці Боткіна, акцент II тону над

 
 

Цікаве

Загрузка...