WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний бронхіт - Реферат

Історія хвороби: хронічний бронхіт - Реферат

активних і пасивних рухів відповідають нормі. Болючості при цьому не відмічає Обличчя симетричне, носогубні складки виражені, шкіра обличчя блідого кольору, без висипань. Очні щілини звичайні. Екзофтальму, енофтальму, птозу повік, їх набряку, ксантомів, ксантилазм не відмічається. Слизова склер, кон'юнктиви рожевого кольору. Висипань, рубців немає. Зіниці симетричні, пряма та співдружня реакції зіниць на світло збережені. Ніс нормальних розмірів і форми. Вуха червоні.
Дихальна система. (Systema respiratorium).
Огляд грудної клітки. Статичний. Тип конституції нормостенічний, величина епігастрального кута рівний 90. Обидві половини грудної клітки симетричні. Розширеннявен на грудній клітці не відмічається. Патологічних форм грудної клітки не відмічається. Динамічний огляд.Рухи грудної клітки симетричні при диханні. Допоміжні м'язи беруть участь в диханні. Тип дихання змішаний. ЧД 18 за хв. Задишка в спокої відсутня. Дихальна екскурсія 3см. Патологічних типів дихання не відмічається.
Пальпація (palpacio) - при пальпації болючості в різних ділянках грудної клітки, вздовж ребер і в міжребер'ях не відмічається. Еластичність грудної клітки збережена. Відчуття шуму тертя плеври відсутнє. Голосове тремтіння симетричне, збережене. Порівняльна перкусія (percussio comparativa) - відмічається ясний легеневий звук на всьому протязі легень. Над простором Траубе збережений тимпанічний звук.
Топографічна перкусія легень (percussio topographica) - висота стояння верхівок легень спереду 3см, а ззаду на рівні остистого відростка 7 шийного хребця. Ширина полів Креніга 5см справа і зліва.
Топографічні лінії Справа Зліва
Пригрудинна лінія 5 міжребер'я -
Середньоключична лінія 6 ребро -
Передня пахвова лінія 7 ребро -
Середня пахвова лінія 8 ребро -
Задня пахвова лінія 9 ребро -
Лопаткова лінія 10 ребро -
Прихребцева лінія Остистий відросток 11грудного хребця
Активна екскурсія легень справа і зліва по задній пахвовій лінії становить 2см.
Аускультація легень (auscultatio pulmonum) . Над всім простором легень вислуховується жорстке дихання. В нижніх відділах легень з обох сторін вислуховуються сухі дзижчачі хрипи. Шуму тертя плеври не відмічається. Бронхофонія симетрична з обох сторін.
2.3. Серцево- судинна система. (Systema cardiovascularis)
Частота пульсу 72 уд за хв, ритмічний, задовільного наповнення і напруження, швидкий, дефіциту пульсу немає. Огляд і пальпація серцевої ділянки (inspectio et palpatio regionis praecordii). Сурцевий горб відсутній. Верхівковий поштовх локалізований в 5 міжребер'ї, помірної сили, площею 2см2. Видимої пульсації в ділянці серця і великих шийних судинах, в епігастральній ділянці, та в ділянці печінки не відмічається. Тремтіння грудної клітки не спостерігається.
Перкусія серця.
Межі відносної серцевої тупості.
права - на 1см назовні від правого краю грудини,
ліва - на 1 см до середини від лівої середньо-ключичної лінії
верхня - на 3 ребрі,
розмір поперечника відносної серцевої тупості рівна 12см.
Аускультація серця.(Auscultatio cordis).
Ритм серцевої діяльності правильний. Частота серцевих скорочень за 1 хв - 72. Тони звучні на всіх точках аускультації. Акценту 2 тону, розщеплень, роздвоєнь, додаткових тонів не вислуховується. Шумів не відмічається, шуму тертя перикарду також. Артеріальний тиск : систолічний 110мм. рт. ст., діастолічний 80мм. рт.ст., пульсовий 30. Ортостатична проба негативна.
2.4 Органи травлення.(Apparatus digetorii)
Огляд ротової порожнини. Язик рожевого кольору, вологий, сосочки помірно виражені. Нальоту, виразок, тріщин на язику немає.
Зуби здорові. Зубна формула.
87654321 12345678
87654321 12345678
Ясна рожевого кольору, виразок, гнійних виділень, кровоточивості не відмічається.Тверде і м'яке піднебіння рожевого кольору, нальотів, виразок, геморрагій не виявлено. Зів і мигдалики без особливостей.
Огляд живота.
Конфігурація живота звичайна. Розширених підшкірних вен, видимої на око перистальтики не відмічається. Пупок в задовільному стані. Гіперпігментацій шкіри, рубців, випинань неспостерігається. Передня черевна стінка бере участь в диханні. Поверхнева орієнтовна пальпація.(Palpatio abdominalis auperficialis) Напруження м'язів передньої черевної стінки, болючості, зон гіперестезій не виявлено. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Розходження прямих м'язів живота, гриж, пухлин не виявлено.
Глибока ковзна методична пальпація за Образцовим і Стражеско. Пальпація кишечника.
Сигмовидна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці у вигляді щільного неболючого циліндра, рухома, бурчить, діаметр 2см. Сліпа кишка пальпується в правій здухвинній ділянці у вигляді щільного неболючого циліндра, рухома, бурчить, діаметр 2см. Червоподібний відросток не пальпується. Висхідний і нисхідний відділи товстої і попереково- ободової кишки пальпуються у вигляді щільного неболючого циліндрів, рухомі, бурчать, діаметр їх 2см. Шлунок. Велика кривизна розміщена по обидві сторони від середньої лінії тіла, на 2см вище пупка. Воротар пальпується у вигляді тяжа в трикутнику утвореному нижнім краєм печінки справа від середньої лінії, середньою лінією тіла і поперечною лінією, проведеною на 3-4 см вище пупка, в області правого прямого мяза живота. Больових точок не виявлено. Перкусія живота - перкуторний звук тимпанічний по всьому животу. Вільної рідини в черевній порожнині немає. Печінка - видимого збільшення печінки і її пульсації невідмічається. Печінка не виступає з-під нижнього краю реберної дуги. Нижня межа печінкової тупості. По linea axillaris anterior dextra - на 10 ребрі, по linea medioclavicularis -по нижньому краю правої реберної дуги, по linea parasternalis dextra - на 2см нище нижньго краю правої реберної дуги, по linea

 
 

Цікаве

Загрузка...