WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат


Сліпа кишка: пальпується в правій здухвинній ділянці у вигляді округлого, еластичного тяжа діаметром 3-5 см, дещо розширена донизу, неболюча, малорухлива, бурчить при натисненні. Червоподібний відросток не пальпується.
Висхідний та нисхідний відділи товстої кишки розміщені поздовжньо, відповідно у правій та лівій бокових ділянках (фланках) живота. Нисхідний та висхідний відділи товстої кишки рухомі, трохи щільні, неболючі циліндри діаметром близько 2 см не бурчать..
Попереково-ободова кишка пальпується у вигляді циліндра, що лежить поперечно, дугоподібно зігнутий, помірно щільний діаметром близько 2,5 см, неболюча, легко зміщується доверху і донизу.
Шлунок Великакривизна шлунка розміщена у верхній частині пупкової ділянки і обернена опуклістю донизу. Пальпується у вигляді
м'якого, гладкого валика, що йде поперечно до хребта по обидва боки від нього. Рухомість обмежена, пальпація неболюча, наявне вурчання.
Пілоричний відділ шлунка пропальпувати не вдалося.
Перкусія живота. При перкусії тимпаніт різних відтінків у різних ділянках живота, в області правого підребер'я, епігастрію - притуплення. Вільної рідини в черевній порожнині немае.
Печінка. Видимого збільшення печінки і її пульсації немає. При пальпації нижній край печінки виступає з-під реберної дуги на 1см, заокруглень, еластичний, неболючий, з гладкою поверхнею.
Межі печінки:
Верхня границя печінкової тупості
по правій серединно-ключичній лінії на рівні 6 ребра
по передній аксілярній лінії на рівні 7 ребра праворуч
по правій парастернальній лінії біля верхнього краю 6 ребра
Нижня границя печінкової тупості
по правій передній аксілярній лінії на рівні 10 ребра
по серединно-ключичній лінії на рівні нижнього краю правої реберної дуги
по правій парастернальній лінії на 1 см нижче правої реберної дуги
Жовчний міхур не пальпується. Симптом Ортнера, Менделя та діафрагмальний відсутні. Підшлункова залоза не пальпується. Болючості в зоні її проєкції не має. Селезінка не пальпується. Селезінка не пальпується, пальпація в ділянці її розташування неболюча.
При перкусії - поперечний розмір між 9 та 11 ребрами - 5 см
повздовжній по 10 ребру - 7 см
Аускультативно - вислуховується активна перистальтика кишок.
Сечовидільна система. Systema uropoeticum.
Огляд поперекової ділянки: почервоніння, набряклості шкіри, припухлості, вип'ячувань, згладжування контурів, вибухання нирок не знайдено. Симптом Пастернацького негативний з обох боків. Сечовий міхур не пальпується.
Нирки не пальпуються, пальпація в ділянці їх розташування неболюча.
Ендкринна система. Systema endocrinica.
Змін шкіри в проекції щитовидної залози не знайдено. Щитовидна залоза не пальпується і не візуалізується. Пальпація в ділянці її розташування неболюча. Локалізована в типовому місці. Очні симптоми відсутні. Наявні вторинні статеві ознаки.
Нервова система та органи чуття.
Розумовий розвиток добрий, інтелект, пам`ять збережені. Свідомість ясна, поведінка адекватна. Порушення рівноваги, координації рухів і функції органів чуття (нюх, зір, слух, смак) не виявлено. Менінгеальні симптоми відсутні. Виражений червоний дермографізм.
Попередній діагноз з виділенням основних симптомів. Diagnosis praeliminaris.
На основі скарг хворого (На головний біль, безсоння, загальну слабкість, задишку, яка виникає при фізичному навантаженні, набряки на обличчі, під очима, на ногах, біль в животі, в епігастрії, що з'являється при вживанні їжі, нудоту, блювоту, сухість і свербіння шкіри) даних анамнезу хвороби (Перші ознаки захворювання з'явились 5 років тому, коли виявили підвищенний артеріальний тиск. Згодом з'явились головний біль, зниження працездатності, задишка, яка виникала при фізичному навантаженні, набряки на обличчі, під очима, на ногах. В березні 2000р. лікувався в ТОКЛ , в нефрологічному відділенні, де встановили діагноз хронічний гломелуронефрит хронічна ниркова недостатність ІІ ступеня. З цього часу хворий періодично (два рази в рік) лікується в стаціонарі. Останній раз ІХ-Х 2001р. в ТОКЛ, де активізувалась вирозка дванадцятипалої кишки, яка ускладнилась кровотечою. Погіршення стану хворого відмітилось протягом останнього місяця, коли з'явились головні болі, безсоння, загальна слабкість, задишка, набряки на обличчі, під очима, на ногах, біль в животі, в епігастрії, що з'являється при вживанні їжі, нудоту, блювоту, сухість і свербіння шкіри. З приводу чого був госпіталізований.) даних об'єктивного обстеження (Шкірні покриви бліді з ціанотичним відтінком, вологість шкіри знижена на долонях і стопах, видима слизова оболонка губ червоного кольору з ціанотичним відтінком, наявні набряки на обличчі, під очима, на ногах тонус м'язів знижений, На a. radialis пульс частотою 82 за 1 хв, симетричний на обох руках, регулярний, твердий, повний, великий, швидкий. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї на 0.5 см доcередини від середньоключичної лінії, розлитий. При аускультації І тон на верхівці послаблений, ІІ тон посилений на аорті.
)
можна виділити такі синдроми основного захворювання, як диспепсичний синдром астено-вегетативний синдром Усе це дозволяє вставити попередній діагноз: Виразкова хвороба, фаза загострення. Активна виразка дванадцятипалої кишки.
Лабораторні та інструментальні методи обстеження.
Призначені обстеження:
1. Загальний аналіз крові;
2. Загальний аналіз сечі;
3. Біохімічний аналіз крові (білірубін, Алат, Асат, глюкоза крові, загальний білок, сечовина);
4. Аналіз калу на яйця глистів;
5. Аналіз калу на скриту дах;
6. Біохімічний аналіз сечі ( на амілазу);
7. Дослідження секреторної функції шлунка
8. ЕФГДС із прицільною біопсією;
9. УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору.
Результати обстеження.
1. Загальний аналіз крові
Еритроцити -
Гемоглобін -
Колірний показник Лейкоцити -
Еозинофіли -
Паличкоядерні -
Сегментоядерні -
Лімфоцити -
Моноцити -
ШОЕ - 20.03.2002
3,9 Т/л;
130 г/л;
0,9;
6,4 Г/л;
1 %;
1 %;
69 %;
23 %;
6 %;
8 мм/год
2. Загальний аналіз сечі
колір -
питома густина -
прозорість -
реакція -
білок -
цукор -
епітелій -
лейкоцити - 20.03.2002
солом'яно-жовтий;
1016 г/л;
прозора;
слабокисла;
не виявлено;
не виявлено;
плоский, 1-3 у полі зору;
2-4 у полі зору.
3. Біохімічний аналіз крові
глюкоза крові -
білірубін -
сечовина -
загальний білок -
АсАТ -
АлАТ -

 
 

Цікаве

Загрузка...