WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

22.03.2002
3,5 ммоль/л;
20,45 мкмоль/л
3,72 ммоль/л;
75,9г/л;
0,20 од;
0,14 од.
4. Аналіз калу (21.03.2002). Мікробів тифо-дизентерійної, паратифо-сальмонельозної груп, патогенної кишечної палички не виявлено. .Яйця глист не виявлено.
5. Аналіз калу на скриту кров (21.03.2002).
Реакція Грегерсена-Вебера від'ємна (кров у калі не знайдено).
6. Біохімічний аналіз сечі (на амілазу) (20.03.2002. ) Амілаза 106,6 ммоль/л
7. Дослідження секреторної функції шлунка (22.03.2001). МАО=40 ммоль/год, ВАО= 10 ммоль/год.
Заключення: Гіперплазія слизової шлунка, гіперацидний стан.
8. ЕФГДС (23.03.2002). Стравохід прохідний, без патологічних змін. Розетка кардії зімкнута. У шлунку незначна кількість слизу і залишки їжі та жовч. Слизова оболонка шлунка місцями гіперемована ("плямиста гіперемія"), нерівномірно набрякла. Складки виражені задовільно. В антральному відділі відмічається блідість, стоншеність слизової та атрофія залозистого епітелію.На задній стінці цибулини дванадцятипалої кишки - виразковий дефект, округлої форми, з підритим краніальним краєм, діаметром близько 0,6-0,7см, глибиною близько 0,5 см, краї його чіткі, набряклі, гіперемовані, дно вкрито фібринозними нашаруваннями. Узято біопсію з дна виразки. Слизова оболонка дванадцятипалої кишки злегка гіперемована і набрякла.
Діагноз. Загострення хронічної виразки задньої стінки цибулини дванадцятипалої кишки.
9. УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору (22.03.2002). Печінка не збільшена, однорідної ехоструктури. Підшлункова залоза не збільшена, ехогенність збережена. Селезінка звичайних розмірів та структури. Нирки не збільшені, паренхіма однорідна.
Заключення. Патології не виявлено.
Щоденник. Decursus morbi.
22.03.2002
Температура 36,6 С
Пульс 68/хв
AT 110/70 мм. рт.ст. Скарги на періодичні ниючі або ріжучі болі в епігастрії, які виникають переважливо через 2-2,5 години після іди, голодні та нічні болі, печію, здуття живота, загальну слабкість, схильність до закрепів.
Об'єктивно: загальний стан незначно порушений. Шкіра і видимі слизові блідо-рожеві, чисті, вологість шкіри незначно підвищена. Пульс ритмічний, симетричний, 68/хв, задовільних властивостей. У легенях дихання везикулярне. Живіт звичайної форми, бере участь в акті дихання. При поверхневій пальпації в епігастральній ділянці, більше праворуч, виявлені локальна болючість та напруження прямих м'язів живота. Праворуч від серединної лінії в епігастрії відмічається позитивний симптом Менделя. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний в усіх відділах живота. Симптом Пастернацького (-) з обох боків. Сечопуск вільний неболючий. Стілець нерегулярний, зі схильністю до закрепів, без патологічних домішок.
Призначення: 1. Режим палатний.
2. Дієта № 1.
3. Rp: Omeprasoli 0,02 № 40 in tab.
D.S. По 1 таблетці двічі на день - 7 днів.
#
4. Rp.: Tab. Roxacidini 0,075 № 30
D.S. По 2 таблетки на день (рано і ввечері) - 5 тижнів.
#
5. Rp: Tab. Klaritromycini 0,25 № 20
D.S. По 2 таблетки на день - 7 днів.
#
6. Rp.: Tab. Metronidasoli 0,25 № 30
D.S. По 1 таблетці чотири рази на день - 7 днів.
#
29.03.2002
Температура 36,6 С
Пульс 70/хв
AT 110/70 мм. рт.ст Скарги на болі в епігастрії значно зменшились, сон покращився.
Об'єктивно: загальний задовільний. Шкіра і видимі слизові блідо-рожеві, чисті, вологість шкіри незначно підвищена. Пульс ритмічний, симетричний, 70/хв, задовільних властивостей. У легенях дихання везикулярне. Живіт звичайної форми, бере участь в акті дихання. При поверхневій пальпації в епігастральній ділянці, більше праворуч, виявлена ділянка незначної локальної болючості та напруження прямих м'язів живота. Праворуч від серединної лінії в епігастрії відмічається слабопозитивний симптом Менделя. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний в усіх відділах живота. Симптом Пастернацького (-) з обох боків. Сечопуск вільний неболючий. Стілець нерегулярний, зі схильністю до закрепів, без патологічних домішок.
Призначення: попередні, до лікування додати:
1. Rp: Tab. Misoprostoli 0,2 № 20
D.S. По 4 таблетки на день, після їди, протягом 6-8 тижнів.
#
2. Rp.: Olei ex fructibus Hyppopheae 100 ml
D.S. По ? столової ложки тричі на день за 15-20 хв до їди протягом 3-4 тижнів.
#
Заключний діагноз. Diagnosis termialis.
На основі скарг хворого (загальну слабкість, розлади сну. на періодичні ниючі або ріжучі болі в епігастрії, які виникають переважно через 2-2,5 години після їди, голодні та нічні болі, печію, здуття живота, загальну слабкість гіркоту в роті, болі іррадіюють у ліву лопатку, зменшуються після прийому їжі, поверхневий сон); даних анамнезу хвороби (вважає собі хворим з 1999 року. Захворювання почалось поступово. З`явилися постійні ниючі болі в епігастрії, які посилювалися в ночі, відчуття печії та відрижка киснемо. Болі зникали після прийому їжі. За медичною допомогою не звертався. Стан хворого погіршився протягом останнього місяця - хворий відчував сильні болі, що переходили в постійний ниючий біль, який не втамовувався прийомом їжі. З приводу цього звернувся до дільничного терапевта, що стало причиною госпіталізації в плановому порядку); даних опитування по системах органів (сон іноді порушений через ниючі болі в епігастрії, які проходять після прийому їжі; іррадіюють у ліву лопатку; схильність до закрепів, загострення турбують восени, нудота, печія, закрепи); даних анамнезу життя (батько хворіє на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки; хворий палити, помірно вживає алкоголь, не дотримується режиму харчування); даних об'єктивного обстеження (загальний стан хворого незначно порушений; хворий астенічної тілобудови, задовільного живлення; вологість шкіри підвищена на долонях і стопах; язик вологий, обкладений білими нашаруваннями, сосочки виражені помірно; частота серцевих скорочень 68 за 1 хв; артеріальний тиск на плечовій артерії - 110/70 мм рт.ст., пульсовий тиск - 40 мм рт.ст.; в епігастральній ділянці, більше праворуч, виявлені локальна болючість та напруження прямих м'язів живота; праворуч від серединної лінії в епігастрії відмічається позитивний симптом Менделя, воротар пальпується у вигляді болючого тяжу);
даних додаткових методів обстеження (дослідження секреторної функції шлунка - гіперплазія слизової шлунка, гіперацидний стан; ЕФГДС - слизова оболонка шлунка місцями гіперемована ("плямиста гіперемія"), нерівномірно набрякла, в антральному відділі відмічається блідість, стоншеність слизової та атрофія залозистого епітелію, на передній стінці цибулини

 
 

Цікаве

Загрузка...