WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

Історія хвороби: первинно-хронічний гломелуронефрит - Реферат

не виявлено.
Нігті недеформовані, жовтуватого кольору, тьмяні, поверхня їх рівна, еластичність знижена.
Видима слизова оболонка губ червоного кольору з ціанотичним відтінком, чиста, без висипань.
Підшкірна жирова клітковина розвинута помірно, рівномірно розподілена по всьому тілу. Товщина підшкірної жирової складки в ділянці кута лопаткиблизько 1.5 см. Наявні набряки на обличчі, під очима, на ногах., пастозності і крепітації не виявлено.
Лімфатичні вузли пальпуються лише піднижньощелепні округлої форми до 0.8 см. в діаметрі, мякої консистенції, не болючі, рухливі, не спаяні з навколишніми тканинами, шкіра над ділянками їх розташування не змінена.
М'язи розвинуті задовільно, рівномірно, тонус знижений. М'язових контрактур, розходження прямих м'язів живота, болючості при пальпації м'язів та ущільнень у них не виявлено.
Кістки: кістки кінцівок симетричні не деформовані, при пальпації та перкусії не болючі, потовщень, шрамів і нерівностей окістя не виявлено. Хребет - не викривлений. Таз, грудна клітка не деформовані.
Суглоби: форма та конфігурація суглобів, шкіра над ними не змінена. Припухань, анкілозів, контрактур - немає. Активні і пасивні рухи в суглобах відбуваються в повному об'ємі, вільні, неболючі.
Обличчя: обличчя симетричне, носогубні складки виражені помірно, шкіра - бліда з ціанотичним відтінком, без висипань. Очні щілини звужені. Ністагму, екзо-, ендофтальму не виявлено; склери білуватого кольору, судини їх не змінені, кон'юнктива блідо-рожева з ціанотичним відтінком. Наявні набряки під очима. Ніс середньої величини, звичяйної форми, прямий. Вуха звичайної форми, бліді.
Дихальна система. Systema respiratorium.
Огляд грудної клітки:
Статичний: Грудна клітка відповідає нормостенічному типу тілобудови з пропорційністю передньо-задного і поперечного розмірів, над- і підключичні ямки виражені помірно лопатки щільно прилягають до грудної клітки, міжреберні проміжки виражені помірно, епігастральний кут близький до прямого Деформацій, розширення вен грудної клітки, часткових вип'ячувань, западінь якої-небудь ділянки не відмічено.
Динамічний:. Дихальні рухи рівномірні, симетричні, допоміжні м'язи не беруть участь в акті дихання. Дихання ритмічне з частотою 20 за 1 хв. Тип дихання черевний. Задишка, патологічні типи дихання відсутні.
При пальпації (palpatio): болючості в різних ділянках грудної клітки, вздовж ребер і в міжребер'ях не виявлено. Голосове тремтіння однакове на симетричних ділянках. Простір Траубе збережений. При порівняльній перкусії (percutio comparativa) над усією поверхнею легень ясний легеневий звук.
Топографічна перкусія легень.(percussio topographica)
Межа нижнього краю легень.
Лінія Права межа Ліва межа
l. parasternalis V міжребер'я -
l.medio clavicularis VІ реберо -
l.axillaris anterior VII реберо VII реберо
l. axillaris media VІІІ реберо VIII реберо
l.axillaris posterior IX реберо IX реберо
l. scapularis Х реберо Х реберо
l. paravertebralis На рівні остистого відростка ХІ грудного хребця
Висота стояння верхівок.
Зліва Праворуч
Спереду На 3.5 см доверху від середини ключиці На 3 см доверху від середини ключиці
Ззаду На рівні остистого відростка VIІ шийного хребця
Ширина полів Креніга: праворуч - 5см, зліва - 6см.
Активна екскурсія легень по l. axillaris media: зліва - 6 см, праворуч - 6 см
Аускультація легень (auscultatio pulmonum): над усією поверхнею легень вислуховується ослаблене везикулярне дихання; хрипи, шум тертя плеври відсутні.
Серцево-судинна система. Systema resiratorim.
На a. radialis пульс частотою 82 за 1 хв, симетричний на обох руках, регулярний, твердий, повний, великий, швидкий. Дифіцит пульсу - відсутній
Огляд та пальпація (inspectio et cardiovascularia) ділянки серця: серцевий горб відсутній. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї на 0.5 см доcередини від середньоключичної лінії, розлитий. Видимої пульсації в інших місцях грудної клітки, пульсації великих шийних судин, та пульсації печінки не відмічено. Відчуття тремтіння ("котяче муркотіння") не визначається.Є пульсація надчеревної ділянки
При перкусії (percutio):
Межі відносної і абсолютної серцевої тупості.
Межа Відносна Абсолютна
Права По правому краю грудини По лівому краю грудини
Верхня Верхній край ІІІ ребра На рівні хряща ІV ребра
Ліва На 0.5 см. досередини від середньоключичної лінії На 2 см. досередини від середньоключичної лінії
При аускультації (auscultatio cordis) - діяльність серця ритмічна, І тон на верхівці послаблений, ІІ тон посилений на аорті. Розщеплені, роздвоєні, додаткові тони, додаткові шуми не виявлено, частота серцевих скорочень 82 за 1 хв.
Вимірювання тиску на плечовій артерії аускультативним способом:
Артеріальний тиск - 130/80 мм рт.ст., пульсовий тиск - 50 мм рт.ст.
Органи травлення. Apparatus digestorii.
Cлизова оболонка порожнини рота блідо-рожевого кольору з ціанотичним відтінком, чиста, без висипань. Ясна бліді, злегка розрихлені, не кривавлять. Язик вологість знижена, обкладений білими нашаруваннями, сосочки виражені помірно. Мигдалики не виступають з-за піднебінних дужок, поверхня їх звичайна, колір блідо-рожевий з ціанотичним відтінком, гнійних пробок, нальотів, плівок не виявлено, зів, дужки не змінені. Запах із рота аміачний.
Зубна формула: -коронка
87654321 12345678 -пломба
-відсутні
87654321 12345678 -карієс
Огляд живота: Живіт звичайної форми, дещо вип'ячений, видимої перистальтики не відмічено. Пупок втягнутий, розширення підшкірних вен не виявлено. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання. Гіперпігментація шкіри, рубці, висипання відсутні.
При поверхневій орієнтовній пальпації (palpatio abdominis auperficialis) живіт м'який, піддатливий, не болючий. Черевний прес помірно розвинутий. В епігастральній ділянці, більше праворуч, виявлені локальна болючість та напруження прямих м'язів живота. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний в усіх відділах живота. Розходження прямих м'язів живота, грижових отворів, грижових вип'ячувань не виявлено.
Глибока методична ковзна пальпація органів черевної порожнини за Образцовим-Стражеско (palpapio abdominis profunda):
Сигмовидна кишка: пальпується в лівій здухвиннній ділянці у вигляді еластичного тяжа діаметром біля 1см, неболюча, малорухлива, не бурчить.

 
 

Цікаве

Загрузка...