WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний бронхіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний бронхіт - Реферат

mediana anterior - на 3-4см від нижньго краю мечевидного відростка. а по linea parasternalis sinistra - по нижньому краю лівої реберної дуги. Розміри печінки по Курлову. По linea parasternalis dextra 8-10 см. По linea medioclavicularis dextra - 9-11 см, по linea axillaris anterior dextra - 10-12см.
Жовчний міхур не пальпується. Симптоми Курвуаз'є, Ортнера, Менделя, піддіафрагмальний симптом негативні.
Підшлункова залоза не пальпується. Болючості в зонах проекції не відмічається.
Селезінка не пальпується.
Сечовидільна система.
Огляд поперекової ділянки - гіперемії шкіри, згладжування контурів, вибухання ділянки нирок не відмічається. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний. Сечовий міхур спорожнений, тому не пальпується.
Ендокринна система.
Щитовидна залоза не пальпується. Очні симптоми негативні.
Нервова система і органи чуттів.
Розумовий розвиток згідно віку. Інтелект збережений. Пам'ять на минулі і сучасні події добра. Орієнтація в часі, просторі, своїй особі збережена. Контакт легкий. Поведінка хворого при обстеженні адекватна. Сон добрий. Координація рухів не порушена. Симптом Ромберга негативний. Нюх, смак, зір, слух не порушені. Дермографізм червоний, виникає на 5с, зникає на 15с.
Попередній діагноз з виділенням основних синдромів.(Diagnosis praeliminalis)
На основі скарг хворого на періодичний вологий кашель з виділенням невеликої кількості мокротиння, переважно вранці, задишку при фізичному навантаженні, швидку втомлюваність, загальну слабкість пітливість, підвищення температури до 37 4- 37 8
Даних анамнезу хвороби. Вперше захворів гострим бронхітом в 1998році лікувався стаціонарно. В 2000 році відмічалось загострення хронічного бронхіту лікувався амбулаторно. Дане захворювання виникло за 1 день до поступлення в клініку. З'явився періодичний сухий кашель, який через 2 дні після прийому таблеток мукалтину став вологим з виділенням невеликої кількості мокротиння переважно зранку. Одночасно з виникненням періодичного сухого кашлю з'явилась задишка при фізичному навантаженні до підвищення підвищення 37 4- 37 8 а також приєдналась загальна слабкість швидка втомлюваність пітливість Розвиток даного захворювання пов'язує з переохолодженням.
Даних опитування хворого. Кашель(tussis) вологий (tussis humida) періодичний (tussis periodica) гавкаючий (tussis latrans). Кількість виділеного харкотиння за добу становить приблизно 12мл причому до 8 мл виділяється зранку.
Даних історії життя хворого. Має шкідливу звичку - курить з 14 років, приблизно по 3-4 цигарки в день, іноді і більше. Часто хворіє простудними захворюваннями.
Даних огляду хворого. При аускультації легень (auscultatio pulmonum) над всім простором легень вислуховується жорстке дихання. В нижніх відділах легень з обох сторін вислуховуються сухі дзижчачі хрипи.
Можна виділити такі синдроми. 1. Синдром дихальних розладів ( кашель, задишка при фізичному навантааженні) , 2. Інтоксикаційний синдром (підвищення температури до 37 4- 37 8, загальна слабкість, швидка втомлюваність, пітливість.)
Можна поставити попередній діагноз
Хронічний бронхіт, фаза загострення.
12. ЩОДЕННИКИ.
__.02.01.
t 36,7?С
ЧСС 96/хв
ЧД 26/хв
АТ 120/70 мм рт.ст.
Хворий скаржиться на періодичні напади сухого, нав'язливого кашлю, які виникають на фоні покашлювання, незалежно від часу доби, тривають кілька хвилин і самостійно проходять, зниження апетиту, загальну слабість, в'ялість, поганий сон.
Загальний стан задовільний, шкіра, та слизові блідо-рожеві, чисті. Діяльність серця ритмічна, тони чисті, звучні. В легенях жорстке дихання з подовженим видихом. Живіт при пальпації мЄЄякий не болючий, Си мптом Пастернацького негативний з обох боків. Сечопуск 3-4 рази на добу вільний, не болючий. Сеча солом'яного кольору, без патологічних змін. Дефекація 1 раз на добу. Стілець оформлений, без патологічних змін. ???
Температурний лист
Прізвище,ім'я,по-батькові хворого:
Рік,місяць,число
День перебування в стаціонарі 1 2 3
Пульс АТ То Р В Р В Р В
100
150
39о
90
125
38о
80
100
37о
70
75
36о
60
50
35о
11. ПЛАН ЛІКУВАННЯ.
Лікування повинно враховувати клініко-бронхологічні і функціональні особливості захворювання. Лікування при загостренні може проводитись вдома, госпіталізація проводиться лише при підозрі на пневмонію.
1. РЕЖИМ. Хворим рекомендовано ліжковий режим на весь період підвищення температури і протягом 2-3 днів після зниження температури. В кімнаті де знаходиться хвора дитина, повинна бути забезпечена відносно висока вологість повітря, для цього використовують спеціальні зволожувачі повітря, або батарею центрального опалення покривають вологою тканиною чи біля обігрівача ставлять посудину з водою. Температура повітря не повинна перевищувати 18-20?С. Провітрювання і вологе прибирання проводять не менше 2-ох разів на добу. Для попередження порушення теплообміну непотрібно надто тепло одягати дитину, одежа повинна бути тепла, вільна, не обмежувати рухів. Важливим лікувальним фактором є регулярний сон, який повинен відповідати віковому режиму, і прогулянки на свіжому повітрі.
2. ДІЄТА. Діти при даному захворюванні не потребують спеціальної дієти. Харчування повинно відповідати віковим потребам по кількості прийомів, об'єму їжі та нормам харчових речовин. Особливу увагу слід звернути на те, щоб в добовому раціоні була достатня кількість білка, поліненасичених жирних кислот, вітамінів, мінеральних речовин в тому числі кальцію і заліза. Дефіцит цих речовин може спричинити порушення апетиту, розлади травлення, дисбактеріоз, це поглибить метаболічні розлади, пов'язані з основним патологічним процесом, знизить ефективність лікування. Призначається загальний дієтичний стіл № 15. Основна мета призначення цього стола - забезпечити

 
 

Цікаве

Загрузка...