WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: Гіпертонічна хвороба - Реферат

Історія хвороби: Гіпертонічна хвороба - Реферат


Історія хвороби: Гіпертонічна хвороба
Клінічний діагноз : Гіпертонічна хвороба , II стадія, повільнопрогресуючий перебіг, НК I-Бст.
Morbus hypertonicus stadium II cursus tardus progrediens ,insuffitientia circulationis sanguinis gradus I-B.
РОЗПИТУВАННЯ ХВОРОГО(INTERROGATIO)
Загальні відомості про хворого(Praefatio)
Прізвище, ім'я, по батькові :
Вік: 56 років
Професія : пенсіонер
Місце проживання :
Дата госпіталізаціі : 31.03.2000р
Ким направлений : дільничий лікар Козовської ЦРЛ
Скарги хворого(Molestia aegroti)
На момент обстеження хворий скаржиться на помірні періодичні недовготривалі головні болі в потиличній ділянці, загальну слабкість, задишку при фізичному навантаженні, що проходить в стані спокою.На протязі останніх 2 місяців утримується підвищенний артеріальний тиск до 180/100 мм.рт.ст.--190/110мм.рт.ст.
Історія захворювання(Anamnesis morbi)
Постійне підвищення артеріального тиску хворий став відмічати з 1995р.
З'явилась загальна слабість, безсоння,важкість в голові.Починаючи з 1998р.
хворий відмічає появу періодичних головних болей в потиличній ділянці,
іноді серцебиття , головокружіння.Пізніше з'явилась задишка при фізичному навантаженні змішаного характеру.В 1999 р. відмічає появу периодичних болей в ділянці серця ниючого характеру , недовготривалі, які виникали при підвищенні артеріального тиску і зникали при його зниженні.
Останній рік лікувався в Козовській ЦРЛ з приводу гіпертонічної хвороби
II ст.
На момент поступлення хворий скаржився на периодичні болі в ділянці серця, ниючі, недовготривалі, що виникали при підвищенні артеріального тиску і зникали при його зниженні ;на періодичні сильні головні болі в потиличній ділянці; головокружіння; серцебиття; загальну слабкість; задишку змішаного характеру при фізичному навантаженні та під час ходьби.Під час лікування в клініці в хворого зникло головокружіння, біль в ділянці серця, зменьшилась сила і частота головних болей, серцебиття.
Загальний стан хворого покращився.
Опитування по системах органів(Status praesens subjectivus)
Серцево-судинна система
Болі в ділянці серця (cardialgia ) на момент обстеження хворого не турбують.Відмічаються серцебиття (palpacio cordis) періодичного характеру,недовготривалі,що виникають при хвилюванні і фізичному навантаженні, і проходять в стані спокою при лежанні. Перебої в серці (cor palpitationis irregularis) не відмічаються.
Задишка (dispnoe) виникає приступами при фізичному навантаженні,змішаного характеру.Ядуха (asthma), набряки (oedema), переміжна кульгавість (claudicatio intermittens) хворого не турбують.
Дихальна система
Дихання через ніс вільне. Відчуття сухості в горлі чи за грудиною хворого не турбує. Біль (dolor) в грудній клітці відсутній.
Кашель (tussis) не відмічається. Ядуха (asthma), лихоманка (febris), підвищенна пітливість (hiperhidrosis), нічні поти (sudor noctumus) хворого не турбують.
Травна система
Апетит (appetitus) збережений. Спрагу (sites), слинотечу (salivatio), сухість (siccutis in ore), гіркоту в роті (amarities ore), зіпсуття смаку (cacogeusia), біль і печію в язиці хворий в себе не відмічає.
Ковтання і проходження їжі по стравоходу не змінені. Болі (dolor) в животі не турбують.Блювота (vomitus), нудота (nausea), відрижка (regurgitatio), печія(pyrosis) не відмічаються.
Здуття живота (meteorismus) ,бурчання в животі, тенезми відсутні.Відходження
газів в нормі.
Стілець регулярний, оформлений, без домішок, звичайного кольору і запаху.
Свербіння і болі в задньому проході не турбують
Органи сечовиділення
Болі (dolor) в поперековій ділянці відсутні.
Сечопуск вільний; частота, кількість сечі за добу, колір, запах відповідають фізіологічній нормі.
Ендокринна система
Порушення росту і будови тіла, зміна ваги , розлади статевого дозрівання в хворого не відмічаються. Змін зі сторони шкіри не виявлено. Потовиділення в нормі, надмірної пітливості чи сухості не відмічається. Волосяний покрив помірний.
Локомоторний апарат
Болі в суглобах , кістках , м'язах не турбують. Припухлість, деформація суглобів, болі при рухах в хребті відсутні.
Нервова система і органи чуття
В хворого відмічаються періодичні , помірної інтенсивності, недовготривалі головні болі ,локалізовані в потиличній ділянці.Сон рівний. Працездатність знижена.Подразливість,плаксивість відсутні. Корчі, парестезії , запаморочення, втрата свідомості не відмічаються.Шум в вухах відсутній.Зір послаблений.
Слух, відчуття запаху , смаку збережені.
Історія життя хворого (Anamnesis vitae)
Ріс і розвивався нормально. В фізичному і розумовому розвитку від однолітків не відставав.В 6 років пішов в школу, закінчив 9 класів.В 1960 р. поступив в Львівський будівельний технікум.По закінченню пішов в армію , де прослужив 3 роки.З 1967 по 1999 р. працював на Тернопільсвітлобуд №2.З 1999року на пенсії.
Житлово-побутові умови в різні періоди життя задовільні. Харчується регулярно , в домашніх умовах.Шкідливі звички : алкоголь.
Перенесених в дитинстві захворювань не пом'ятає.Наявність в себе хвороби Боткіна , туберкульозу та інших інфекційних захворювань заперечує.20 років тому був оперований з приводу гострого апендицита.По батьківській лінії спадковість до підвищення артеріального тиску.
Одружений , має трьох синів і дочку.Алергічні реакції на харчові продукти , лі-карські засоби , промислові чи побутові алергени відсутні.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО
(STATUS PRAESENS OBJIECTIVUS)
Загальний огляд
Загальний стан хворого задовільний. Свідомість ясна. Положення в ліжку активне. Вираз обличчя спокійний. Будова тіла нормостенічна. Стан жив-лення задовільний. Ріст 171см. Вага 73 кг. Температура 36,6 С?.
Шкіра
Шкіра звичайного кольору ,нормальної вологості і тургору. Висипання, рубці, крововиливи , розчухи і пролежні не виявлено.Волосяний покрив помірний, по чоловічому типу. Нігті рожевого кольору, правильної форми, не стончені, не крихкі, без посмугованості.
Слизові оболонки губ, ротової порожнини, повік блідо-рожеві, без висипань, ерозій і виразкувань.
Підшкірна клітковина
У хворого підшкірна клітковина розвинута помірно, розподілена рівномірно.
Пастозність, набряки, крепітація відсутні.
Лімфатичні вузли
Лімфатичні вузли всіх груп (потиличні, коловушні, підщелепні, вздовж кивального м'за, надключичні, підключичні,

 
 

Цікаве

Загрузка...