WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

дванадцятипалої кишки знаходиться виразковий дефект, округлої форми, з підритим краніальним краєм, діаметром близько 0,6-0,7 см, глибиною близько 0,5 см, краї його чіткі, набряклі, гіперемовані, дно вкрито фібринозними нашаруваннями, слизова оболонка дванадцятипалої кишки злегка гіперемована і набрякла) можна виділити такі синдроми основного захворювання, як больовий (має чіткий ритм виникнення, періодичні ниючі або ріжучі болі в епігастрії, які виникають переважно через 2-2,5 години після іди, голодні та нічні болі), диспепсичний (кишково-шлунковий рефлюкс, печія, здуття живота, схильність до закрепів), астено-вегетативний синдроми (загальна слабкість, втомлюваність, поганий сон), синдром анамнестичних даних (загострення захворювання відбуваються восени і весною), з яких ведучим на момент поступлення є больовий синдром. Усе вище перераховане дає змогу встановити клінічний діагноз: Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, середньотяжкий перебіг, фаза загострення. Активна виразка задньої стінки цибулини дванадцятипалої кишки.
Принципи терапії та профілактики.
1. Режим палатний.
2. Дієта № 1.
Дієтотерапія є важливим складовим компонентом у лікуванні виразкової хвороби. Вона має на меті сприяння загоюванню виразки, ліквідацію запальних процесів. Виключаються страви, що довго затримуються в шлунку та мають на його слизовуподразнюючий вплив (тваринні жири, рослинна клітковина); стимулятори шлункової секреції (гострі страви, прянощі, міцні бульйони, гриби, чорна кава, шоколад). Дієта передбачає харчування 6-7 разів на добу. Страви повинні бути подрібненими, протертими, вареними, пареними. Рекомендовані молоко, вершки, телячі рибні парові котлети, хліб вчорашньої випічки, молочні продукти.
3. Медикаментозна терапія
Оскільки головним етіологічним чинником у розвитку виразкової хвороби дванадцятипалої кишки вважають Helicobacter pylori і розвиток гіперацидного стану в шлунку, то лікування повинно включати засоби для зниження кислотоутворюючої функції шлунка та ерадикації H. pylori. На даний час запропоновано багато схем лікування, одну з яких буде доцільно застосувати в даному випадку.
I етап. Етіологічне. На сучасному єтапі найкрачий результат дає лікування блокаторами протонового насосу: кларитроміцином та метронідазолом.
1. Rp.: Tab. Klaritromycini 0,5 № 20
D.S. По 2 таблетки на день - 7 днів.
#
2. Rp.: Tab. Metronidasoli 0,5 № 30
D.S. По 1 таблетці чотири рази на день - 7 днів.
#
3. Rp.: Omeprasoli 0,02 № 30 in tab.
D.S. По 1 таблетці двічі на день - 7 днів.
Інгібітор протонового насосу
#
На ІІ етапі патогенетичному лікування доцільним буде застосування препаратів, що покращують репаративні процеси в слизовій шлунка та дванадцятипалої кишки.
4.Rp.: Tab. ''Maalox'' №40
D.S. По 1-2 таблетки через 20-45 хвилин після їди.
#
5. Rp.: Almageli 170.0
D.S. По 1-2 дозовані ложки 4 рази на день за 1.5 години до їжі.
#
6. Rp.: Tab. Misoprostoli 0,2 № 20
D.S. По 4 таблетки на день, після їди, протягом 6-8 тижнів.
#
7. Rp.: Olei ex fructibus Hyppopheae 100 ml
D.S. По ? столової ложки тричі на день за 15-20 хв до їди протягом 3-4 тижнів.
На III етапі,симптоматичному, лікування можна застосувати препарати , що впливають на процеси нейрогуморальної регуляції (седативні).
9. Rp.: T-rae Valeriane 30.0
D.S. по 30 крапель на ? склянки води 3 рази на день.
4. Рекомендоване курортне лікування в період ремісій -- Моршин, Боржомі, Єсентуки.
5. Первинна профілактика : усунення нервового навантаження, негативних емоцій, важкої фізичної роботи.
6. Вторинна профілактика: з метою попередження загострення та прогресування хвороби--диспансерний нагляд за хворими, усунення куріння, алкоголю, нормалізація харчування.
Епікриз. Epicrisis.
Хворий Зозуля Володимир Павлович 30.03.1962 року народження, надійшовши на стаціонарне лікування 20.03.2002р. об 8 рік. 45 хв., у плановому порядку в ТМЛ № 3 зі скаргами на періодичні ниючі або ріжучі болі в епігастрії, які виникають переважливо через 2-2,5 години після іди, голодні та нічні болі, печію, здуття живота, загальну слабкість, поганий сон, схильність до закрепів, гіркоту в роті. Хворіє з 1999 року, коли вперше відчув ниючі болі в правому епігастрії, які посилювалися вночі. Пізніше приєдналась печія, нудота, блювота.
Об'єктивно: загальний стан незначно порушений. Шкіра і видимі слизові блідо-рожеві, чисті, вологість шкіри незначно підвищена. Пульс ритмічний, симетричний, 68/хв, задовільних властивостей. У легенях дихання везикулярне. Живіт звичайної форми, бере участь в акті дихання. При поверхневій пальпації в епігастральній ділянці, більше праворуч, виявлені локальна болючість та напруження прямих м'язів живота. Воротар пальпується у вигляді валика в області прямого м"язу живота на 3.5 см вище пупка у вигляді спазмованого тяжу, болючий. Праворуч від серединної лінії в епігастрії відмічається позитивний симптом Менделя. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний в усіх відділах живота. Симптом Пастернацького (-) з обох боків. Сечопуск вільний неболючий. Стілець нерегулярний, зі схильністю до закрепів, без патологічних домішок.
Проведено загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз крові (білірубін, Алат, Асат, глюкоза крові, загальний білок, сечовина), аналіз калу на яйця глистів, аналіз калу на скриту кров, дослідження секреторної функції шлунка, ЕФГДС з прицільною біопсією, УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору. Виявлено активну виразку цибулини дванадцятипалої кишки. Супутньої патології не виявлено. Виставлено клінічний діагноз: Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, фаза загострення. Активна виразка задньої стінки цибулини дванадцятипалої кишки. Отримував лікування: дієта № 1, Омепразол (по 0,02 двічі на день - 7 днів, по 1 таблетці один раз на день - 4 тижня), Кларитроміцин (по 0,5 двічі на день - 7 днів), Метронідазол (по 0,5 чотири рази на день - 7 днів), Мізопростол (по 0,2 чотири рази на день, після їди, протягом 6-8 тижнів), Обліпихова олія (по 1/2 столової ложки тричі на день за 15-20 хв до їди протягом 3-4 тижнів). Після проведеної антибактеріальної та кислотознижуючої терапії стан хворого покращився, болі зникли, значно зменшилися диспепсичний та астено-вегетативний синдроми. Продовжує лікуванн. гастроцитопротекторами та репарантами. Рекомендовано дотримання дієти, регулярне харчування 5-6 разів на добу, уникати важкої фізичної праці, нервового перевантаження, не зловживати алкоголем та нікотином.

 
 

Цікаве

Загрузка...